Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 02. března 2017 21:20
Reakce na Bledule:

Ale to mně taky  No a co 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 02. března 2017 21:46

Achjo. V lednici mám zaděláno na ty koblihy od Maškrtnice a je nějaký moc lepivý...  jsem na to zvědavá. Koblihy..to už je fakt vysoká kuchařská...obdivuju Ounz jak umí péct 

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. března 2017 21:49
Reakce na ice:

Nene klid, to bude v oukeji, do rána to 'uzraje' a nebude to lepit tolik, na koulení pak použiješ mouku..a závidím, anžto jsou vážně dobrý 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 02. března 2017 21:49
Reakce na Ounz:

Díky za povzbuzení, to jsem potřebovala slyšet 

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 02. března 2017 22:03
Reakce na ice:

Dejte pak vědět. Chystám se na ně o víkendu. Sladké moc nedělám, ale koblihy mě lákají. Dělávala je babička, vždycky bych jich snědla mísu.   

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 02. března 2017 22:08

Teda s  tema koblihama mi delate chute. Asi profrcim jeste dve vecere z festivalu tento tyden a pak teda ale uplne tipec zatrhnout.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. března 2017 22:12
Reakce na Bledule:

proto delam vyhradne kysany:-) navic mi prijde ze k mastnemu jidlu se hodi mnohem vic a lepe se to travi

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 02. března 2017 22:17

A červený, sice ze sklenice, ale s medem, mňam!

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 02. března 2017 22:37

taky jsme se chtela zeptat. ja tomu prd rozumim, ale doted jsem mela za to, ze VKZ je z kysaneho zeli. u nas teda segedyn - vyjde to nastejno - by me piclo se s tim delat. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. března 2017 23:02
Reakce na continuity:

asi je to krajovy, muz by taky delal duseny ale mne nechutna a to krajeni za to rozhodne nestoji

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 03. března 2017 06:26
Reakce na continuity:

Já dělám obojí. Kysané teda s bramborovým knedlíkem nebo s brambory. Segedýn nedělám.

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2017 07:55
Reakce na ice:

Jsem zvědavá na výsledek :)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 03. března 2017 08:17
Reakce na continuity:

Asi je to různý, my děláváme kysaný - ke všemu, kachna, vepřový, atp. Z druhé strany rodiny zase dělají takový to zadělávaný, myslím, že je tam snad i mouka nebo co a je to hrozně hnusný, vůbec to nemá chuť zelí.

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2017 08:39
Reakce na Karja:

Ono je to fakt různý a o zvyku, mamka má radši to hlávkový, část rodiny to kysaný, tak střídá oboje, s tím,že ke kachně spíš hlávka, k vepřovýmu spíš kysaný, ale jak kdy a podle chuti. Když se vařil oběd pro velkou rodinu, tak bylo víc druhů a barev. Taky se někde dělá červený hlávkový bez octa, se skořicí a tak, jakoby nasladki. To jsem poprvý jedla až v dospělosti, zajímavý a i dobrý. I hlávkový zadělávaný může bejt dobrý, to záleží na tom, jak to pojmete. Taky tam, odkud je mamka, se dělává i 'zelí' z kedlubny..kedlubna upravená jako zelí, to je taky dobrý.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 03. března 2017 09:33
Reakce na Ounz:

jj kedlubnovy zeli kdysi maminka delavala:-) s burtem na jezka a chlebem

mne k tem buckum a kachnam pripada to sladky proste nestravitelny, az se mi navaluje:-/ kyselost pekne stahne mastnotu jakoby. delam vetsinou cerveny i bily a to cerveny proplachnu aby si prisli na svy i odpurci kyselyho:-)

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2017 09:52

Podle mě je to o chuťových preferencích, a i do hlávky se dá dát ocet je pak takový sladkokyselý, to dělala babi, anžto to měl rád děda..to sladký se skořicí jsem měla jednou, jedla jsem to zvlášť, ale bylo to ok a kolegyně dělá jen tohle, jsou tak zvyklý. Tohle to 'kdo co jak dělá' mě vždycky dost baví a zajímá, člověk se dozví věcí

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 03. března 2017 10:38

@ounz

U nás se dělá i "zelí" z cukety, na sladkokyselo a je to výborný. Připadá mi takový lehčí. Ale miluju i kysaný i krouhaný, červený i bílý. Proč je to kojení tak blbě zařízený, uaaaa?

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2017 11:36
Reakce na dynda:

No, zelí je zdravý

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 03. března 2017 13:16

No…tak…hotovo….porod hadr. Jako chutnaj fakt dobře, ale estetická stránka věci je horší než obvykle 

Dovolím si poradit pár věcí:

1)     Pokud máte friťák, použijte ho, já ho nemám a vychytat teplotu tak, aby se mi to zvenku nepřipalovalo a zevnitř nebylo syrový je fakt boj. Nakonec se mi podařilo, ale několik jich letělo do koše uvnitř syrových.

2)     Pořádně si pomoučete místo, kde necháte kulky kynout, já to podcenila, a proto mám zrůdičky a ne koblížky.

3)     Nezapomeňte si otevřít okno a zapnout digestoř, protože ten olej fakt zasmrdí úplně celej činžák.

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. března 2017 13:24
Reakce na ice:

 Náhodou pěkná je!