Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 11. února 2020 21:16

Taky teď většinou kupuju to z Alberta, protože to mám u nosu, (ale bacha, maj tam i nějaký doslazovaný, tak to nebrat) - to stoprocentní mají jednak hladký, jednak trochu křupkavý, dobrý jsou obě. (Já teda na rozdíl od Iscy tuhle v záchvatu chandry jedno sežrala téměř na posezení, jenom vypětím vůle jsem si tam nechala tři lžičky na druhej den. Ale já občas dlabu lžící jen tak beze všeho i tahini). To hladký dávám třeba do svojí modifikace takovýho toho dortu ze sušenek lotus - naši jsou vetchochrupí a normální ořechy neukoušou, to arašídový (nebo nějaký oříškový) máslo jim to tak příjemně oživí. 

Ale asi nejlepší burákový máslo, na který jsem tu zatím narazila, je od firmy Meridian (a mají moc dobrý i mandlový, lískooříškový... no prostě všechny). Taky mají hladký a křupavý.  Já se na něj naučila před časem přes Zajíce v krabici, ale teď ho kupuju v Delmartu a viděla jsem ho i v pár zdravejch výživách.

A taky jsem měla nějaký nedochucovaný z nějakýho Fitness shopu a taky ok, ale ten Meridian mi chutná fakt nejvíc.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 11. února 2020 21:20

Prosperina nevím jestli jsi měla to z lidlu, ale to křupkavý a mírně solený je... no moc dobrý. já už ho nekupuju, ale tuhle šel nakoupit muž a vítězoslavně mi ho podává, jak je hodnej.. no hodnej je, moc, ale já bych potřebovala tak pět kilo dolu a ne se ládovat koncentrovanýma kaloriema

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. února 2020 22:00

Isca díky za tip

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 11. února 2020 23:17

viktorka_od splavu Díky za tip! Tohle jsem nezkoušela, protože jsem lemra líná a Lidl mám dost z ruky, kdežto Albert hned u nosu a Delmart kousek vedle. Ale až budu mít kolem nějakýho Lídlu cestu, tak vyzkouším.

Obecně si teda tak nějak podvědomě říkám, že když burákový máslo, tak prostě namixovaný buráky a šmytec, cokoli jinýho už si tam můžu přidat doma - ale zase jsem dost solofil (to je ale blbej novotvar) a i čokoládu mám nejradši se solí, takže mi sůl v burákovým másle chuťově určitě vadit nebude.

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 12. února 2020 09:07

Ounz vyborne arasidove maji v Countrylife, zn. Pindakaas. 

Jinak kupuju Nutspread a ted maji kokos+mande+kesu, to je neco dokonaleho.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 12. února 2020 09:56

Lamicka díky za tip :)

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 14. února 2020 18:23

Ounz Já si kupuju burákový máslo v Bezobalu na Hradčanské. Mají tam takový mlýnek, nahoře zásobník na nesolené arašídy, ty si to pustíš a nameleš sama. A můžeš poprosit obsluhu, ať ti dá nejdřív ochutnat, ať nekupuješ zajíce v pytli :-). 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. února 2020 18:35

999 díky :)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:15

Kdo tady psal o tom vegetariánském Kimchi z Rohlíku? Tak jsem si ho koupila (pořád nechápu, proč se jmenuje "vegetariánské") a taky mi explodovalo! A chutná mi, i když mi teda přijde, že s kimči nemá kromě zelí prakticky nic společného! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:20

Garfie Asi ze tam nejsou ty rozemlety šneci a rybí omáčka?

ja mám teď v lednici nedojedený korejský a začíná to bejt brutus

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:23

Garfie vege je panč tam neni ta ryba, jak píše Potrefenáhusa - brutus je to, že čpí? Nebo se nafukuje? Já si koupila onehdá ten malej pytlík a snědla ho navečeři naex  takže v mý lednici čpí jen můj druhej pokus...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:30

Ounz Čpí...už tu začínaj protestovat

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:31

Potrefenáhusa Tak ho sněz! A teda tamti nevěděj proti čemu protestujou! 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:40

Ounz Prosím tě, může se mi po kimchi motat hlava? Jako oni píšou, že snižuje krevní tlak, ale myslela jsem si, že jen u těch, co ho mají vysoký. Já mám trvale nízký a mám podezření, že mi ho to kimchi ještě snižuje :-).

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 14. února 2020 21:00

Ounz Potrefenáhusa No vlastne! Rybi omacka!!! Ja jsem trubka, jak je ji tam stopove mnozstvi, vubec mi to nedoslo!!!

999 Tak vylouceny to asi neni  i kdyz ja mam taky dost nizky tlak, v Japonsku jsem ho jedla po kilech a nikdy mi nic nebylo...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. února 2020 21:29

999 Tyjo, tak to fakt nevim, ale tak je tam chilli, myslim, že i to korejský obsahuje kapsaicin? Ale to bys ho musela jíst fakt hodně..jinak nevím jak, se přiznám, že kimchi není moje specializace :) 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. února 2020 21:31

Garfie Stopový jo? Já dělala kimchi podle tý maangchi, co sem už jí tu několikrát meldovala a u ní teda v tý pastě mizí rybí omáčky dost

a teda, ta rybí omáčka může zabijet! (Dneska mi vypadla z poličky na hlavu  )

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 14. února 2020 22:10

Ounz ja tohle nezaznamenala, s burakovym maslem, promin. tady toho maj kvanta, ale nevim co maj v cz. Ted kupuju jedno to se jmenuje FATSO, delaj to tady a je bio, klasicky verze plus do jedne pridavaji raw kakao, taky dobry. Ty bio vetsinou pridanej cukr nemaj. 

Sladkosti se z toho delaj casto, bud to obalej v cokolade a nebo z toho delaji vsechno mozny, od jakoze lentilek pres cheescake a cookies. Kdyz je to udelany dobre, je to prave tou mirnou slanosti moc dobry, jo a zmrzlina, mnam! kokosova s peanut butter. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. února 2020 22:13

0zero7 Díky za informace :) já to s ním výhledově zkusím, zajímá mě to..

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 14. února 2020 22:21

Ounz za tu omacku lobuju, to jidlo lze udelat s normalnima nudlema, ja si davam bezne peanut sauce v asijskych restauracich, davaji to i na ryzi, mnam!