Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 04. března 2017 08:39
Reakce na Ounz:

No, zelí je zdravý

No právě, je zdravý - proč tolik zdravých věcí nadýmá? Já bych si tak dala, ale dítě by to asi nepřežilo. Tady to příroda nějak nedořešila.

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 04. března 2017 09:10
Reakce na Potrefenáhusa:

Já tady žvýkám včerejší rohlík,páč jsem zapomněla rozkvasit a slintám lítostí:-) Babička říkávala,že cheba se nikdy nepřejí,měla pravdu. Poslední roky,co ho peču se ráno po probuzení těším na chleba,jako by mi bych ho měla málokdy. Ten tvůj je luxusní. Rohlík letěl do koše. :-)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 04. března 2017 09:26
Reakce na Potrefenáhusa:

Krásnej chleba!

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 04. března 2017 13:16
Reakce na Ounz:

Jo a ještě mi tu některé dámy dělají hroznou chuť na ty nádherný čerstvý chleby. Se jdu uklidnit pohledem do postýlky ;-)

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 04. března 2017 13:39

Dušená zelenina se žampiony a kuskusem. 

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 04. března 2017 18:28

Ráda bych přidala koblihovou zkušenost: dělám koblihy podle Dity P. - kobilhy Dita P.

Jsou výborné, marmeláda se dává zasyrova, nikdy mi to nevyteklo, dávám domácí meruňkovou, jahodovou (podle úrody). Smažím to podle receptu, olej do hrnce, tím otáčením se vytvoří ta krásná bledá linie uprostřed koblížku. Jako je to celé pracné a je z toho binec, ale jednou za rok se člověk nějak vybičuje.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 04. března 2017 19:11

Na oslavu manželových narozenin - dort není obalený marcipánem ani potahovací hmotou, ale hmotou ze zlatého sirupu a bílé čokolády.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 04. března 2017 21:03
Reakce na dynda:

No právě, je zdravý - proč tolik zdravých věcí nadýmá? Já bych si tak dala, ale dítě by to asi nepřežilo. Tady to příroda nějak nedořešila.

Fenyklovej čaj, brouku. To je jistota každý matky 

A jinak - kdyby nefungovaly drby, ani nevím, o čem píšeš. Tak blahopřeju! 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 04. března 2017 21:05
Reakce na Emerald:

Jééé, ten je! Potahovací bílou čokoládovou hmotu jsem dělala na dort jednou a málem mi z té piplačky praskla cévka vzteky, přestože pak vyšla moc pěkně, takže dvojnásobný obdiv. 

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 04. března 2017 21:10
Reakce na Karoleena:

Poprvé jsem z ní taky byla na mrtvici, ale teď už to jde šup šup, jen se před tím samotným procesem potažení dortu nesmí vyvalovat moc dlouho, protože když moc změkne, tak už se s ní nic potáhnout nedá.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 04. března 2017 21:35
Reakce na barbucha:

Děkuju ;-) Postupně točím všechny zaručené metody proti prdíkům a někdy se některá chytne. Však on z toho vyroste, to jen já to jídlo tak miluju, ach jo.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:15

Dostala jsem cibetkovou kávu..jsem zvědavá..

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:20
Reakce na Ounz:

To je káva co projde zažívacím traktem cibetky? Jste odvážná, dejte pak vědět jak chutná

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:23
Reakce na crazydaisy:

Jo, to je ono, no odvážná, já jí dostala :) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:31
Reakce na Ounz:

já měla, dovezenou z Indonésie a přišla mi dobrá, dostala jsem na zkoušku s ní ještě normální a poznala jsem, která je jiná  :-D 

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:32

dnes jsem zjistila, ze ta ukrutne dobra vec, co jsem jedla po te priserne konferenci ve ctvrtek je Tabouleh. tak jsem ho vyrobila, sice z blbe petrzele, ale moc dobre to bylo. foto nemam, jime rychleji nez fotime. k tomu platek pstruha. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:33
Reakce na Potrefenáhusa:

No, tak ta moje je z Vietnamu  taky to mám v balíčku s jinýma a ještě takový plechový udělátko na překapśvání - soustava tří cedníků..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:34

a jak jsme se tu tuhle bavili o těch suchých bábovkách, tak jsem včera pekla tuhle s tvarohem a s ořechy podle apetitu a zatím teda je to nejlepší bábovka, jakou jsem kdy měla (suchá není, je v ní pomalu celá kostka másla, ale je fakt výborná)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:35
Reakce na continuity:

ten je skvělej a co je blbá petržel, kudrnka? 

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 05. března 2017 21:11
Reakce na Potrefenáhusa:

jj kudrnka, ale bylo ji hodne. 

tvarohova babovka je mnohem lepsi nez klasika, ale nejmokrejsi babovka, kterou jsem pekla, je ta, co davala kdysi Dadoo. s cuketou a pouhym 1dcl oleje (a to jsem jednou jsem na nej zapomnela a i tak to slo). jinou uz nepecu, takto vydrzi cely vikend, co je u nas potreba - zas tak moc toho sladkeho nejime.