Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 20:28

Dadoo Jako ja zas musim nekoho poslat na houby! (Me sbirat nikdy moc nebavily, ale rada jsem je cistila, kdyz byl cas tak kaficko, ten podzimni vzduch, no paraaada). Tohle bych si dala, nikdy me to nenapadlo houby a syr...

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 20:31

Sairon Vzhledem k tomu, ze jsem vcera sezrala dva zakusky se ti nedivim. Ja zitra delam klasicky kvetakovy mozecek, tak treba to muzete jist:-D. Dneska jsme meli spagety s rajcaty, olivami, bazalkou a mozzarelou. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 20:38

Karja Já na houby chodím ráda, ale čistit a krájet nesnáším! Naštěstí to baví manžela.

Včera jsem přinesla v koši asi 10 kg hub. Takže seděl v křesle, třídil, čistil. Jenže jak ho všechno vyčerpá, musí si to rozkládat s přestávkami. Takže to dělal ještě dneska celý den.

Takže nakrájel na sušení - na kamny máme instalaci sušících lísek. Z trochy jsem si udělala houby k jídlu a ještě zavařila 4 skleničky nakyselo.

A mám zákaz chodit do lesa s velkým košem, jinak si to budu prý čistit sama. Půjdu asi v pátek.. A vyměníme houby za brambory

Ale v tom lese je TAK nádherně!!!

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 20:44

Dadoo Noo hele z hub mam ,,zazitek,, ted, ve vedlejsim lese byla teda patracka, policie, hasici, dobrovolnici....pani se zabrala do sbirani hub a ztratila se na dlouhe hodiny synovi, kterej mel fakt strach, pani samozrejme na pohudku plno hribu kdyz potkala tu rojnici. Tak s velkym kosem fakt radsi nechod, abys prisla vcas domu;-)))). No tak jestli takhle rostou,tak snad vyrazime I s dcerou....

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:01

Karja U nás fakt rostou. Klouzky vůbec nesbírám, protože to bych mohla do lesa s valníkem. Ale trhá mi to srdce, protože tak nádherný klouzky, velký, pevný, masitý.. ale to se nedá.

My máme ted zavřenou silnici, která vede lesem. Opravují ji. Takže žádné nájezdy houbařů kdoví okdkud. Lidí na chatách je málo, takže hub mnoho.

Včera jsem sbírala poblíž té opravované silnice a dělníci na mě hulákali, kam mám zajít, kde jich roste hodně.Jeden říkal, že včera nasbírali během chvíle 4 kýble.

U nás se ráno stavila pochlubit sousedka. Sbírá na kšeft. Zúročila svou vášeň. Přinesla ukázat hřiba. HŘIBA! Zvážila jsem ho, měl 3/4 kila!!!

Tohle jsem nasbírala za necelé dvě hodinky.

A sousedky hřib

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:02

Mrakoplas môjmu dieťaťu to dosť chutí, tak možno bude aj tvojmu.

Na oleji podusiť cibuľku, cesnak a na malé kúsky nakrájanú červenú papriku , keď je paprika mäkká, posypať šafranom/kurkumou , potom pridať šálku ryže a šálku na hrubo nastrúhaného bieleho tofu, trochu opiecť, zaliať zeleninovým vývarom a dusiť. Potom pridať mrazený hrášok, kukuricu a červenú fazuľu z konzervy, dodusiť do mäkka a osoliť. Je to jednoduché, dosť rýchle a pekne farebné :-)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:10

Dadoo Chapu, taky si v lese vybirame. Oni ty klouzci se asi musi I loupat ne? Ja je nikdy nemela, k cemu jsou dobry? My sbirame vseho vsudy tak 5 druhu, ja mam rada ryzce na kmine asi nejvic. No a pak hriby nasusit na dalsi vareni, jinak moc chute na cerstve houby nemivam, pritel ma treba rad smazenici a to nemuzu ani videt, mne to prijde hrozne tezke a takove I vzhledove nevabne.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:15

betsey dakujem. Este to obmenim, neznasam fazulu a tepelne spracovanu papriku ale tu zas syn je, tak to budem hadzat do taniera jemu

Este sa spytam aku ryzu na to pouzivas?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:26

Mrakoplas jj, myslím, že akékoľvek obmieňanie podľa preferencii tomu nezaškodí :-) Používam úplne klasickú bežnú ryžu, zatiaľ som to s inou neskúšala. 

A ja som papriku objavila iba nedávno, dlho som ju tiež neznášala, a teraz sa jej neviem dojesť. Ja zasa nenávidím tepelne spracovanú cibuľu, takže tam nedávam tú, ale pôvodne v recepte je, tak som ti napísala recept tak, ako bol

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:30

betsey To tofu se uplne rozdusi nebo zustane nastrouhane nebo co to udela?

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:38

Karja to mi připomnělo, jak jsme kdysi v době před mobilama vzali na houby kamaráda z anglie. well...nějak nepochopil princip této národní zábavy, tak jak jsme se rozprostřeli a začali hledat, on nasadil pochodové tempo přímo za nosem. hledali jsme ho hodně dlouho :)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:39

mitford sister :-D:-D Rojnice to jisti...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:40

Karja zostanú tam malé kúsočky

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:42

betsey Tak ja to asi zkusim, pritel tofu neji, kdyz to pozna:-D:-D. Ale ted si nedovoli moc drzkovat, tak to je vlastne takove rizoto s tofu ne?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:50

Karja Ono je také vo veľkosti zhruba tej ryže už keď to tam dávaš, a počas varenia sa ešte trochu zmenší, myslím, že kto o ňom nevie, tak si to asi ani nevšimne. A áno, rizoto s tofu, ale na pohľad to trochu tú paellu pripomína, tak som sa držala originálneho názvu receptu. Ako nie je to nič svetoborné, len som bola rada, že mám ďalšie jedlo vhodné pre všetkých členov rodiny, pre manžela teda ako prílohu ku kusu mäsa :-)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 22:28

betsey Dekuji, ja jsem ten prvni prispevek o paelle prehledla, jinak bych tomu paella samozrejme rikala;-))). Ja to taky zkusim, vypada to fajn, vsechno jim a hlavne jsou to suroviny, co vzdycky doma najdu, takze vic takovych receptu....

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 22:46

betsey vegánska paella bude ďalšie jedlo, ktoré vyskúšam, možno niečo pridám alebo odoberiem, ale viem už teraz, že si pochutnám. Dnes som robila cuketové halušky s bryndzou.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:53

mitford sister Národní zábava

Já včera teda asi zahájila podzim (hlavně jsem se přestěhovala do vyhlášeně studenýho města) tímhle receptem. Trochu jsem to nastavila bramborama a kouskem hokkaido, smetanu jsem neměla, vývar nepoužila, ale základ tam přisámbohu byl z tohoto receptu.

Mimochodem jsem poprvý jedla hnědou cizrnu, a dobrý!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 11:59

milacka a ja zasa poprosím recept na cuketové halušky s bryndzou, to znie že nám bude tiež všetkým chutiť

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 13:25

Aranel Diky za tip, cizrnu doma hodne jime,  vyzkousim, delam ji furt na jedno brdo;-)))). Tu hnedou cizrnu jsi nekde koupila ve zdravy vyzive? Ale asi se sezene jen sucha co? Ja uz dlouho kupuju hlavne plechovkovou, jsem nejak zapominala to namacet...