Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. března 2024 09:05

Karja To má několik úrovní, tam jak špatně najedeš, musíš na most přes moře, tam se otočit a zase zpátky do toho chaosu, sama bych tam jezdila ještě teď! Já už si kolikrát říkala, že vám to musím vyfotit, ale to se nedá!!! 

Online moora
Avatar
7518 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:45
Reakce na Garfie:

Karja To má několik úrovní, tam jak špatně najedeš, musíš na most přes moře, tam se otočit a zase zpátky do toho chaosu, sama bych tam jezdila ještě teď! Já už si kolikrát říkala, že vám to musím vyfotit, ale to se nedá!!! 

​ta fotka s kozou je jak z Harryho Pottera

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. března 2024 11:36

moora Ty jo, to je ale fakt! Ani tady to zvíře skoro nikdo nezná!

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 25. března 2024 11:55

Garfie To musel být úžasný víkend! Včetně dopravního uzlu

moora No fakt! A já co mi to připomíná! Les, kde se vrátil Ron a objevil meč.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. března 2024 12:34

Garfie no.. tady slyším v tý navigaci Lišku.. něco jako " tak tady se nechytám, to si vyřeš sám"

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. března 2024 13:38

bublifuk No to je přesný! 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 01:15

Máme jarní prázdniny, pořád prší, ale včera se udělalo krásně, navíc jsme z okna nádherně vyděli Fuji, tak jsem sebrala děcka a vyhnala je na výlet za sakurami s výhledem, ale skončilo to fiaskem, sakury ještě nekvetly, protože se teď strašně ochladilo a Fuji nebylo vidět.

Naštěstí to zachránila obří klouzačka (mezi nerozkvetlými sakurami)!!!

Tohle měla být krásná fotka s kvetoucí sakurou, tak tůdle nůdle, možná za týden! :-)

Aspoň něco!

Zato jsme objevili malý chrám

S malými obětinami v podobě saké! 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 01:16

A taky jsme na zahrádce viděli skleník, který slouží jen k sušení prádla!

A večer jsme ještě vyrazili do civilizace...

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 28. března 2024 07:07

Garfie No to je nádhera i bez sakur, fakt krásná ta příroda v parcích. Na té skluzavce se jezdilo jen tak po zadku nebo na něčem? To si musely děcka užit;-)

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 08:47

Karja Dostaneš tam takovou placku pod zadek, nahoře vyzvedneš, dole hodíš do krabice a zřízenec je čas od času vynese nahoru. Já už tam byla podruhé, to jsme si to sjely s kamarádkou, teď tam byly na školním výletě nějaká děcka, tak to jsem byla jediná dospělá! Ale učitelky vypadaly, že mi trochu závidí....

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:18

Garfie Taky bych si sjela, i když já se docela bojim, já jsem taková trapná máma beze srandy:D. Minule jsem u segry vylezla na zahradní skluzavku 1,80m vysoko a div se mi neudělalo blbě:D

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 09:29

Karja Tohle nevypadá, ale je to dost bezpečný, má to ty okraje a jede to i docela pomalu. Já už teda od minula zkušeně znala techniku, jak to urychlit ovšem zase jsem díky tomu málem nabořila do nějakýho prcka přede mnou, vypadal dost vyděšeně (a taky poníženě, že jsem ho dohnala!).

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2024 09:34

Karja haha, přesně. Jela jsem se synem bobovku, celou dobu hrozně brzdila a měla smrt v očích. To samé snow tubbing Přitom na lyžích mi rychlost nevadí, i nějaký ten menší skokánek si dám s radostí.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. března 2024 19:23

Tak tu sa chválim cudyím perím, toto som nenašla ja, ale teda...mi to nedá sem nedať!

https://alphonsemucha.jp/

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:03

slniecko Jo, ten Mucha je tady taky hodně oblíbený. To je aspoň prodejce, který prodává věci s motivem, ale já tě trumfnu!!! Čajovna Karel Čapek.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:16

My jsme využili druhého hezkého (chápej bez hustého deště) dne v našem prázdninovém týdnu a vyrazila jsem s dětmi do chrámu Sengakuji, který je spojený s příběhem 47 róninů. Už jsem tady o něm kdysi psala, byla jsem tam na výročí útoku na Kiru. Tehdy jsem ale neviděla slavný hřbitov, kde jsou róninové pohřbení, byla tam neuvěřitelná fronta lidí, kteří se chtěli hrobům poklonit. Včera byl správný den, pošmourné počasí a nikde ani noha. Senkakuji ale není známý jen kvůli příběhu, ve skutečnosti je to jeden ze tří hlavních chrámů starého Tokya a jde o známou budhistickou instituci, kam se už od středověku sjíždí mniši z celé země a i dnes tady chodí praktikovat mladí mniši během studia na univerzitě. 

Brána na hřbitov původně stála v rezidenci šóguna Asana, tedy pána, kterého jeho róninové pomstili. V areálu jsou také tři sakury (nekvetly ), jedna pochází z domu, kde spáchal seppuku nemladší z róninů, bylo mu teprve 16 let. Druhou věnovala jeptišce, která se starala o hroby, vdova po Asanovi. Třetí je spojena s Asanovou seppukou, byla během ní potřísněná jeho krví. 
U vstupu na hřbitov dostanete vonné tyčinky a pokyn, abyste u každého hrobu položili jednu nebo dvě...byli jsme tam skoro sami, ale byl tam i zhruba čtrnáctiletý kluk, který se u každého hrobu vzorně uklonil, bylo to dojemné. Je tam zvláštní, hezká atmosféra, asi i umocněná počasím. 

Z chrámu:

Obchůdek u vstupu

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:23

A samotný hřbitov.

Studna, kde roninové umyli Kirovu hlavu a poté ji položili na hrob svého pána. 

Hrob Oishiho, hlavního organizátora pomsty

A hrob jeho syna, nejmladšího účastníka

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:25

A aby to nebylo jen smutné (i když vlastně taky, protože zavřeno! ). Hned naproti

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. března 2024 23:48
Reakce na Garfie:

slniecko Jo, ten Mucha je tady taky hodně oblíbený. To je aspoň prodejce, který prodává věci s motivem, ale já tě trumfnu!!! Čajovna Karel Čapek.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 30. března 2024 04:01

Včera mě pozvali na večeři kamarádi od neteře, pomáhala jsem jim naplánovat cestu do Japonska a trochu se to zvrhlo...izakaya, karaoke, one cup po cestě, bary na stojáka a ujel mi poslední vlak...dnes mám hadr na hlavě, ale mládež mi psala, že jsou polomrtví, ale byl to nejlepší večer pobytu, prý "Japonsko jak ho neznáme". 

Tady jsme poctivě vlezli do každých dveří, jestli najdeme místo!