Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 15. března 2024 20:46

Garfie takze korejci jsou nasoskove?;-))

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 15. března 2024 23:23

brrr Jo, na design si nepotrpí, tak jako Japonci. Ale všechno je to strašně dobrý, korejská kuchyně je tady vyhlášená jako fantastická, mezi cizinci hlavně. Japonci ji zase tak moc rádi nemají. 

Bulgogi je naložené hovězí se skleněnými nudlemi a tteokbokki jsou rýžové koláčky s pálivkou omáčkou. Ty teda já moc nemusím, nebo spíš ta omáčka je na mě strašně ostrá, ale jedla jsem je už i v sýrové variantě a to bylo super. 

viktorka_od splavu A víš že jo? Teď tady zrovna byla kamarádka, která se loni odstěhovala do Korei a říkala, že se tam hrozně pije nějaká jejich pálenka, je to součást každého jídla. :-) 

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 17. března 2024 23:06

V sobotu jsem byla na školním představení naší High School Drama a bylo to neuvěřitelné! Natudovali Podivný případ se psem a musím říct, že to bylo jedno z nejlepších představení, co jsem kdy viděla. Přijde mi úplná škoda, že ho hráli jen dva dny a už ho nikdo nikdy neuvidí. :-( Některé děti tam byly tak neuvěřitelně talentované, že nám i s mužem spadla brada. A taky měli skvěle pojatou scénu, hrálo se na pódiu, takže to bylo velmi komorní, uvnitř bylo jen 47 diváků,  seděli jsme kolem, všichni v tu chvíli nehrající herci taky, dovnitř nás pustili všechny společně skvěle nasvícenou zadní chodbou....no neuvěřitelný zážitek!

Tady je podium se sezením a v první řadě (pro herce) můžete vidět typické japonské židle bez noh! :-) Dost je nesnáším....

Offline Kokoska
Avatar
28351 příspěvků moje polička 18. března 2024 08:45

Garfie to vypada uzasne a tajemne! Ty zidle jsou japonsky ustupek evropskemu sezeni?

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 18. března 2024 08:55

Kokoska To jsou normální běžné japonské židle. Nesetkali jste se s nimi? V rjókanech (v typických japonských hotelech) je mívají vždycky, je to hrůza!!!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 18. března 2024 09:23

Garfie a jak se na tom sedi?

Offline Zina
Avatar
5853 příspěvků moje polička 18. března 2024 09:30

Garfie Vidíš, na to jsem se tě chtěla zeptat, já občas uspávám u korejských seriálů, a tam se fakt pořád popíjí, hlavně sodžu, což je nějaká jejich pálenka, tak jestli to odráží realitu, zdá se, že jo!

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 18. března 2024 09:39

viktorka_od splavu Blbě Chlapi se na tom tak nějak rozvalují a ženské v podstatě klečí. Ale Japonci tradičně sedávají na zemi, tak tady se můžeš aspoň opřít. 

Zina Jo, sodžu je takový korejský likér, prý to pijí opravdu ke všemu, ale je to klasická pálenka, jen sladká. Něco jako vodka s cukrem. Je hrozně levná, tak možná proto. 

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 18. března 2024 11:34

Největší šinoistický chrám v Tokyu, Senso-ji, dnes slavil výročí svého založení. Chrám pochází původně ze 7. století, současná budova ale byla postavená až v roce 1958. Od tohoto roku se také odvíjí tradice dračího tance vždy 18. března. Název chrámu se dá přeložit jako "Zlatá dračí hora" a proto zlatý drak. Pověst říká, že v noci, když byl chrám založen, na sebe božstvo Kannon vzalo podobu zlatého draka, sneslo se z nebe a vytvořilo let tisíce borovic. Ty měly zaručit hojnost, prosperitu a dlouhověkost. Zlatý drak je obrovská loutka, zhruba 18 metrů dlouhá, váží 88 kilo a obsluhuje ho 8 lidí. Před drakem jde tanečník s lotosovým květem. Drak je milý a dokonce se mazlí s přihlížejícími. :-) 

Doufala jsem, že když je to v pondělí, nemusel by tam být takový nátřesk, ale to jsem se tedy pořádně spletla! 

Drak letící kolem chrámu :-)

Offline Kan
Avatar
7023 příspěvků moje polička 18. března 2024 11:37

Garfie Davy mě děsí, ale tohle musí být úchvatné!

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 18. března 2024 11:42

Kan Já teda čekala míň lidí, ale o víkendu by to bylo stoprocentně horší. A byly tam davy turistů, to jsem hleděla. Vůbec je teď v Japonsku strašně moc turistů, to dřív vůbec nebývalo. 

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 18. března 2024 11:49

A jako vždy, taky kimona jsem se vám snažila zachytit. :-)

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 18. března 2024 13:26

Garfie

kimona nádherná, ale z těch lidí mě polévá horko. 

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 18. března 2024 13:42

continuity No byl to mazec, v tomto se Japonsko (a asi teda nejen ono) za poslední leta strašne změnilo, jsem fakt ráda, že jsem ho zažila i "bez lidí" před těmi šestnácti lety nebo tak nějak.

Offline Kokoska
Avatar
28351 příspěvků moje polička 18. března 2024 13:50

Garfie zidle v hotelu jsme meli normalni, pokud v tech obcas klecich na sirku postele vubec byly. Zato tam skoro vzdycky nekde bylo zehlici prkno

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 19. března 2024 11:55

Kokoska Tak to byly nějaký hotely pro turisty, buď ráda!

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 19. března 2024 11:57

Moje dnešní ikebana, dostala jsem od sensei pochvalu a nic mi neopravila! Ale tu verzi do vázy mi zase skoro celou pomohla udělat asistentka, to mi vůbec nejde a ani se mi to moc nelíbí. 

Offline jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 19. března 2024 12:22

Garfie 

Mně se líbí obě (ale ta první tedy víc). 

Každopádně obdivuju tvoji šikovnost. 

Offline Kan
Avatar
7023 příspěvků moje polička 19. března 2024 12:52

Garfie Máš to děvče moc krásný. Líbí se mi ta jednoduchost, žádnej přeplácanej chaos a kýč.

Online Garfie
Avatar
23978 příspěvků moje polička 19. března 2024 23:46

jerry Kan Děkuju! Vypadá to, že dostanu svůj první certifikát, i když se na něj zdaleka necítím. :-) Sensei ale mě a ještě jednu holku "povýšila" a osobně nám vysvětlovala tuhle novou formu, s tím, že příště už se přidáme k pokročilým....