Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 11:19

Luna Já obvykle sladkosti taky moc nejím, existuje pár výjimek - třeba klasický pečený piškot, který si dávám s čerstvým ovocem/jahodami/malinami... Ale tohle byl prostě takový retro večer, vzpomínky, talířky a dezertní vidličky po prababičce Anně , takový návrat ke kořenům...

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 11:40

andulka01 všechno vypadá skvěle!

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:00

musim varit i detsky jidla a na insta jednoho kuchare bylo nekolik dni po sobe kure na paprice...uplne jsem zapomnela jak dobry to je. Reprezentativni uz mene

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:05

ice u nas je to taky hodne oblibene jidlo:-) varim z vykostenych stehen, to uz je total nefotogenicke, ale chutne a stavnate. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:06

andulka01 vypada to uzasne

ice kolinka  kure/cokoli na paprice je výborný

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:07

EDITH4B diky za ten recept na salat z cinskeho zeli, ke karbenatkum to bylo vyborne

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:13

ice Jé, kuře na paprice - to jsem jedla naposledy v dětství, i když u nás to většinou bývala slepice na paprice, to je ta méně radostná varianta /tedy pro mě/ - to, co vidím na Tvé fotce, bych si dala hned...

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:19

ice kuře/slepice na paprice je naše oblíbené jídlo :-)

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:19

ice viktorka_od splavu Na kuře na paprice u nás došlo minulý týden. A přesně. jsem si říkala, jestli tohle jídlo jde vůbec nějak esteticky naservírovat. Já ho dělám z celého kuřete. Přijde mi, že ta chuť omáčky je pak lepší. Ale obírání masa nemám ráda a to roztrhané maso v omáčce pak! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:25

notna mně je strašně proti srsti mít v té omáčce kosti, tak se to dělávalo u nás doma a jak bych to obrala dodatečně to teda nevím, to bych se v tom musela patlat rukama před servírováním, to fakt ne, to radši kvalitnější vývar oželím. ostatně dobrej by byl leda kdybych to dělala ze slepice jako kdysi, a mít slepici tak udělám klasickou polívku, ne maso na paprice, tam zas to maso není žádná sláva.

Online Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:26

MaeGandal na změknutí perníčků jsem četla dát do krabice rozkrojené jablko, ale ještě jsem to nezkoušela. Ale mám je momentálně tvrdé jak kámen, tak na to asi dojde

edit: a ty ses ptala na recept, na Vánoce dělám podle Cuketky, teď jsem zkoušela jiný recept a chutnají mi víc (Norské perníčky, je tam pepř a zázvor, jsou takové dobře štiplavé), nicméně jsou fakt tvrdé.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:32

notna viktorka_od splavu

já na to kupuju horní a spodní stehna. Ty kosti a kůže v omáčce nic moc, ale chuťově je to lepší, plus šťavňatější maso...

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:33

notna ja delala jen z prsou. Chut masa jsem nahonila hovezim vyvarem

Ale je toho jak pro regiment, muze to pripadne na mrazak?

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:41

Kuře na paprice je mor mého dětství! Teda ona ta omáčka není špatná, naopak, ale právě ty kosti a kůže v tom, to nedám. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:45

Ava prsne. ta vykostena stehna jsou super. ice jenze vareny kureci prsa.. to maso neni dobry pak. ale vymyslela jsem postupne, jak na to:-) do mrazaku to urcite muze.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:51

ice kure na paprice mrazim, ale nesmi se pak rozmrazovat rychle.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:53

viktorka_od splavu ja kvuli detem zacala kure na paprice varit i z prsou (a vykostenych stehen) a je to dobre, neni to suche.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:57

Tulipe viktorka_od splavu Kuře vařím naporcované, pak ho vyjmu a vidličkou sejmu kůži a maso z kostí. Jde to dobře, odpadává to samo. Ale taky to nedělám ráda. Do omáčky vrátím jen maso. Kůži a kosti vyhodím.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:57

Já teda kuře na paprice miluju, ale páč taky nesnáším cucky v omáčce a obecně mám se strukturama určitejch tkání problém :D, tak to vařím z prsou a taky mně to nepřijde nějaký suchý nebo tak... 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 12:59

Moje mamka k té paprikové omáčce dělá občas i vepřové plátky zvlášť. Asi griluje nebo nevím. Všichni si to strašně chválí a když se ptá co udělat, tak děcka chtějí vždycky to. 

Já nedávno vařila podle Vaňka a to byla zase úplně jiná omáčka než od mamky, ale taky perfektní.