Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 17:50

Sweet Potato 

Sorry, psala sjem pred screenshotama.....

verim, ale muj manzel ne

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 17:57

A kdo si neví rady, tak zde odpověď:

PŘEHLEDNĚ: Registrace k očkování v otázkách a odpovědích

Jak poznám, kdy bude moje místo volné?

Doporučuje se pravidelně sledovat rezervační systém a hledat volné místo. V budoucnu by vás měl systém sám upozornit SMS zprávou, zatím v něm taková funkce není.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:04

Jennyfor na ty antigenní testy se dal udělat hlídací pes. To tady není?

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:12

Evaeva ne, není. Překvapení?

To bude taková rodinná hra teď, denně nahlížet, jestli se někde neobjeví volný místečko.
Tak jako mě se to kecá, my snad zítra zvládneme to první kolo, ale testovat tuhle frašku zrovna na těch nejzranitelnějších, já už nemám slov.

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:17

Evaeva Ještě včera tvrdili, že pes ano.

Offline RoSa
Avatar
8217 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:19

Jennyfor tak hlavně ta následná mailová reklama je pěknej hnus! na co vlastně potřebují mail/telefon, když to neumí hlídat volné termíny? bez toho se nelze zaregistrovat?

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:49

RoSa nelze. Mobil je potřeba kvůli zaslání prvního pinu, aby se dalo vůbec do registrace dostat a po vyplnění úplně hloupoučkýho webovýho formuláře to pak na ten stejnej mobil pošle druhý pin, který je pak potřeba pro ten výběr termínu. 

Po samotný registraci nepřijde ani potvrzovací e-mail, nic. Jen ten PIN2 do mobilu.

Až když se povede přihlásit na nějaký termín, tak to poše e-mail s potvrzením toho termínu. Ten mám tedy pro změnu 4x. 

Ale začínám být trochu nervózní z toho, že v těch diskusích lidi píšou, že jim po úspěšné rezervaci na termín, který má být teď o víkendu, chodí další e-mally, že rezervace zrušena z technických důvodů.

Nebo si volají do nemocnic, jestli je opravdu zítra budou očkovat a tam prý o ničem neví.

Zatím tam žádný e-mail o zrušení nemám, ale radši taky zítra zavolám do tý Vojenský, jestli tam fakt někdo večer v sedm bude čekat s vakcínou. Hnát se zbytečně přes celou Prahu se mi nechce.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:50

Jennyfor neříkali náhodou, že ten systém se dělá, aby se zabránilo duplicitnímu přihlašování se na termíny, s cílem zajistit si pro jistotu termínů víc, nebo termín dřívější?

a to vyznamenání, no radši nic. tahle chátra tak zprofanovala ten pojem, že už by se měla raději přestat vyhlašovat.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:52

Jennyfor můj děda byl dnes ráno přes systém objednaný do Střešovic, očkování odpoledne proběhlo, prý to šlo jako na drátkách. Tak držím palce!

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:57

Jennyfor Omlouvám se, jestli už to tady třeba proběhlo. Ale pokud budu zkoušet volný termín, musím zase provést celou registraci od začátku, s vložením jména, čísla pojištěnce atd? 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 19:01

Jiná Realita tak ono se toho nakecalo.

Jak se bude vybírat ne podle toho, jak rychle se člověk do registru přihlásí, ale podle jeho zdravotní dokumentace, bude zohledněn věk, celkový stav, morbidita .... ještě jak řešili, že si má člověk připravit lékařský zprávy, že nemocný padesátník bude mít přednost před zdravým šedesátníkem.

Už to vyhodnocování vidím, obzvlášť, až to otevřou pro všechny.

Tu registraci klidně mohli připravit už před třema měsícema, lidi by si tam vytvořili účet předem.

A pak jen otvírat podle množství vakcín možnost rezervace na očkování, podle věku a dalších kritérií, nejlépe rovnou s oslovením zaregistrovaných přímo, e-mailem, sms, mobilem nebo zavoláním z call center, podle toho, co by si člověk, co se zaregistroval, zatrhnul jako preferovanou volbu.

Tohle je šaškárna.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 19:03

INCOM1 no tak to snad klapne i u nás, dík za pozitivní zprávu, taková první vlaštovka v tom marasmu

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 19:08

Kora ne, jen vlezeš rovnou na ty druhý stránky, https://reservatic.com/ockovani 

a tam zadáš číslo pojištěnce/rodné číslo a jako heslo ten PIN2.

a už by se měla objevit nabídka očkovacích míst v čele s tím preferovaným místem

Naopak, to že jde do základního registru člověk založit třeba stokrát, je zásadní chyba. Když ovšem někdo ztratí ten PIN2, vymaže si ho třeba, tak jo, musí začít od začátku, znovu registrací. Tady ta chyba pomůže

Offline Akras
Avatar
233 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 19:20

Jennyfor tak jak jsem tady psala, že jsem tátu zaregistrovala na pondělí do té ambulance ve Vojenské - večer přišel email, že se z organizačních důvodů rezervace ruší.. báječný.. Naštěstí se mi podařilo chytit termín do Krče na zítra 8.30 :)) tak poreferuji, jak to probíhalo..

Offline RoSa
Avatar
8217 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 19:21

Jennyfor

no jo, jasně, tel. kvůli tomu PINu... ale co ten mail? k čemu? potvrzení termínu se dá poslat SMSkou snad? fakt asi jen kvůli těm reklamám na kloubní výživu...

(např. moje teta mail ani PC nemá, a když jí tuhle likvidátor od Č.Poj. potřeboval poslat nějaký dokument k uzavření škody, musela mu dát můj - prej už to poštou nedělaj a něco tam napsat musí...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 19:27
Reakce na RoSa:

prej už to poštou nedělaj 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 16. ledna 2021 20:01

Jennyfor děkuju

Víceméně náhodou jsem odklikla termín v Benešově.

Jinak si mi nikde, kde se nabízely volné termíny, nepodařilo rezervovat nic.

Offline RoSa
Avatar
8217 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 20:08

viktorka_od splavu to je co? mně to přijde jako diskriminace týhle skupiny obyvatel.... plus obtěžování jejich známejch/příbuznejch... no a ochranu dat snad už ani nechci zmiňovat

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 20:20
Reakce na mirajo:

Sweet Potato Zjebano ve vsech smerech...

OČKOVÁNÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI ZATÍM NEBUDE. V Karlovarském kraji zatím očkování seniorů nad 80 let není reálné. Kvůli nedostatku vakcín nejsou ještě naočkováni ani všichni zájemci z řad zdravotníků, záchranářů a klientů a zaměstnanců sociálních zařízení.

​Mam pocit, ze stejne je to v kraji Vysocina, protoze pro nase neni v nabidce vubec nic z krajskych ockovacich mist, ktera byla v prvnim kroku na vyber. Jako jo, muzu je nahlasit treba tady v Praze, ale to je pro ne 2x akce na nejmin dva dny a to uz je pro ne dost narocne (privezt je k nam, druhy den ockovani a pokud  by se povedlo, tak i navrat domu). Nebo je muzu odvezt treba do Hradce Kralove, to bychom s nima zvladli za den za predpokladu, ze k nim pojedu den predtim. Prvni termin v HK je v pulce unora. Fakt dobry.