Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 13:15

viktorka_od splavu 

Já nevim, já nic nefasuju Ale jasně že musí přiléhat, s nějakým průvanem ti bude platnej jak mrtvýmu zimnik.

Asi dostávaj padnoucí, tetiny na výtěrech eště nepadly, ani jedna!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 13:17

barbucha jo, proto jsem zmínila našeho-vašeho pana ministra fakt to tam asi nějak dostávají rozkazem, to nasazování na špičku nosu. akorát si po tom aspoň furt nechmatá, nebo jsem si nevšimla

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 13:20

viktorka_od splavu 

Já nevim co ty panáci vlastně nosej za modely, vidim každou chvilku někoho jak mu to padá z rypáku

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 13:31

Lamicka Já ve svém okolí nemám ani žádný těžký průběh, myslím s nemocnicí. Starší (60), obézní, s poruchou imunity, po onkologické léčbě, po ATB 100x za rok a opakujících se nemocích....a všichni to zvládli doma. Někdo hůř, někdo lépe a úmrtí v okolí nemám žádné. Tím rozhodně nechci nic říct, jen takový příspěvek do statistiky. 

barbucha O rouškách si taky myslím svoje a můžu jen opakovat, že jsem snad neviděla zatím nikoho, kdo by tu roušku měl správně nasazenou. Ti starší lidé se ani neobtěžují jí mít na nose ostatní tam mají všude mezery, protože to pořádně nedrží. Ještě si všímám, že při kašlání a kýchání si ji sundávají skoro všichni. Sama mám názor, že odstupy jsou mnohem platnější než rouška a venku ji nenosím. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 13:58

Renusatko 

Venku samozřejmě ani náhodou, žádný davy tu nekorzujou... ale do mhd si beru respirátor. Drží teda dobře, takže mam pak půl dne otlaky po celý hubě nicméně doufám, že mě aspoň trochu chrání mezi těma tuberákama, houmlesákama a podobnou vysoce blahorodou společností. Jako jestli "moje rouška chrání tebe" je mi celkem u zadku, každej by měl myslet prvotně hlavně na sebe - úplně stejně jako při nasazování kyslíkovejch masek.

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 15:19

viktorka_od splavu - no víš, já to brala tak, že když mě to potká, tak budu mít lehčí průběh, protože jsem jinak zdravá, cpu do sebe vitamíny, jím zdravě, tak teď už vím, že je to loterie. A silně obézní kuřák, který nakazil štíhlého nekuřáka měl jen ztrátu čichu a chuti. Ten druhý bolesti svalů, zad a silný kašel a taky trvalo dýl než se z toho dostal.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 17:17
Reakce na 0zero7:

slniecko Ono Se to muze lisit I od provincie. Ale samo musis zkusit Poutine, haha. Na Co bys chtela tipy? ASI to Ma cas jeste, kdyz ted radi covid. 

​Píšem ako magor, ospravedlňujem sa. Tými tipmi som myslela sprepitné, môj pain in...no veď vieš kde....v každej krajine je to inak a ja mám furt pocit, že sa z toho zbláznim.

A áno, zdá sa, že času dosť , ale tak ako snívanie čo potom je to dobré!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 17:18
Reakce na 0zero7:

SunEclipse aha dik!! Ja to psala z pameti druhej den. slniecko obvykle zpropitne je 15% za ok servis a jidlo. Davam 20% kdyz je to super. 10% kdyz Jdu jen pro takeout. Uz Se stalo (vyjmecne), ze jsem nedala zadny a rekla to, protoze hruza. Spropitne Se tady automaticky ocekava, "protoze prece vsichni vedi ze servirky atd vydelavaji mensi nez minimalni mzdu" tak se pri mensim spropitnym Muzes potkat s kyselym ksichtem. Nicmene stalo Se mi to za leta parkrat. Jidlo jsem vratila asi trikrat a vzdycky mi dali novy no problem. 

​Áaaa, už vidím, ďakujem!!!

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 17:21

slniecko Neni vubec zac, ja to taky pochopila uplne blbe, to mam z toho kdyz pisu pred kafem

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 17:26

Jeste jsem nedocetla K vlakno, my mame na ostrove 115 pripadu od patku do pondeli, v BC 594. do 8 prosince zatrhly UPLNE vsechny akce, i nasi, kde lidi zustanou v aute a vubec nevylizaj, uff. Porad plati, ze zadny navstevy, max babicka vyzvedne deti apod. Restaurace otevreny, zprisnili pravidla akorat. Nesmi se trajektem nikam pokud nejsem essential worker. Vcera jsem v autobuse videla chlapka co kontroloval, jestli maj vsichni rousku, tak aspon tak. Gym otevrenej zatim. 

Nejvic lidi se za posledni mesic nakazilo pri socialnim kontaktu, tak to zkrouhli. 

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 18:01

Taková milá reakce v diskuzi pod článkem, že u PES se budou dělat nové tabulky pro sport: PES je vlastně fenka a bude mít štěňátka 

Offline Sweet Potato
Avatar
34880 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 18:18

andulka01 Podvraťáčky

Offline Kokoska
Avatar
28405 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 18:28

Sweet Potato následkem znásilnění, když se pořád upravujou data.

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 18:32

Sweet Potato No, možná došlo na mezidruhové křížení, očekávejme velký vrh prasopsíků

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 18:35

andulka01  to už nejde jinak

jitřenka no já vím ale fakt je to iluze, že zdraví si můžeš nějak zasloužit.. tím špatným přístupem si ho samozřejmě můžeš pokazit, to ano. ale opačně to vůbec neplatí:-(

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 18:52

jitřenka Pak můžeš mít ještě tak dobrou imunitu, že to nechytneš vůbec

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 19:31
Reakce na barbucha:

​Vypovídací hodnotu to má takovou, že roušky (mluví se jen o chirurgických rouškách) jsou běžný populaci k ničemu. Rozdíl mezi nakaženejma bez roušky a nakaženejma s rouškou činí totiž závratných 0,3%

Takže pokud jsou látkový masky k ničemu, jak už víme, a chirurgický t.j. obyčejný roušky rovněž, zbývaj už jen ty respirátory (nejlépe s využitím nanotechnologie a nejlépe ne z Asie). Pro mě to toho vypovídá dost... ale možná že mi stačí jen málo

​Od začátku se jede že roušky brání šíření viru, snad každý dneska už musí vědět, že jestli chce chránit sebe, má nosit respirátor.

Jinak když dělají tuhle studii v zemi, kde většina roušku ennosí tak je ajsné, že těm pár ve studii budou k ničemu....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 19:34

P.S. Já momentálně taky nosím respirátor zejména na místa, kde je více lidí delší dobu - zejména do čekáren lékařů. pobavil mě minulý týden ortoped, přeskládali židle, jako aby to bylo "víc bezpečné" ale v realitě na sebe ti lidé dýchali snad ještě z větší blízkosti (plná čekárna seniorů). No byla sjem za svůj respirátor ráda.....

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 19:38

A666 ja si fakt myslim, ze fungovani tu lidi porad nechapou. Jak si jinak vysvetlit lidi na liduprazdnych ulicich nebo samotne v parku s predpisove nasazenou latkovou rouskou..?

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 19:45

Pavlena Nechápou. Můj taťka mi vykládal zážitek z minulého týdne z kardia, kam teda musí. Seděl tam pán kolem 80 s manželkou. Pán pořád posmrkával, takže si roušku sundával a nandával. Potom se strašně rozkašlal, tak roušku sundal úplně a dal ji manželce. Kašlal asi 5 minut, půl čekárny odešlo, půl si různě poposedávalo. Kašlal klasicky do dlaně, občas. Jednak potom všechno ošmatlal a při napomenutí ještě dotyčného seřval, že má snad svou roušku, tak může být klidný.