Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 07. července 2022 22:50

Isca Taky mě to napado, protože tady se různé ty podpory na tvarování využívají dost. Ale tady jsem je nikdy neviděla a poprvé jsem tu byla před patnácti lety. A už jsem takové viděla i volně v přírodě, tak leda by je formoval nějaký nadšenec. Myslím, že to je nějaký místní druh, borovice japonská nebo něco podobného. :-)

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 07. července 2022 22:55

dynda Ten bramborový salát tady!  Já zase byla v takové výborné japonské v San Franciscu, ale nikde jinde. :-)

clothilde Tu historku si dobře pamatuju a nadnáším ji tady každý večer!

Kokoska No ona se ta představa úplně nabízí, ale tak když se člověk zamyslí, je to trochu blbost.  A mák nepašujeme (), kromě oblečení muselo všechno projít kontrolou a balili to sami. Dost na tom, že tam budou prošlý musli, co tak ještě se žluklým makem! 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. července 2022 23:02
Reakce na Kokoska:

Garfie taky jsem mela predstavu, ze vam privezou cely kontejner a budes v nem hrabat a hledat pytlik s makem!

​Co hrabat? Chodit! 

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 07. července 2022 23:51

A ještě mám takovou místní stížnost na kontejner, nebo spíš vybalování, nebo ještě lépe třídění odpadů. Je tam spousta krabic, ale já vybalila těch pět, co nám přišlo letadlem, k tomu nějaké od věcí, co jsme nakoupili, kartony mám už teď zaskládanou celou chodbu a komoru a vyváží se až třetí čtvrtek v měsíci!  To je za dva týdny, vůbec netusím, kam je dám, asi nima zaskládám jednu místnost!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 08. července 2022 08:30

Garfie tjo, a neco jako sberny dvur tam nemaji?

s tim kontysem su taky zklamana

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. července 2022 08:51

viktorka_od splavu Já myslím, že nemusíš, v pondělí ti vyfotím obyvák po strop plný krabic a nábytku a hned se ti zvedne nálada!

Ty sběrné dvory tady asi fungují, aspoň na severu jsme v jednom byli, ale asi jich nebude moc, musím zjistit, jak fungují a půjčit si kvůli tomu auto...no kdyby to sváželi třetí týden, byla bych radši!

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:26

Garfie 

Zavzpomínej na Nerudu, to dáš

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:56

dynda  Sama seš neruda (a s malým!), jak by řekla malá od marieu! 

Offline marieu
Avatar
4496 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:08

Garfie  jo, to teď používaj obě naše sazenice proti nám...

Offline continuity
Avatar
33793 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:41
Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:07

Garfie stěhovací firma by si ty boxy nevyzvedla?

Offline Magráta
Avatar
7777 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:23

Garfie čtu až teď a moc gratuluju Ta terasa vypadá skvěle 

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:45

Tabea To pochybuju, hlavně asi všechny najednou, to než vybalím, tak už skoro bude ten svozový den. A chci k tomu narvat spoustu dalších.

continuity Je to pro všechny šok. Dokonce první zprávy hned po atentátu říkaly, že šlo o infarkt, ačkoli se hned objevily informace o krvi a střelbě. Ty zprávy byly ve smyslu "u Abeho byla po infarktu vidět krev a souběžně se nedaleko ozvaly zvuky, které zněly jako střelba". Mně byl sympatický, i když byl zbytečně konzervativní, ale zase moc tady politickou scénu nesleduju. Zvláštní je, že se to stalo když už je mimo funkci, i když je pořád politicky aktivní, jsem zvědavá na motiv. Ono to teda není úplně poprvé, pokusy o atentáty na premiéra už tu byly, před cca 15 lety například zastřelili starostu Nagasaki. 

Myslím ale (nebo doufám?), že to není žádný začátek nové éry, dostat se ke zbrani je extrémně složité, ale momentálně je to otřes a hlavně v politických kruzích to teď dost vře. 

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:49

Magráta Děkuju! Černá kočka Vyfotila jsem ti i ten strom na druhé straně terasy, ta zeleň mi tady opravdu dělá radost. A prakticky nemáme sousedy, to je tady věc nevídaná! 

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:52

No a protože jsem dneska strávila celý den v osamění v novém domě a čekala na opraváře, který kvůli nějakým zmatkům v domluvě přišel ve tři místo v osm(!), udělala jsem spoustu práce naplánované na víkend, smontovala dva stoly a natřela venkovní. Nepodařilo se nám sehnat venkovní stůl, protože to se tady prakticky neprodává, Ikea je má beznadějně vyprodané, tak jsem koupila v Ikea takový ten levný jídelní a natřela. Před tím jsem ho ještě sedřela kartáčem, aby měl takovou pěknou hrubou strukturu, myslím, že se docela povedl. 

Offline EDITH4B
Avatar
1998 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:54

Garfie gratuluju k bydlení, vypadá to že nemá chybu

Offline Magráta
Avatar
7777 příspěvků moje polička 08. července 2022 13:02

Garfie ty jsi šikovná!!

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 08. července 2022 13:17

Garfie pěkně se to rýsuje

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. července 2022 13:45

continuity Ještě teda k tomu Abemu, muž teď přišel z práce (v půl deváté) a vůbec to nevěděl, v práci se o tom vůbec nemluvilo. 

Offline razorblade
Avatar
8192 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:04
Reakce na Garfie:

continuity Ještě teda k tomu Abemu, muž teď přišel z práce (v půl deváté) a vůbec to nevěděl, v práci se o tom vůbec nemluvilo. 

​to je japonsky zvyk? ze se v praci nedrbe o politice? myslim, ze kdyby v cesku zastrelili na mitinku byvalyho premiera, tak je toho plny cesko vcetne pracovnich kolektivu. :)