Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 19:25

Kokoska Teoreticky asi ano, ale tentokrát nám je zajišťují Japonci, původní domluva byla, že muž odletí 11.1. a my měsíc po něm, v polovině února. Jenže teď se ukázalo, že končí platnost těch CEO, Japonci se nás zeptali, jestli chceme čekat na nové, nebo odletět do konce ledna a když jsme to odsouhlasili, posunuli letenky, ale v podstatě (a z jejich pohledu logicky) na nejzašší termín. Tak nevím, jestli s tím otravovat. V původní variantě bychom už pravděpodobně strávili karanténu aspoň z poloviny doma, takhle to asi nehrozí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 20:04
Reakce na Garfie:

Tak hlásím, že už máme letenky. 

​Hezky pěkně

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:09

Garfie Ty jsi šikovná, zvládneš všechno. Zase na druhou stranu si umím představit ty nervy a děti a nepředvídatelné potíže. Budu vám držet palce, ať odletíte všichni, doletíte a zvládnete začátky. 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:15

Renusatko Děkuju  i všem ostatním za podporu. Já jsem ráda, že si nakonec ještě užijeme Vánoce, na to se letos fakt moc těším! 

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:33

Garfie

Ó, držím palce! Určitě to dobře dopadne.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:33

Garfie 

To je výtečná zpráva - tak ať ti všechno vyjde podle předpokladů a nic nenaruší plán přesunu.

A my se budeme moct těšit na fotky, zprávy, postřehy, informace a tak vůbec.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 21:59

Garfie no super. Já bych se jich slušné optala na ty letenky. Bude to pro tebe opravdu jednodušší, když nato budete dva. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:01

Garfie Za zeptání asi nic nedáte. 
A jinak super, konečně se to začalo fakt hýbat.

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 17. listopadu 2021 22:30

Garfie 

Na ty letenky bych se taky zeptala. Malé nepohodlí pro toho, kdo to bude muset zařídit, ale velká pomoc pro vaši rodinu.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 06:25

S těmi letenkami ještě uvidíme, musíme se o tom pořádně pobavit mezi sebou. Ono to má pochopitelně dvě strany, letět společně je určitě jednodušší pro mě osobně, ale fakt je, že po společné karanténě nás systém vyplivne a budeme muset být někde v hotelu, případně na firemní ubytovně (pro svobodné), nevím úplně, jestli si dovedete představit, jak to vypadá, v japonských velikostech. Nemovitosti se pronajímají úplně nezařízené, opravdu musíme pořídit všechno. Takže vlastně každý den, co budeme mít k dobru bez dětí, je fajn. Má to prostě pro a proti na obě strany. Jedno je + pro mě, druhá varianta + pro rodinu, asi jako všechno v Japonsku, měla bych si zvykat.  

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 06:56

Garfie super zpráva a moc se těším na tvoje reporty :-) 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 08:37

Garfie držím palce! Co na letenky a teoretickou jistotu odletu říkaly děti?  

Myslím, že je skvělé, že se Vám podaří oslavit Vánoce společně. 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 08:55

Mohučanka Víš co, to je zvláštní, dcera, která je největší odpůrce od začátku, už mi včera říkala "já jsem tak vyčerpaná z toho všeho tady, z té korony, že už se normálně těším do Japonska, to bych nikdy nečekala, že řeknu!" Takže překvapivě dobrý! Asi na tom jejím názoru sehrál nějakou roli i fakt, že má v Japonsku slíbený nový telefon.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 09:21

Garfie motivace musí být!

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 09:44

Garfietak to je super s tou dcerou

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 10:56

Candance Fakt jsem byla překvapená, ale určitě se jí nedivíš, ta pandemická situace je fakt těžká, myslím, že si to hodně uvědomuje, je v takovém prepubertálním věku, myslím, že jí to leze trochu na mozek, jako všem. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 11:17

Garfie Já se tvé dceři nedivím. Být takhle rok v provizoriu, které nemůžeš nijak ovlivnit a netušit jak to nakonec dopadne, tak se do toho Japonska taky začnu těšit :)

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 13:45

Garfie taky se dceři nedivím. Už jen změnit prostředí je motivace, natož telefon :)

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 16:53

Garfie dočítám se zpožděním a skoro nestíhám psát, ale moc držím palce, ať už se rozhodnete (a dopadne to) jakkoliv. Bude to hukot, ale ty tím proskotačíš s úsměvem na tváři. Těším se na zprávy z JP..!

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 19. listopadu 2021 13:23

Pavlena Díky moc!

Začíná to být legrace, dneska jsem za sebe i za děti podepisovala asi pět listů nějakého prohlášení, pochopitelně jen v japonštině. Google překladač jsem nakonec vzdala a podepsala to úplně tupě, poslala 8:59 jako reakci na "odešlete prosím zpět nejpozději do 9:00, ať stihneme kontaktovat ministerstvo".