Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:00

Zarinya jj krůtí mám ráda, a taky jsem to s ním už dělala, ale to vepřový se chuťově víc blíží tomu jídelnovýmu:-) i když flaksy tam nedávám

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:05

Ounz Bezlaktozovy jsem plnotucny jeste nepotkala. Nase babicka jinak taky vari koprovku z mlika, zitra ji volam o recept.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:07

Ounz Bezlaktozové plnotučné nebývá :o( Ale když je hlad, sní člověk všelicos :o)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:08

DruI Chápu :) já se nad ničím nepohoršuju, jen mi překvapila informace o kuřeti na paprice z mléka, neznám to.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:25

Ounz tak maminka dělala slepici, normálně vývar, asi jako tady https://www.toprecepty.cz/recept/5197-slepice-na-paprice/ 

jenže namísto 

zahustíme rozmíchanou hladkou moukou ve vodě nebo studeném vývaru a povaříme.."

tu mouku rozmíchala v mlíku. takže napůl vývar, napůl mlíko. a dál už nic.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:28

Zu Finta s jablkem opravdu funguje. Jen doporučuju jablko od perníčků oddělit alobalem nebo fólií, jinak ty, kterých se přímo dotýká, rozměknou až moc.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:30

viktorka_od splavu aha. Tak moje máma to dělala jinak. Se smetanou. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:46

Mám zrovna před sebou kuchařku z roku 1951 a v ní se kuře na paprice dělá s kyselou smetanou.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:56

Zrovna včera jsem dělala k dnešnímu obědu panenku na paprice. Chtěla jsem původně dělat něco jiného, páč jiné maso jsem v mražáku neměla, ale mamka slíbila dětem knedlík, tak jsem se rozhodla na poslední chvíli. Dobré to bylo.

JInak přiznávám, že strašně nerada obírám kosti (kuřecí, králíčí,...), když jsou přelité omáčkou. To si to maso dám radši pak nebo vůbec.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:56

Ava Vaněk to dokonce místo moukou, má zahuštěné  žervé a se smetanou. Výsledek je podobný jako s kyselou a ještě bez mouky. Plus teda kuřecí prsa, takže ani u nás to nikdo nepřebíral a nebrblal. 

Offline Zu
Avatar
2531 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 22:56

Když je moc stránek na dočtení, tak to jen prolítnu, i tak jsem ale zahlídla info o nedostatku droždí. Namlsala jsem se tu receptem na focacciu a poslala muže při nákupu pro droždí Poděkoval mi velmi, prodavačka na něj prej skoro křičela, ještě, že jsem nešla po měsíci nakupovat já, už bych nešla nikdy

Online Mrakoplas
Avatar
8812 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 00:18

Ava no, to mame vzdy s kamaratom debatu ci ma byt paprikas so sladkou alebo kyslou smotanou. On robi s kyslou, ja sladkou a obidva su super :)

A do statistiky hlasim, ze z pŕs mi to nepride az tak dobre, tak robim zo stehien a tie pred pridanim smotany oberiem. A u nas sa robia k tomu halusky (muka, vajce, voda, sol).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 00:20

A mně se líbí, jak tohle vlákno nabobtnalo, jak jsou všichni doma. A vaří a žerou.

Online Mrakoplas
Avatar
8812 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 00:53

Dadoo no a ja bobtnam tiez! Ale to sa mi az tak nepaci

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 08:02

Plnotučné bezlaktózové mléko mívá Globus i Rohlík.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 08:03

A přidávám se ke kuřeti na paprice ze stehna (obrat jen masíčko) a do omáčky smetanu, na základě zdejší diskuse bylo včera s bramborovýma nokama a bylo skvělé.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:41

Koprovku z mléka /plnotučného/vařím občas v létě. Nové brambory, čerstvý kopr a vejce. V dětství jsme koprovku z mléka i z masa měli vždycky jenom v létě. U nás se vaří jen z čerstveho kopru a ten se dřív nedal v zimě koupit. Teda aspoň u nás na vsi :-)

Koprovce že sterilovaneho kopru jsem nikdy nepřišla na chuť.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:43

Z masa myslím koprovku se základem z vývaru a pak se smetanou.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:54

Dadoo Jo! A já doma nejsem, dneska jsem si nevzala do práce oběd (ehm, vymetená lednička) a mám strašnej hlad. Na drožďovou polívku nebo knedlíčky, kuře na paprice (ze stehen a s kysanou smetanou), koprovku s vajíčkem, čočku nakyselo s tou opraženou cibulkou (klidně bez masa).

Se zase o víkendu zavřu do kuchyně :-) Droždí kupuje sambo někde vážené a jak nezná míru, mám ho spoustu, takže ty knedlíčky do polívky si udělám. Nojo, ale na jidášky si nechám pořídit čerstvý. Ha, med musím objednat...

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 10:01

notna Přesně, koprovku ze sterilovaného nemusím. Se vždycky namlsám, objednám si v hospodě koprovku nebo kulajdu a tam sterilovanej :-( V létě děláme čerstvou koprovku jen z vývaru a smetany, se zastřeným vejcem a velkou, velkou spoustou kopru.