Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 05. března 2024 12:50

Garfie jsi proste dobra! Jo a ta ikebana v bile misce se mi libi o moc vic nez ve vaze nebo to "pokrocile" koryto.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2024 13:11

Garfie mně se líbí ty školní akce, do těch bych se zapojila. Pro mně by bylo hrozně těžké hledat si nějaké kamarády.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 05. března 2024 13:26

Kan Já jí říkala, že si musíme někam vyrazit!

Kokoska Taky se mi líbí! 

Evaeva Jo, ty jsou hrozně fajn, co věcí já už tu vyzkoušela, ke kterým bych doma ani nečichla! A fajn je, že všichni jsou na stejné lodi, každý si tu rád najde spřízněnou duši.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2024 13:41

Garfie právě, ani tak nejde o ty nové věci (i když je to super), ale že je to takové přirozené místo pro seznámení 

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 08. března 2024 08:40

Účastním se teď dvoudenní konference o tradičním japonském divadle kamishibai a je to tak skvělý. Moc se mi líbí ten offline koncept a minimalistické vybavení, celé divadlo v tašce přes rameno. Moc bych ho chtěla pořídit pro knihovnu a nabízet akce pro děti i touhle formou

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. března 2024 11:54

žluťásek To je hezké! Myslím, že v knihovně by to bylo super! Jinak je to spíš bohužel takové pozapomenutelné umění, já ti viděla jen kdysi v muzeu. :-(

Jinak mám za sebou další lekci vaření, ale italské kuchyně, tak to vám tady snad ani nebudu dávat...Ale zato máme zítra ve škole prodejní dobročinnou akci, pomáhala jsem dnes v přípravě a vypadá to, že tam budou opravdu hezké věci. Tady třeba paní se svíčkami a krabicemi na čaj. A origami ozdobami.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. března 2024 11:56

A krásné lampičky. 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. března 2024 11:57

A cool obrázky, nejsem si jistá, jestli jsem vám tady už nějaký neukazovala, protože dva mám doma. 

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 08. března 2024 12:33

Garfie já jsem z ty konference úplně nadšená, je tu hodně kolegyň z Německa, knihovnice, učitelky. A v Německu je to zjevně populární, vychází k tomu vyloženě materiály co koupíš a použiješ, nemusíš si nic malovat sama. Jsou to známé německé knihy pro děti, beletrie i naučná témata, pracují i s tématy pro mládež. 

No v češtině ta nabídka moc není, už tu vymejslim, jak využiju akvarelový barvy, velký čtvrtky a IKEA kuchyňku

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 08. března 2024 12:36

Garfie to jsou hezké věci, tam bych si vybrala, jen bych nevěděla, co dřív :)

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:21
Reakce na Kokoska:

 tam bych si vybrala, jen bych nevěděla, co dřív :)

​Přesně to jsem si říkala taky.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:24

Kokoska Zítra se pokusím cvaknout víc, dnes jsou to jen takové vlaštovky...Je to nápor, protože je to jen jednodenní akce, žádný čas pro velké přemýšlení. :-)

Offline Kan
Avatar
7084 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:52

GarfieOpravdu pěkný sortiment a asi i řemeslný? Já jsem svíčková, pořád pálím i v obchodě, oheň potřebuji k životu.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. března 2024 21:57

Kan Ano, to jsem zapomněla dodat, jsou to jen drobní řemeslníci. Částečně pokryté rodiči, kteří něco doma vyrábí...:-)

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 08. března 2024 22:25

Garfie je to krásné. 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. března 2024 01:02

Tak jsem vám ráno udělala kolečko a nafotila ty nejzajímavější stánky, pracující nějak s japonskými motivy nebo materiály. Je zajímavé sledovat, jak různě je ti drobní umělci a řemeslníci dokážou použít. Byly tam moc hezké věci, ale je opravdu těžké se rozhodnout během jednoho dne, navíc jsem neměla vůbec čas, pracovala jsem tam jako dobrovolník a organizovala tombolu (každý z prodejců věnoval jedno dílo), takže jsem paběrkovala těsně před zavíračkou.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. března 2024 01:07

Třeba tady zrovna mi vyprodali náramek, který jsem si ráno vyhlédla, ale naštěstí je vyrábí kamarádka, takže mi ho udělá znovu.

A tady jsem nestihla koupit zlaté ginko, to mě mrzí moc!! :-(

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. března 2024 01:12

Tady jsem zažila trochu trapný moment (tedy pro vystavovatele), autor je moc milý kluk, architekt, pracuje ve velkém architektonickém studiu v Tokyu...když jsem si od něj brala vizitku, zaujalo mě, že se jmenuje Pavel, tak se ptám odkud je a on že z Moskvy...a já "hmm, já z ČR", on teda zjevně zrozpačitěl a nedokázal nijak zareagovat, bylo mi ho chudáka trochu líto. 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. března 2024 01:14

Ta vajíčka mají uvnitř různé výjevy z origami, některá byla moc hezká. Ae moje vybrané pochopitelně zmizelo tady dřív než jsem se k němu dostala. 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 10. března 2024 01:16

A nakonec teda moje úlovky. Obi pásy už byly bohužel taky dost probrané, třeba kamarádka ulovila nádherný, s výjevy všech čtyř ročních období...krásné. Já si nakonec vybrala úplně jednoduchý, je stříbrný a přesně se mi bude hodit na jeden sváteční ubrus, co mám doma.