Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Mulen
Avatar
4279 příspěvků moje polička 07. července 2022 12:27

Garfie no potěš koště, srazili se jim kontejnery a došlo k průniku?

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 07. července 2022 12:30

Garfie oni ten kontejner vybalili? Nebo jste měli sdilenej? Nám ho pri stěhování před barakem před námi zapecetili. Potud dobrý. Bohužel nebylo dovoleno zajet s tak velkým nakladakem až k novému bydlení, takže to přeložili do dvou aut a to bylo blbý. Podle mě jim ty kusy nábytku byly moc těžký, nebo byli tamních stěhováci moc líní, tahali všechno po zemi a na spoustě věcí prodreli ten karton, kterým to bylo obalený. Poškození nám nikdo nehlásil, proste soupli botník do komory dírou ve straně ke zdi.  Škod byl celkem dlouhej seznam. 

Offline razorblade
Avatar
8194 příspěvků moje polička 07. července 2022 12:40

Garfie jo pockej, on za vas unboxuje nekdo jinej! Ja si naivne myslela, ze vam nakladak slozi na pozemku pred domem celej ten kontejner a budete si ho vybalovat sami.

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:07

razorblade Čekala jsem, to co ty, že Grafiům přišoupnou k domečku kontejner a ti se budou bavit objevováním, co tam vlastně mají.

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:22

Mulen No asi to za ten rok a půl prošlo spoustou míst :-) 

Tabea Jo, sdílenej, my dostali metry čtvereční, krabice ve třech rozměrech a nábytek si přijeli zabalit sami. Tvoje historka mě trochu děsí, ale pořád spoléhám na to, že jsou to Japonci (i u nás to přebírala japonská firma). 

brrr razorblade Ono by to takhle ani nešlo, japonské uličky je něco jako stará Itálie, třeba k tomu u báby se nedalo dojet vůbec, vlastně ke spoustě domů, co jsme měli vybrané vůbec nevedla přístupová cesta, ale třeba jen schody. Tady se přijet dá, má i vlastní parkoviště (s bránou 180 cm), ale já bych teda asi musela jet se sklopenýma zrcátkama a kdyby jel někdo v protisměru, tak vystoupit a plakat.  Je to šířka přesně na jedno osobní auto. Chlapík, co nám ve středu dovezl postel z místní Ikea šel na dvakrát bůhví odkud s vozíkem. 

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:31

Jinak jsem dnes vyžila super počasí, pod mrakem, ale bez deště, vedro únosný a vytáhla děti ještě rychle po Tokyu, než se odstěhujeme. Dala jsem svou oblíbenou trasu, od Mezinárodního fóra, což je moje oblíbená budova, celá prosklená, vypadá jako loď, jen tak obrovská, že se nedá vyfotit. Uprostřed jsou prosklené mosty, kterými se dá chodit...určitě už jsem ji sem někdy dávala, ale to se neomrzí. 

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:34

Pak jsme se prošli okolo císařského paláce, kde bylo naprosto ale naprosto prázdno, bylo to až úplně děsivé, protože jsou tam obrovské prostory-a potkali jsme přesně dva lidi!!! Č.1 výhled císaře na poddané, č. 2 výhled plebsu na císařský palác. :-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. července 2022 14:36

Garfie až z těch mostů jsem pochopila, jak je to velké! Vypadá to parádně.

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:38

A nakonec jsme se drkotali přes celé město na moji oblíbenou observatoř ve 45. patře Metropolitan Goverment building, je z ní vidět Fuji, ovšem kvůli covidu je zavřená, byla jsem pěkně naštvaná. Tak  aspoň něco málo moderního Tokya. Ale to už jsme se opravdu báli bouřky (která nakonec nepřišla).

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:40

Evaeva Chodím tam pokaždé, moc se mi to líbí. Na té prostřední fotce jdou po mostě lidi, právě jsem to sem dala pro představu. Má to tuším 7 pater. 

Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:48

Garfie Úžasný!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:55

Garfie Úžasné fotky! V té skleněné budově by mě asi chytl záchvat klaustrofobie!

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 07. července 2022 15:07

Hanka H Spíš agorafobie, ale možná ani ne. Já moderní budovy úplně nemusím, mám strach z výšek a tak...ale tady je to skvělé, fakt! Znovu si tady vždycky vzpomenu na Neználka ve Slunečním městě! :-)

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 07. července 2022 15:12

Garfie Neználek! Máš pravdu.

Offline Isca
Avatar
4470 příspěvků moje polička 07. července 2022 15:20

Garfie Císařský palác z/do - to jsou úplně dva jiný světy vedle sebe ! A přemýšlím, jak jsou ty borovice před výškovýma budovanma na úplně rovné ploše, a spoustu z nich roste nakřivo, jestli jim chudinkám k té šikmosti nějak nepomohli..

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 07. července 2022 16:53

Garfie kdyz jsme se stehovali z Oregonu zpatky domu, taky jsme sdileli kontejner.

Po case prijeli stehovaci a privezli naklad. Vytahla jsem si svuj seznam s kody beden a krabic. Po chvilce dohadovani, protoze nesedely kody, jsme zjistili, ze nase veci jsou na celnici v Londyne...

Ale vsechno dobre dopadlo, za nekolik tydnu jsme se dockali

Takze drzim moc palce, at je kontejner a vsechny case veci v poradku

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:31
Reakce na Garfie:

dynda No to náhoda není, spíš jestli sis potom ještě dala někde jinde!

Dala, jasně. Ale takový megarolky jako tam už nikdy nikde neměli. A výborný japonský jídlo jsem měla někde mezi rýžovišti na Bali. Byla to taková malinkatá restaurace starého Japonce. Už si nepamatuju, co všechno přesně jsem tam ochutnala, nezapomněla jsem jenom bramborový salát, ve kterém byla čerstvá okurka (hadovka).

Offline moora
Avatar
7571 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:33

Garfie to jsou paradni fotky a paradni zazitky

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 07. července 2022 22:02

Garfie mezinárodní fórum je parádní. Určitě si to pamatuji ale dej to sem klidně ještě 3x.

Offline Kokoska
Avatar
28385 příspěvků moje polička 07. července 2022 22:17

Garfie taky jsem mela predstavu, ze vam privezou cely kontejner a budes v nem hrabat a hledat pytlik s makem!