Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 16:06

martek01 boží

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:23

Garfie Uff, držím palce! Určitě to dobře dopadne.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 19:27

Garfie jsem si jista, ze to dobre dopadne, a tesim se na fotky a zazitky!

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 21:47

Děkuju všem, držte pěsti celý den! :-) Spoléhám na Polku a její zásoby vodky! 

moora Jasně! :-)

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2023 22:12

Garfie držím palce.

Zajímalo by mě, jestli fotky našich jídel jsou pro ně stejně exotické a hádají co je co na obrázku, jako my u fotek japonského jídla

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 22:36

bublifuk Haha, to je dobrá otázka! Asi trochu jo, třeba takové vepřo knedlo zelo musí vypadat strašně exoticky!

Offline Isca
Avatar
4475 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 22:38

Garfie Ať chutná

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 09:08

Garfie To byl nějakej fórek, jak japonskej Babica dělá kuneduro izelo. Ale nedokážu to najít. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 20:22

Tak ja porad cekam na zelnackove zpravodajstvi a kde nic, tu nic? Ze by Garfie pomohla Polkam od pripadnych prebytku a byla spolecensky unavena?

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 21:16

Kokoska Nebo je někde s lopatou, protože ona to o tom mražení dopředu říkala:-D:-D

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 22:21

Karja je to nervak!

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 23:56

Kokoska Karja Já vím, já vím!  Pravdu má bohužel spíš Karja, polský výrobek jsem ani neochutnala, nebylo kdy!!!  Prakticky jsem se nehla, co se dělo a jaký byl program vím jen od dětí!

Už v pátek na nákupu jsem se cítila lehce nesvá a v sobotu jsem se probudila úplně polomrtvá, muž mě dokonce chtěl nechat doma, ale byla jsem si jistá, že by to sám nezvládnul (a taky mi dal potom za pravdu), takže jsem si lupla nurofen a vydala se do boje. Bylo to super, ale včera jsem úplně odpadla, bolí mě v krku, dneska jsem začala kašlat...řádí tady ve škole nějaká viroza se stejným průběhem, bolest v krku, rýma, kašel, za tři dny je to pryč, tak doufám, že to bude mít stejně rychlý průběh. 

No a k akci samotné, bylo to fakt obrovské, to jsem teda nečekala! V areálu školy, byla doslova tlačenice, náš stánek byl trochu bokem od veškerého dění, část známých mi pak říkala, že ho ani nenašla, napřed jsem byla naštvaná, ale nakonec musím říct "ještě že tak!" Dostali jsme mizerné hořáky, takže vařit na nich byl dost problém, spíš to bylo tak na ohřívání, ale nějak jsme to dali, brambory jsem nakonec běhala vařit do školní kuchyně (přes celý areál, velká radost), no ale zkrátka, totálně jsme nestíhali, prakticky celou dobu u nás stála fronta, nakonec jsme navařili asi 40-50 litrů polévky, fakt jsme se nezastavili, myslím, že příští rok mrazíme guláš.  Vydělali jsme v přepočtu asi 14 tisíc korun, jenom my, celej stánek trojnásobek, takže myslím, že docela dobrý. 

Zbytek zelňačky jsme si rozdělili s Polkou, hned včera mi psala, že byla výborná, mají doma na návštěvě bratrance a že se všichni cítili jako doma! :-)

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 01. května 2023 00:06

Garfie Konec dobrý, všechno dobré! Hlavně se brzo vymarod, snad to bude na chvilku!  A hlavně když to bylo dobré, Polka ta se musí vyznat!:-)

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 01. května 2023 00:14

Karja Díky moc, naštěstí je venku hnusné počasí, tak mě to nikam netáhne. :-)

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 01. května 2023 00:23

Jen pro představu, tohle je fronta u našeho stánku, který byl opravdu totálně mimo centrum dění...

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 01. května 2023 07:52
Reakce na Garfie:

DruI  No ale co si budem...ona už to tak trochu Parfumafie je, že jo! 

Karja Prosím tě, co se týká školy, zrovna nedávno jsme v hospodě řešili matiku, základka jede podle podle singapurské metody, která se prý považuje za nejlepší na světě a middle school jede podle jiné, což tam nějaké matky pohoršovalo, ale pak se ukázalo, že jsou o rok dopředu (jakože dcera teď v osmičce jede podle učebnice pro 9. třídu). Já už to tady myslím líčila před rokem, jak přes prázdniny doháněla matiku, protože byla pozadu. No a  teď říkala, že nějaká spolužačka dochází ještě i do japonské školy a matiku prý má s prstem v nose, protože všchno už zná....

Celkově máme ve třídě minimálně dvě nebo tři ujetý matky (co o nich vím!), co vzdělání strašně prožívají, pořád řeší osnovy, děti musí chodit ještě do Kumonu, jeden z nich má 3x týdně další doučování, oba ti kluci jsou nejlepší ze třídy. Jeden se prý bál rodičů, když udělal z matiky test na 98%, že to jako není na 100%....masakr. Ani jeden teda není Japonec. Mám z toho docela depresi, připadala jsem si při té debatě jako nějaký loser!

​reaguji později, ale tohle mě zaujalo. Syn chodí do školy na Maltě a taky jedou Singapurskou metodu. Syn za ty dva roky co tu žijeme, udělal v matice neuvěřitelný pokrok. Mě se líbí, že se učí různé způsoby jak se dobrat k výsledku. A co je hlavní, matika ho neuvěřitelně začala bavit a je to jeho nejoblíbenější předmět. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 01. května 2023 08:35

Garfie tak to byl vlastne velky uspech! Ten velky pan na fotce vypada fakt ustarane, aby se na nej dostalo Hlavne at je ti brzo lip a priste uz bude muz vedet, ze mrazak neni ostuda!

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 01. května 2023 09:27

Proč ne Eva Tak to ráda slyším! A ve které je třídě? Pokračují s ní i na druhém stupni, nebo mají jinou, jako u nás? 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2023 09:32

Garfie super a můžete začít chystat další ročník!

Brzo se uzdrav!

PS: Mně právě přijdou naše běžná jídla méně fotogenická (na rozdíl od těch japonských).

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 01. května 2023 09:36

bublifuk No fotogenická bohužel nejsou, to je fakt. Z té zelňačky jsme vytřískali, co se dalo a stejně na plakátu vypadá, jak vypadá....