Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 21:32

RoSa 

Zkusim sjet na ten Zličín a kdyžtak holt posvištim metrem zpátky na Anděl, to stihnu. Čert mi to byl dlužnej, že sem se vůbec ptala co mam vařit

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 21:43

barbucha já tyhle příchutě do sekané teda nepoužívám, protože mi to nechutná, ale google praví, že hlavní složka v tej čubrici je saturejka

tak to by mohli mít v každym tescu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 21:46

jinak jsem dnes zahájila sezónu hokaido dýně "rizotem" z té směsi luštěnin a obilnin z lidlu a pečené dýně s česnekem, mně to chutná moc a muže to teprve čeká, tam si nejsem jistá.-))

Offline Nausikaa
Avatar
20 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 22:18

barbucha kdysi, když jsem bydlela v Praze, zkusila bych Koření u Salvátora, jestli tedy ještě funguje. Stránky ano a čubricu tam mají taky.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 22:26

viktorka_od splavu Taky se chystam na rizoto, ja delala noky (dvakrat) jsem to ukoulela, sla do obchodu, prisla jsem ze to hodim do vody a ony se mi mrchy slepily k taliri! 

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 23:05

barbucha někdy dávám koření adžiku, ale taky ji nemaj běžné.Jinak si myslim, že je nejlepší držet se osvědčeného

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 23:08

barbucha feferonku do omáčky 

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 23:09

Potrefenáhusa jo taky mám ráda když je to pikantnější

Offline RoSa
Avatar
8229 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 23:12

Tak Betty adžika je taky vynikající!

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 07:47

Tak Betty RoSa 

Adžiku mám, a občas ji tam přidávám taky.

viktorka_od splavu 

Složení cajk i ta saturejka by se doma našla, jedině ale nemam tu pískavici kterou tam cítím víc.

Potrefenáhusa 

Já omáčku žádnou nedělám, tu červenou k tomu nemusim...normálně to peču podlitý v troubě a je tam jenom šťáva potom. Z těch paprik co vyteče pak hezky zkaramelizuje.

Risknu ty trhy dneska, tam nějakej kořenář bejt musí.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 07:54

barbucha u nás se to dela přesně opačně a plave to ve velkým hrnci, já bych se zas obešla bez ty papriky, tepelně upraveny papriky nerada, ale miluju tu “polivku” a tu náplň (o čubrice (i?) do paprik slyším teda prvne, asi jinej kraj 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 08:01

Potrefenáhusa 

To asi neni jiným krajem, u nás to tak nikdo nedělal a já ani nevim jak jsem na to přišla, ale mně a všem kolem to chutná. Rozhodně teda do tý náplně nedávám rýži, to bych (nevim proč) nepolkla... asi trauma ze školní kuchyně eště? No, takže to moje provedení je kapku atypický asi.

Bez vařený papriky bych se teda obešla taky, mám ráda právě tu pečenou! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 08:11

barbucha mne přijde nedobra kazda tepelně upravena. A s rejzi mi to chutná vic než jen s masem, mama mi delala jen koule, který hazela k těm paprikam. A nejlepsi je to ze slovenských palivych paprik.

a u nás ve školní jídelně a vlastne v jakýkoli se delaly jen ty pečený s masem, prelity hustou sladkou pernikovou rajskou omáčkou a k tomu nějaký zhuverilosti typu knedlík 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 08:31

plněné papriky jedině pečené v troubě, plněné masem s rajčaty a trochou rýže, které se pak jí s chlebem, protože ta směs masa, rajčat a paprik pustí super šťávu... pálivé být můžou, já osobně se bez toho teda obejdu :-)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 09:34

Díky za názory, pro mě je Manifesto celkem drahý, takže kdybych tam jedla, ráda bych šla na jistotu a ne abych se vyvrátila z ceny a pak byla ještě zklamaná. Jinak mi to místo přijde fajn, dobrej nápad, ale překvapilo mě, jak strašně malinkaté to je.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 09:51

MP Meri nevím, zda bys byla vyloženě zklamaná (neochutnala jsem samozřejmě všechno), ale jak zaznělo výš, není to nic super extra, spíš taková normálka, postavená na dobrém nápadě, ale kulinářský ráj to není :-)

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 10:01

MP Meri strašně malinkaté? to mi nepřijde... Nebo myslíš Smíchov?

Já tam ráda občas zajdu, líbí se mi ten výběr, atmosféra... 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:28

Tulipe Nene, na Smíchově jsem ještě nebyla, myslím Florenc. Já to čekala větší, no. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:33

barbucha O cubrice jsem neslysela, vyzkousim nekdy. My delame plnene papriky dost casto, v pikantnejsi ridke omacce teda. Chutna mi to moc. Ryzi dovnitr vubec, vsak toho masa se tam tolik nevleze, takze by to bylo takovy malo masovy a cely divny proste:-D. Takze cubricu a saturejku tam davas jo?

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 12:46

Karja 

Ne obojí, jen čubricu (směs, která mimo jiný obsahuje saturejku). Někdy i trochu adžiky (taky nějaká pofiderní směs ). Omáčku nedělám žádnou, jen co se vypeče, a podlejvám samozřejmě.