Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 19. listopadu 2021 15:25

Garfie no jak pisu, proste hukot..!

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 19. listopadu 2021 15:48

Garfie Třeba si podepsala občanství a nevíš o tom

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 19. listopadu 2021 17:56

brrr Hele a víš, že to by mi zrovna vůbec nevadilo?  Zvlášť tady v tom covidovém marastu! 

Offline Janulik03
Avatar
16691 příspěvků moje polička 20. listopadu 2021 07:14

Garfie docitam a teda lady sa pohli. No tak hadam uz len to pojde dobre. Prezili ste si fakt narocne obdobie . 

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 19:55

Garfie Teda ja nechci malovat certy ale obavam se, ze vase cesta bude mit dalsi komplikace

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 20:00

No skvělé, tak držím palce, ať to klapne a vše vyjde, jak si přejete!

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 07:41

Ehm, už si tady připadám trochu jako apoštol na orloji-vykouknu/schovám se a tak pořád dokola....ale Japonsko od zítra opět kompletně uzavírá hranice, kvůli omikronu. Zatím to není oficiální, ale měli by to oznámit během dneška. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 07:51

Garfie

Co ti na to napsat. Taky se to mohlo stát den před odletem. Peklo.

Online moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:00

Garfie ach jo...

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:01

Sweet Potato Ano, to přesně mě napadlo. :-) Že je to pořád ještě lepší z horších variant. 

FB skupina je plná lidí, co to vzdali, normálně se loučí a opouští skupinu "Return To Japan Support Group", že už na to nemají nervy ani peníze, je to hrozně smutné čtení, zase plno příběhů ze života...:-(

Loni se otevřelo na 10 týdnů, letos na dva. Tři měsíce čekáš na podklady k vízu....to je bez šance i pro ty nejrychlejší. 

Offline Makara
Avatar
2227 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:05

Garfie no, já tě obdivuju a přeju pevné nervy do dalších měsíců. Sama bych už měla minimálně žaludeční vředy. Jo, a dcerce ten mobil asi dejte na vánoce.

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:07

Garfie 

Mě to napadlo, že budou určitě na novou mutaci reagovat. Lidí je mi líto, vaší rodiny taky. Abych pravdu řekla, já bych ve vaší situaci trvala na společném odletu. Vem si, že by se tohle stalo v konstelaci muž tam, ty a děti tady. Může i nastat, až tam budete, že muže vyšlou mimo Japonsko?  Tohle je fakt debilní doba!

Offline Kokoska
Avatar
28293 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:13

Garfie je to strasny, moc jsem ti prala, at to uz vyjde, ale uprimne, trochu jsem to cekala, kdyz zacala rust ta cisla v Evrope. A ted jeste omikron, to je v haji. 

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:29

Kokoska Taky jsem se bála. Už včera jsem to říkala manželovi a on se mi vysmál, naiva! :-)

dynda Určitě ho nevyšlou na dlouhou dobu, ale když jsme tam byli poprvé, normálně na služebky do zahraničí jezdil (i do ČR, to se hodilo!). Ale oni teď nechali volné hranice pro rezidenty. 

Oni napřed o víkendu zpřísnili karanténu lidem z některých zemí (hlavně afrických) na dva týdny ve státním zařízení, ale teď udělali toto. Prý jen dočasně, než se zjistí, jak je nebezpečná....

Ale pročítání těch reakcí na FB ve mně fakt vyvolává beznaděj. :-(

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 08:48

Garfie ale, doprčic. Myslela jsem na vás, když jsem o víkendu četla, že zpřísnili příjezd z afrických zemí. 

Offline Malenge
Avatar
4254 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 09:59

Garfie ach ach ach  to je strašná situace. A teda

napadlo mě přesně to, co dynda . V tomhle blázinci bych jinak než vsichni společně odletět odmítla (jestli se k nějakému odletu vůbec dostanete). Těch blbych scénářů muže nastat a představa, jak je muž na druhem konci světa a není šance se za nim dostat...

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:15

Mohučanka Malenge Děkuju. Přiznám se, že jak jsem do teď sklízela obdiv za svůj přístup, tak dneska jsem fakt zdeptaná. Dva týdny otevřené hranice!! To přece není normální. Nějak to na mě celé dolehlo, ne naše situace, ale celá ta doba, ve které jsme se ocitli, všichni. 

No, pak si jdu počíst do Stížností a říkám si, že je to prd!!! 

Candance nedostala jsem upozornění, ale vidím, že jsi měla tušení s první zmínkou o nové mutaci!

Online moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:34

Garfie to by umorilo kazdyho. Pal, nepal, pal, nepal... nic si clovek nemuze poradne naplanovat... tlapkam moc

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 13:54

Garfie já už bych byla úplně šílená, taková nejistota by mě ničila. Takže já tě pořád obdivuju. Snad se za pár týdnů zjistí, jak to je s tou mutací, a zase se vše pohne.

Offline Lenka22
Avatar
1628 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 19:15

Garfie teď jsem to slyšela ve zprávách, no tak to potěš...