Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Muslik
Avatar
191 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:14

Kuře na paprice z kuřecích stehen jsem dělala minulý týden podle cuketky a bylo to naprosto skvostné, úplně mi to připomnělo chutě dětství

http://recepty.cuketka.cz/kure-na-paprice/

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:18

Ava 

Mně to přijde pořád hrozně vtipný. Droždí potřebuju tak dvakrát do roka, takže nebýt socsítí, vůbec nevím, že je to nedostatkový zboží.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:20

Len pro mě je základ nevařit to z mlíka. stejně jako koprovku. z pachu vařeného mléka linoucího se ze školní kuchyně se mi obrací kufr už jen při vzpomínce. obojí dělám ze smetany a kupodivu je to obrovský rozdíl.

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:22
Reakce na Ava:

MP Marge vidíš, tak drožďovou polívku jsem měla ráda už jako malá, stejně tak pomazánku. Nebo ve školce dělali špenátovou polívku s nočkama, to jsem jedla i za spolužáky, z nichž to nikdo nechtěl. Ale pak přišlo na talíř tlustý nebo šlachovitý maso a byla jsem u toho schopna sedět hodinu, než to učitelka vzdala. 

​Hm, tak s drozdovou polevkou se fakt neshodneme! Mne se delalo mdlo jen z te vune! Pomazanku maminka nedelala, a ani nikde jinde jsem k ni neprisla, tak nevim. Spenatovou polevku varili na stredni ve skolni jidelne a nazyvali ji poeticky "polevka z mechu a kapradi" Pokud se dobre pamatuju, nocky v ni nebyly. Vsechny spoluzacky ji nenavidely a ja jsem byla z cele skoly fakt asi jedina, komu docela chutnala.

Coz mi pripomina, ze jsem jak ve skolni jidelne, tak na letnim tabore mela velmi rada i neoblibena jidla jako cocku nakyselo, hrachovou kasi a ryzovy nakyp

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:26

viktorka_od splavu 

Z mlíka jsem to teda nikoho vařit neviděla, i když nevím, jak to dělali ve školní jídelně. Koprovku taky nemůžu ani cítit, stejně jako kuře na paprice. Jediný, co z těch smetanových omáček můžu je svíčková. Tu bych si teda dala hned, s brusinkama. Už od dětství mě čich varuje dostatečně, co radši nejíst, párkrát jsem se někde přemohla (třeba žahour, který jsem jedla poprvé a naposledy na návštěvě) a velký špatný...

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:28

MP Marge 

Já miluju hrachovou polívku a takový to rizoto ze školní jídelny, po tom jsem se mohla utlouct a všechny děti nad tím ohrnovaly nos. Hernajs, to srbský rizoto si asi udělám, to jsem neměla věky!

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:30

Len Ano, k lasce k rizotu ze skolni jidelny uz jsem se tady priznala

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:30

MP Marge 

Nedávám pozor!

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:32

Len Hrachovou polivku snim, ale nemuzu rict, ze bych ji nejak milovala. Tady v USA se vari s uzenym, to je docela dobry. Ale na tech taborech byla hrachova kase polita maslem s osmazenou cibulkou, a jeste k ni byl parek

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:33
Reakce na Len:

MP Marge 

Nedávám pozor!

​To uz je dlouho, co se tady resilo rizoto, z toho si nic nedelej

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:33

MP Marge to jste měli teda kreativní kuchařky  Všechny zmíněná jídla jsem měla taky moc ráda, čočku na kyselo v jídelně víc než doma. Já jsem vůbec měla ráda většinu těch jídel, co neobsahovaly maso.  Nebo třeba fazolky na kyselo, to jsem taky milovala. Kromě koprovky, protože kopr opravdu nemůžu ani cítit, a to trvá doteď.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:34

MP Marge 

My jsme si k tomu prasácky osmažili buřt na pánvi.

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:34

Len MP Marge sambo si rizoto ze školní jídleny přeje už minimálně měsíc

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:36

Ava 

Chudák, takhle dlouho! Já se jdu najíst, čeká na mě čerstvej chleba a vajíčková pomazánka, z týhle diskuze vždycky dostanu hlad.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:37

Ja jsem taky měla ráda ty hrachy a čočky ve školní jídelně. A koprovku, asi jako jediná ze školy :) nejlepší s vejcem a bramborami... I drožďovou polévku, po které byla cítit celá škola, doma jsme ji nedělali. 

a naopak, když byla žemlovka, rýžový nákyp nebo nějaké ovocné knedlíky, tak to jsem na oběd ani nemusela chodit

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:37

Len vajíčkovka - mňam!  dobrou chuť

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:37
Reakce na Ava:

Len MP Marge sambo si rizoto ze školní jídleny přeje už minimálně měsíc

​Ja bych se bala, ze to netrefim tak, jak to delavaly ty kucharky

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:41

MP Marge o školní rizoto jsem se pokoušela třikrát, pokaždé tomu něco chybělo. bohužel nedokážu přijít na to co. 

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:41
Reakce na Tulipe:

Ja jsem taky měla ráda ty hrachy a čočky ve školní jídelně. A koprovku, asi jako jediná ze školy :) nejlepší s vejcem a bramborami... I drožďovou polévku, po které byla cítit celá škola, doma jsme ji nedělali. 

a naopak, když byla žemlovka, rýžový nákyp nebo nějaké ovocné knedlíky, tak to jsem na oběd ani nemusela chodit

Ja jsem ve sladkych jidlech nevidela zadny smysl uz jako dite. Vzdycky mi pripadalo, ze mi to akorat zaplacne zaludek - a nic z toho. Ryzovy nakyp mi chutnal, ale brala jsem to spis jako moucnik, a mela jsem po nem brzy zase hlad. 

A priznam se, ze zemlovku bych do pusy nedala. Mam k ni asi takovy vztah, jako mel pan lesni k "parenym houskam" - pokud jsou tady nejake milovnice Kaji Marika 

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:42
Reakce na Tulipe:

a naopak, když byla žemlovka, rýžový nákyp nebo nějaké ovocné knedlíky, tak to jsem na oběd ani nemusela chodit

​Jo, taky jsem byla divný dítě. Ovocný knedlíky si teda 2x v sezóně dám ráda (nejlíp tvarohový s meruňkama), ale nákyp ani žemlovka pro mě není jídlo.