Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 26. května 2022 07:11

Kan Japonci jsou strašní rasisti. Oni teda ani Číňani si nemyslí o cizincích nic pěkného. 

Rasizmus není vynález západní civilizace a tyto mohostaleti uzavřené společnosti k němu dost inklinují. 

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 26. května 2022 07:13

Garfie držím moc palce, ta nejistota s bydlením je strašná. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 26. května 2022 08:29

Garfie No hezky. Držím palce. 

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 26. května 2022 08:34

Garfie A já už se na ten dům tak těšila! Teda nezávidím vám tenhle ubytovací stres. Máte nějaký pevný termín do kdy se musíte vystěhovat z dočasného ubytování?

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 26. května 2022 10:32
Reakce na Kan:

Garfie Tak to je mi líto a v téhle části světa bych teda rasismus nečekala.

​lol, japonci jsou jednim z nejrasistictejsich narodu. sice se na tebe usmivaj, ale vlastne si o tobe myslej, ze ses moc hnusna, moc velka, moc chlupata a moc smradlava. utechou ti muze bejt, ze jsi v jejich ocich ale furt vic, nez treba cinan. :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. května 2022 10:43
Online Kan
Avatar
6955 příspěvků moje polička 26. května 2022 10:56

razorblade Já to nevěděla a jsem ráda za Garfie postřehy, které tu píše s laskavostí jí vlastní.

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 26. května 2022 11:08

Garfie  já myslím, že už jsi psala, kdy je nejlepší doba na Japonsko... Srpen byl asi nic moc, co?  Děti klidně vydrží na suché rýži, já sním všechno ostatní.

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 26. května 2022 12:29

Garfie teda to je skoda s tim domem! Ale treba na vas ceka neco jeste lepsiho, porad drzim palce!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. května 2022 12:30

Garfie urcite na vas ceka neco lepsiho!

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 26. května 2022 12:32

razorblade muj  uz byl okouzleny,  ze se usmiva a uklani i pokladni v samosce, pry jaky jsou slusni a mili! Tak jsem mu zkusila zbourat babovicku, ze to maji v popisu prace a mysli si asi to samy co ceska otravena pokladni, jen to holt lip maskujou. Ale nedal si rict, tu svoji predstavu si opatroval.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 26. května 2022 14:13

Kan Jo, continuity má pravdu. Oni jsou hrozně milí a vstřícní, přesně do chvíle, než překročíš nějakou hranici a snažíš se až moc vstoupit do jejich kultury. razorblade to shrnula pěkně, ale trochu přehání, pochopitelně.  Je to jako u nás, někdo je v pohodě, někdo ne. Celkově jsou gaidžin prostě "nevychovaní" a vlastně jim musím dát zapravdu. Oni vcelku respektují Evropany, Američany a Číňany moc ne, ale já se jim nedivím. Už jsem tu psala, že Číňani jsou takoví asijší Rusové, i já je poznám na první pohled (myslím turisty, ne ty asimilované) a Američani jsou prostě hluční a roztahovační. Úplně proti japonské povaze. 

Tabea Srpen je nejhorší, je to období tajfunů, je strašné vlhko a vedro. Podle mě je nejpříjemnější podzim, klidně listopad, nebo potom jaro. :-)

O bydlení vám napíšu, až zítra nebo později, rozhodně až si dám dalšího panáka, mám depresi. 

Online Kan
Avatar
6955 příspěvků moje polička 26. května 2022 14:30

Garfie Takže třeba ta milá dáma, matka šéfa, ten zájem jen předstírá? A rasistická je většina? Mi přišlo, že jsou  přátelští z podstaty, jako nedokáži si představit, že by to někdo předstíral a přitom běžel se zapomenutou rouškou za dítětem. 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 26. května 2022 14:34

Kan Ne, já myslím, že to je upřímné, ne jen od té dámy, ale celkově (až na výjimky pochopitelně), jen prostě nemůžeš překročit nějakou hranici. Třeba jako když ti fakt nevadí Romové, ale nechceš, aby si ho vzala tvoje dcera (chápeš, takový příklad, neříkám, že je to typické). A v té Jokohamě, kde je cizinců opravdu hodně, je to cítit trochu víc, protože s nimi mají špatné zkušenosti. Stejné to bylo i na Okinawě, kde jsme úplně cítili změnu, když pochopili, že nejsme Američani. Já vám ten dnešní proces s obcházením nemovitostí ještě popíšu, až budu mít chvilku, ale třeba dnes-dům, který pronajímá nějaká starší paní, nevadí jí cizinci, v zásadě-ale ubezpečovala se, že mluvíme japonsky, že víme, jak se v Japonsku třídí odpady a že nebudeme v noci volat domů, protože to dělá hluk. 

Online Kan
Avatar
6955 příspěvků moje polička 26. května 2022 14:38

Garfie Díky, díky, já si to myslela, že je to blbost, nejrasistější národ že všech. 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 26. května 2022 15:52

Děkuji všem za účast, jsem fakt dost rozčarovaná. DruI Pevný termín nemáme a určitě nás nevyhodí, ale je to takové...host a ryba, víš jak. I já už bych ráda vypadla, i když je to tu krásné, ale není to "doma" a navíc sem ani nechceme přivést kontejner, takže další důvod....

Tak jdu na to, bude to dlouhé a smutné, takže koho to nezajímá, rovnou přeskočte. Bude to pro mě terapeutické vypsání. :-) Napíšu vám to i s cenami, abyste měly představu

První co jsme udělali je, že jsme zvýšili nabídku na ten "náš" dům, cena je 250 tisíc (náš plánovaný strop), my nabídli 300, uvidíme, co oni na to, ale moc s tím nepočítám. 

S realiťákem jsme se jeli podívat na dům, který je v nabídce už dlouho, je to ten s tou paní, co chce jen japonsky mluvící cizince (bydlí hned vedle). Dům je docela hezký, i když malý a úplně bez pozemku, ale za dobrou cenu. Z obyváku je velké prosklené francouzské okno přímo na ulici (ale doslova, bez oddělení). Na zahradě, na kterou je výhled z kuchyně, nejsou proti fotkám hortenzie a stromy, ale rajčata. 

Pak jsme se jeli podívat na nádherný terasový byt. Byl daleko hezčí než na fotkách, opravdu luxusní. Úžasně vybavená kuchyň, obrovský obyvák, tři balkony, z toho jeden opravdu veliký, krásný výhled. Fakt luxus, Trochu dost nad naše poměry, 380 tisíc. 

Potom jsme byli domě, co má japonskou zahradu a je u školy, líbil se Kokoska. Nabízí tam teď dva byty, ten levnější (270) je starý, ošuntělý, s prošlapanými koberci, celkově děsný…dražší je v nejvyšším patře, s dřevěnou podlahou v obyváku, s hezkým výhledem, ale za 320. A fakt nevím, kam bychom dali kufry, úložné prostory tak na hraně.

No a pak jsme jeli do bytu za 380, kam jsme nechtěli, ale vnutila nám ho realiťačka, že by byl pro nás super. Nic moc velikost, uprostřed zástavby. Pošlapaná podlaha, plíseň v ledničce a prokopnuté troje dveře. Zato v domě s recepcí a tlumočníkem = vhodné pro cizince. Prý byl po úklidu, říkal realiťák. Můj muž zavtipkoval, že ho asi uklízela čínská firma, když jsme u čínské čtvrti. Já  “to bys asi neměl říkat, ani jako vtip”. Realiťák “no ale asi jo, jen tak mezi námi”. Tolik k rasismu. (mimochodem, na recepci seděly dvě recepční, nevím k čemu).

Jinak realiťák byl fajn, dlouho žil v Německu, dokonce uměl i pár slov česky (hlavně teda slivovice ).

Ptali jsme se, jestli můžeme do nějaké místní malé realitky, kterých je všude plno. Prý v žádném případě, že neuzavírají smlouvy s “company”.  V podstatě jsem pochopila, že na prvním místě je Japonec z "company", pak je cizinec "company" a Japonec bez, tak na stejné úrovni a pak cizinec bez "company".

Naše firma jedná jen s "posh" realitkami", které mohou oslovit jakéhokoli agenta, ale také si vybírají s kým jednat. My můžeme teoreticky oslovit kohokoli sami, protože si bydlení i sami platíme, ale pak jsme až na konci potravinového řetězce, jen cizinec bez záruky. Je to taková podivná mafie "lepších lidí a lepších společností”.

Jsem si úplně jistá, že poslední dům, co jsem našla, ještě není obsazený a odmítli nás jen proto, že jsme cizinci. Zažádali jsem o něj totiž prakticky okamžitě, co se objevil na stránkách. Ptala jsem se na to dnes realiťáka a v podstatě to potvrdil, prý "je to možné, ale jen mezi námi”.

Aspoň jsme zašli na večeři na suši. 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 26. května 2022 15:54

Na veselejší notu, děti si dnes ve škole vybíraly hudební nástroj, na který se budou příští rok učit hrát, měly možnost výběru asi z deset. Syn si vybral pozoun. Pokud na něj nezbyde, tak bubny.

Trénovat bude prý doma, takže dům s nedůtklivou paní definitivně padá!

Offline DruI
Avatar
3247 příspěvků moje polička 26. května 2022 16:10

Garfie Moc vám přeju nějaké dobré ubytování s hudbymilovnými sousedy :)

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 26. května 2022 16:53

Garfie Úplně chápu, že na tebe padá beznaděj. Držím vám moc palce/pěsti i cokoliv jiného, ať nakonec klapne nějaký fajn dům.

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 26. května 2022 18:29

Garfie manželova firma to nějak nemůže ovlivnit? Jako že by dala záruku za svého zaměstnance, že to není úplně bezprizorní cizinec, ale úctyhodný Japonsku prospěšný jedinec?