Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:11

sic je to do priznani,ale i jidle tak to napisu sem.....uz druhy den mam strasnou chut na vanilkove rohlickyale cpat se tim uz mesic pred vanoci.....

jaky mate nejradeji? ja z liskovych orisku,ale ted sem koupila mandle udelam z nich,jen mi tenkrat prisli trochu bez chuti.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:21

Zarinya Udělej si, já teď výhledově budu dělat vosi hnizda 'zkušební' - na žádost

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:22

carries Já asi taky radši cuketu teda :)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:30

Ounz tak ja bezne delam 3varky pred vanoci a na vanoce uz nemame.....

si pis,ze to nevydrzim,ale rada bych alespon do mikulase,protoze to je chci upect i pro syna.

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:35

Zarinya My robievame z vlašských orechov. Vanilkové rohlíčky sú moje najobľúbenejšie vianočné pečenie už od detstva. Ja mám strašnú chuť na žĺtkové rezy, len to by som si piekla iba pre seba, priateľ sladké moc neje. Tak asi vydržím kým pôjdem na Vianoce domov a napečie mi ich teta

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:36

carries od tety budou nejlepsi!

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:39

Zarinya Tiež si myslím!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 12:44

Zarinya Chápu :) já děkam nejčastěji z vlašských, ty mám dostupný..

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:36

Zarinya Zas takhle k caji a kave je to lepsi ted v listopadu, nez to jist denne na ruznych navstevach o svatcich....Nevahala bych!

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:05

Rohlicky jsou u nas taky nejoblibenejsi. Mam je radeji z vlasaku, z mandli mi prijdou moc mdly. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:13

Zarinya Vanilkový rohlíčky mám ráda hrozně moc a už na ně myslím tak od října minimálně :D Asi taky budou moje nejoblíbenější vánoční cukroví vůbec, i když loni jsem si rozšířila portfolio cukroví o amaretti a to byl teda taky zážitek, akorát je s tím trochu víc práce... 

A su toho názoru, že jsou to vanilkový a ne ořechový rohlíčky, takže je dělám z mandlí, protože pak líp v kombinaci s ne tolik výraznýma ořechama vynikne ta vanilka. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:17

Karoleena zajimavy,das mi na ne recept kdyz uz sem koupila ty mandle?

ja si nasla nejaky kam se pridava i citr,kura a to mi trochu nesedi....

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:35

Zarinya Jo, v tom mým rozpisu taky je, ale dávám malinko, tak na špičku nože... Je to rozpis podle Sandtnerové, Vanilkové rohlíčky II myslím, kopíruju to z mé allmighty excelové tabulky kde mám všechny svoje rozpisy na cukroví. :D

Jedna její dávka mi přijde děsně málo, to mám tak k svačině, na Vánoce dělám obvykle ze čtyř. A hodně si dávám záležet na té vanilce, aby byla kvalitní, cukr na obalování mám taky vlastní vanilkovej (cukr moučka uzavřenej v dóze se zbytkama vanilkových lusků z jinýho pečení). A skladuju pak v plechové krabici taky ještě s kouskem vanilkovýho lusku, ať se to ještě víc ovoní. Jako rohlíčky z jiných ořechů mají taky něco do sebe, ale přijde mi, že se to s tou vanilkou pak zbytečně pere a ty vlašáky obzvlášť z toho obvykle vyjdou vítězně...

Peču v horkovzduchu na 175 stupňů do růžova.

Vanilkové rohlíčky

hladká mouka 140 g

máslo 110 g

vanilkový cukr 40 g

mleté mandle 55 g

citronová kůra

vanilkový lusk

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:37

Karoleena tak vyzkousim,diky.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:40

Karoleena ja zkousela ze vsech tri a ac mam vlasaky rada u tech rohlicku preferuju ty liskace.

ale letos jako prvni vyzkousim ty mandlove tak nebudu mit pocuchanou chut.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:45

Zarinya Ještě výborná obměna, trochu exotická v našich končinách asi, je, když se tam místo oříšků vrzne kaštanový pyré. Jednou nám takhle před Vánocema dovezl známej dvě balení z Maďarska, nevěděli jsme co s tím... Musely se lehce upravit poměry ostatních surovin, páč to pyré je trochu mokrý, ale fakt moc dobrý to bylo. Kaštany jsou totiž taky jemný a dohromady s vanilkou to funguje, ale přece jen jsou takový trochu zemitější a je to v tom cukroví poznat. 

Achjo, tak teď nevim, jestli taky náhodou nepotřebuju upíct testovací dávku. :D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 15:54

Karoleena s kastanovym pyre jsem jednou mela vanocku z recka,jezis to byla dobrota.

urcite potrebujes.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 16:01

ad kaštany, zrovna se za mnou stavil kolega, co byl v Japonsku a dovezl mi suvenýr, je to teda sladký jak cecek, ale fakt dobrý

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 16:34

Dnes som piekla podľa Maškrtnice Kanelbullar, švédske škoricové slimáky. A teda, poviem vám, lepšie kysnuté cesto som ešte nejedla, úplne sa rozplýva na jazyku a zvrchu je jemne chrumkavé....na fotku to nie je, lebo mi tak nakysli, až sa pospájali, čo im ale na chuti vôbec neuberá.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 17:11

Biely kvet oni se musej pospojovat, pak jsou jeste vlacnejsi:) ja je zboznuju, pecu je ted porad