Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 18:13
Reakce na Lamicka:

Garfie a čím to je, že se tak moc bojí? 

​Možná proto, že mají zkušenost se SARS jako většina asijských zemí...... Tam ta úmrtnost byla někde jinde.

Já ybch brala něco mezi Japonských a českým přístupem (přijde mi, že pro spoustu lidí je druhá vlna něco, cos e zvládlo s prstem v nose, ty zdravtníky a jiné dobrovolníky, co to odedřeli, už jaksi nevidí, hurá nakupovat )

Jinak respirační onemocnění tam mají taky a mnohem více je přecházejí (a používají u toho roušky)..... On je tam taky jiný přístup ke starým lidem.....

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:09

přiznávám, že mě pobavila vládní představa, jak po otevření obuvi půjdou boty, které si někdo vyzkoušel, na 24 hodin do karantény...no, to kdybych si šla zkoušet boty já, tak pak můžou obchod pro všechny s velikostí 38/39 v podstatě do druhého dne zavřít...nevím, jak ostatní, ale když se vypravím na lov bot, což nesnáším, je to výprava srovnatelná s cestou na severní pól, a když už tam tedy jsem, vyzkouším si třeba 20 i 30 párů bot. to bych tam toho ostatním moc nenechala.

Offline Sweet Potato
Avatar
34819 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:12

Jiná Realita Ale nějak takhle to bylo s vyzkoušeným oblečením už na jaře, ne? Vtipkovalo se o prázdných štendrech a plných skladech.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:17

Sweet Potato no bylo, a přiznávám, že netuším, jestli to někdo dodržoval, protože jsem si od jara koupila asi tři věci, a to online :( protože mám úplně jiné starosti, a nějak na nakupování nemám sil ani náladu. vymetám jen drogerie a lékárny.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:23

Jiná Realita my jsme zas měli velkou legraci z knih v karanténě...

Jinak dneska jsem procházela  nákupním centrem a tam bylo lidí, to jsem nepochopila. Vůbec si neumím představit, jak to tam bude vypadat, až ty ostatní obchody otevřou. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:24

A666 no, většina lidí má plnou hlavu starostí.uz se začíná  docela propouštět ze zaměstnání a v novém roce toho ještě přibude, dost se počítá s druhým lockdownem v lednu, co jsem tak v okolí slyšela, takže na velké nakupování to možná ani nevypadá

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:31

nika a přitom ten lednovy lockdown rozhodně není nevyhnutelný, ale chtělo by to, aby se pořádně testovalo, trasovalo a lidi necpali hlavu do písku. 

Tak jak si to vedem, je to téměř jistota. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:33

Mohučanka no blbě. doufám, že někdy po vánocích nepojedeme další vlnu. 

pokud to nebude dle mého tajného doufání, že pokud se prý cca 10% lidí nikdy nenakazí, protože jsou imunní, část bohužel již zemřela, nevím jaké procento, ale doufám, že aspoň třetina národa, už to prodělala (a snad jí imunita chvíli vydrží)...tak bychom mohli nějakou dobu vydržet bez další vlny, protože to nějakou dobu nebude mít moc kdo chytit. jestli to nějak nepěkně nezmutuje. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:34

continuity my jsme jako instituce trasovali a ještě trasujeme v rámci dobrovolnické činnosti.je to teď dost provolane, lidi telefony berou a spolupracují.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:39

statistiku si nevedu, ale myslím, že během posledních 4 týdnů měl u nás virus tak cca každý druhý zaměstnanec. což už je docela výrazné promoření. (a klepu na všechno, těžší průběh, ale stále s domácí péčí, máme zatím jen jeden) myslím, že ti, co to "neměli", buď jen neměli příznaky, nebo to už nedostanou, protože přestože s nakaženým jezdili do práce autem, stejně jim nic nebylo.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 19:46

continuity ještě dodám, že kolegyne je c+  a trasovali ji ještě tentýž den,  co dostala zprávu. Na test se dostala druhý den po objednání, vysledek dalsi den po testu.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:01
Reakce na nika:

A666 no, většina lidí má plnou hlavu starostí.uz se začíná  docela propouštět ze zaměstnání a v novém roce toho ještě přibude, dost se počítá s druhým lockdownem v lednu, co jsem tak v okolí slyšela, takže na velké nakupování to možná ani nevypadá

​Nevěřím, teta dělá v obchodě s elektronikou a mají vyšší tržby než dky dřív řestože ejdou jen na e-shop. Děsí se těch davů až je otevřou......

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:05

nika až se začne pořádně trasovat,bude pozitivita na 25% ale 5% podle toho to spolehlivě poznáme. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:14

continuity vy pracujete na hygieně, že víte ,co se tam děje? Měla byste jim jít poradit. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:16
Reakce na nika:

continuity vy pracujete na hygieně, že víte ,co se tam děje? Měla byste jim jít poradit.

​Je to jednoduché, ten vir není tak super nakažlivý, že by se nakazilo 25% kontaktů (když se to zrpůměruje) - nakazís e v realitě mnoem méně. Takže pokud hygieny vytrasují 100% kontaktů, tak to pak znamená jen to, že jim lidé nehlásí všechny (čemuž bych se bohužel nedivila).

Offline Sweet Potato
Avatar
34819 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:19

Jiná Realita V třetinu národa nevěřím ani zdaleka.:-(

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:19

Sweet Potato no ja som si po prvej vlne v obchodoch všimla len to, že vyskúšané oblečenie prežehľovali a dávali naspäť. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:20

A666 nevím, co hlásí nebo nehlásí, ale hygiena dělá, co může.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:25
Reakce na nika:

A666 nevím, co hlásí nebo nehlásí, ale hygiena dělá, co může.

​Je to jednoduchá matematika, někde ty kontakty prostě unikají

Je dobré myslet na to, že kvalita práce jednotlivých hygienických stanic se setsakramentsky liší, takže ejdna zkušenost neznamená, že hygiena šlape jako hodinky všude (zejména když se objevují informace o tom, jaks e elckde ani ensnaží ty kontakty dopátrat - a tyhle informace jsou od lidí, co fakt vidí do pozadí.....). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 20:28