Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:29

razorblade a nebo tam v pracovní době nebrouzdaj po internetu a nečtou co se děje

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:44

razorblade No mě to právě překvapilo, proto to sem píšu! Zase ale syn, je mu deset, přišel a ptal se, kdo to je, že se o něm baví spolužáci ve třídním chatu. 

Online Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:49

Garfie Heley tenhle levnej máme jako kuchyňskej:-D

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:50

Garfie to bydlení vypadá moc hezky, ale nepsala jsi, že je jen na dva měsíce? To je docela škoda, co, když už se konečně povedlo najít něco pěkného. 

Stůl se povedl moc.

Offline brrr
Avatar
10054 příspěvků moje polička 08. července 2022 15:06

Garfie Bydlení vypadá super. A moc se mi líbil výhled z císařského paláce na borovice.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 08. července 2022 15:19

Karja No my jsme ho taky měli!

Torrah Teď marně přemýšlím, o jaké dva měsíce jde, to bude asi nějaký šum.  Tady v tom provizoriu jsme dva měsíce, nějaký dům jsme si nemohli pronajmout, protože byl jen na dva roky...nespletlo se ti to nějak? Jinak vůbec nevím, že bych tu dvojku někde zmiňovalal. 

brrr  Je to tam moc hezké. Císař je teda asi nevidí, ten má lepší výhled do zahrad, ale vede tudy oficiální brána, kterou používá pouze císař při oficiálních státních cestách a potom státní návštěvy. A 2.ledna i prostý lid, to jim mává císař z terasy. :-) 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 08. července 2022 15:33
Reakce na Garfie:

dynda  Sama seš neruda (a s malým!), jak by řekla malá od marieu! 

​Takhle my se doma taky spolu bavíme, děti to pochytily v útlém věku. marieu 

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 08. července 2022 16:24

dynda já to taky beru jako dobrou srandu

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. července 2022 16:52

Garfie Omlouvám se, že se ptám na něco, co už tu určitě mnohokrát zaznělo - jak dlouho v Japonsku budete? Vzhledem k tomu, co se dočítám na posledních stránkách, bude to více než dva roky. Zajímá mě to z toho hlediska, když si představím dlouhodobé odloučení od všeho, co mám doma. A to jak v dospělém věku, tak v dětském.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 08. července 2022 19:03

Garfie aha, tak to jsem to popletla já. Omlouvám se. Tak to je fajn, že je tohle na delší dobu.

Online continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 08. července 2022 19:56

Garfie díky moc, taky jsem zvědavá, jak to tu společnost ovlivní. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 08. července 2022 23:15

continuity Pročítala jsem si tu diskuzi u syna na chatu a myslím, že nejlíp to shrnul jeden chlapeček, který napsal "moje máma za celý odpoledne neřekla nic jiného než OMG". 

Hanka H Tohle je velmi citlivé téma. Přišli jsme na dva roky, ale manželovi se extrémně daří a firma podepsala smlouvu na tento nový dům na pět let. Uvidíme. Lehké to není, já se chtěla vrátit ke svému původnímu oboru a dostudovat specializaci, ale s věkem je to pochopitelně čím dál těžší. Máme babičky, moje máma má letos 80 (když mi ségra poslala ke schválení pozvánku, rozbrečela jsem se). Navíc k tomu ty zavřené hranice, v pátek volal manželův syn, je mu 20, jestli by v srpnu mohl přiletět, jenomže nemůže, víza se neudílí. Pro nás se hlavně všechno odvíjí od spokojenosti dětí, uvidíme jak se chytí ony. Jenomže pak je zase těžký ten návrat. Mimochodem, hodně mi v rozhodování, kam děti přihlásit pomohla jedna Češka, která tu žije a má děti (strarší už je teda na VŠ) na stejné škole. A ta se zrovna, po 12 letech bude stěhovat, firma je relokuje do Mexika, takže ani nejdou domů. To mi přijde fakt strašné a taky teda je, málem plakala, když mi to říkala-a to se vlastně vůbec neznáme. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. července 2022 23:26

Garfie Díky za vysvětlení! Zmínila jsi hodně z toho, co mi běželo hlavou. Některá životní rozhodnutí prostě nejsou lehká a pak ono "něco za něco" platí dvojnásob! Ať vám Japonsko co nejvíce vynahradí to, co jste museli opustit, a ať se situace v blízké době uklidní natolik, že vás vaši blízcí budou moci navštívit!

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 09. července 2022 08:43

Garfie vy to budete mit hezky! Jsem rada, ze jste neskoncili v temne dire na pavlaci :)

Offline Kokoska
Avatar
28395 příspěvků moje polička 09. července 2022 08:44

razorblade kdyby to byl Babis, tak urcite! U takoveho Špidly si nejsem jista, jestli si ho vubec nekdo pamatuje.

Offline Lenka22
Avatar
1650 příspěvků moje polička 09. července 2022 08:51

Garfie to je teda dost náročný s tou délkou pobytu a s tím návratem po všech stránkách. Kdyby do toho aspoň nezasahoval ten covid, abyste mohli litat domů a blízcí za vámi. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 09. července 2022 09:02

Kokoska No a ja!  I když zrovna dnes se objevil v nabídce dům, který se nám líbil už před rokem, za poloviční cenu proti našemu. Ale já už ani nevěřím, že by nám ho pronajali! 

Lenka22 Je to náročný. S tím covidem je taková zlatá klec. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 09. července 2022 09:29

Garfie Mě ještě moc zajima, co je s vašim domem v ČR? Jestli jste ho půjčili, pronajali, nebo proste nechali ...?

Offline Tabea
Avatar
4716 příspěvků moje polička 09. července 2022 12:29
Reakce na Garfie:

Kokoska No a ja!  I když zrovna dnes se objevil v nabídce dům, který se nám líbil už před rokem, za poloviční cenu proti našemu. Ale já už ani nevěřím, že by nám ho pronajali! 

​na to je jediná rada. Zruš si feed těch realitek.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 09. července 2022 16:33

Garfie Můžu se zeptat - ta budova Mezinárodního fóra odolá třeba malému zemětřesení? Tolik skla mě překvapilo.