Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 12:19

andulka01 Asi nejen on

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 12:24

Tak já obě děti od pondělí. U starší jsem s tím moc nepočítala, protože oni tu rotační výuku končili. Ale ve škole to vymysleli jinak. 

Offline moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 13:14

711990 ano, že si ji někdo nandá doma a sundá až doma tomu rozumím. ale z jakého důvodu to dělá to fakt nechápu a hrozně ráda si to nechám vysvětlit 

​mezitím se diskuze posunula a ještě nemám dočteno, ale například já teda teď, co se ochladilo, venku taky nesundavám. protože během doby, kdy ji mít musím (MHD / obchod), si do ní nadejchám vlhkost, která se pak venku zkondenzuje a mokrá rouška na krku hnusně studí.

edit: a už jsem dočetla a pochopila, že to nespadá do kolonky důvod. A terazky mi povedzte, Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom dôvod?

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 13:59

bram že to s tím rozvolňování nebude tak horké, mi došlo ráno, když jsem viděla ty čísla ze vcerejska. Ledaže by zas nějak zahladili data. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 14:03

continuity Zase se bude opatrný Hamáček chvíli natahovat s ostatními a pak ustoupí? Ach jo.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 14:11

Ja se omlouvam, ze to, co jsem tu pomohla spustit.. Vysvetlily jste mi rozlicne duvody, je pravda, ze na rousky koukam vlastni optikou a nebetycne me s*rou, zejm. proto, ze je povazuji za ne-az-tak-moc ucinne. Na druhou stranu si obcas dam 12hodinovy pracovni den v respiratoru a jsem moc rada, ze jej mam, protoze jinak je tahle situace rizikova (moc lidi, malo mista). 
Velmi souznim s jakymsi komentarem, ktery to shrnul tak, ze rousky maji hlavni plus v tom, ze lidi otravuji, takze se vyhybaji situacim, kdy jsou povinne, tj.snizuji mobilitu a socialni kontakty.  

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 14:15

Sweet PotatoRaději přestávám sledovat tyhle zprávy, počkám až co napíše Feri

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 14:51

Pavlena Pro mě je rouška symbolické vstřícné gesto vůči ostatním, říká něco jako nechci ti ublížit, "přicházíme v míru" s tímhle vědomím ji nosím a jsem s ní takto smířená. Jsem ovšem z těch šťastných, kterých se to týká prakticky jen během nakupování, pár desítek minut týdně.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 15:04

Sweet Potato no ani ne, pravda je taková, ze ty čísla ze vcerejska nejsou nijak impozantní. Pokud se nic nestane a udělá se to poctivě, tak se potacime na hranici 3 a 4, některé části ČR jsou dokonce na 5. Stupni. a už nemluvím o tom, že otevření škol bez dalších opatření ( testování, trasování) nás hodí zpět do 4 ještě do Vánoc. 

Už takhle PSA priohnuli v tom, že pozitivita vychází lépe a sám Kulveit už se zmínil, že pokud dojde na zahrnutí antigenních testu, chtělo by tento kus nějak přispusobit. 

Otázka zní, jestli to nemohli udělat tak, že v krajích, kde je situace lepší, se třeba otevřou školy. Rozumim, ze nakupaky a restaurace otevřít nepujde, protože to podpoří migraci z víc postižených krajů ( stalo se na Slovensku).

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 15:14

continuity Čemuž, obávám se, zabrání tím, že je otevřou všude.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 15:45

už jsem to tu dlouho nečetla, tak nevím, jestli to tu už proběhlo.

ten flegr.

když si vzpomenu, jak i tady nad ním někteří óchali, jak rozumné názory má. a nakonec se ukáže, že jeho odbornost a důvěryhodnost tak nějak přesně odpovídá jeho vzhledu a jeho infantilním kecům micíkovi. doufám, že už jeho alarmistickým kydům konečně přestanou dávat prostor v médiích.

prý "strašil jsem schválně, protože je dokázáno, že kdo se bojí, ten se méně pravděpodobně nakazí" tomu říkám vědecký a odborný přístup.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 15:53
Reakce na Jiná Realita:

už jsem to tu dlouho nečetla, tak nevím, jestli to tu už proběhlo.

ten flegr.

když si vzpomenu, jak i tady nad ním někteří óchali, jak rozumné názory má. a nakonec se ukáže, že jeho odbornost a důvěryhodnost tak nějak přesně odpovídá jeho vzhledu a jeho infantilním kecům micíkovi. doufám, že už jeho alarmistickým kydům konečně přestanou dávat prostor v médiích.

prý "strašil jsem schválně, protože je dokázáno, že kdo se bojí, ten se méně pravděpodobně nakazí" tomu říkám vědecký a odborný přístup.

​Podle meho jedine jeho straseni bylo v tom, ze tvrdil, ze to uz ani opatreni nezvrati...... Jinak ty jeho predpovedi vychazeli docela spolehlive dokud se nezacal projevovat ucinek opatreni

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 15:57

A666 říkal černé na bílém, že bude umírat 1000 lidí denně, i když zaberou opatření. že jde už o nakažené lidi, a nic jim nepomůže. a to tedy dle jeho vlastních slov buď lhal (tedy "strašil"). nebo se tím trapně snaží zakamuflovat to, že neměl pravdu.

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:52

Jiná Realita Tady vysvětluje  kde udělal chybu. 

Jinak v Japonsku jede třetí vlna, včera tady byla Japonka a říkala, že Češi jsou velmi stateční a že nás obdivnuje, jak se vůbec se nebojíme!!! Že v JP jsou všichni vyděšení, že sleduje japonské zpravodajství a tam se to pořád probírá, její maminka vůbec nevychází z bytu a 3x denně jí píše, jestli jsou v pořádku (protože ČR best in covid, že jo...). Japonsko má aktuální denní přírůstek nemocných kolem 2000, ovšem na 126 milionů obyvatel.....

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 16:57

Garfie a čím to je, že se tak moc bojí? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:01

Garfie Page not found

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:05

Lamicka No to jsme právě včera řešily a nepřišly na to. Já jsem to přirovnávala k zemětřesení nebo tsunami, že s tím oni žijí úplně v pohodě a my se ho většinou bojíme, ale ona, že to nemůžeš ovlivnit. No a já jí říkala, že takhle asi my berem ten covid, jako něco co moc neovlivníš? Ale úplně jsme si neporozuměly. Prostě to vnímá jako velké nebezpečí, nejen ona, obecně Japonci. Říkala, že tady má hodně korejských přátel a ti to mají úplně stejně, že je to prostě asi jiná mentalita. Tak těžko říct. 

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:09

Sweet Potato Už by to mělo jít.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:11

Garfie a oni treba trpi jinak na respiracni nemoci? Nechci covid prirovnavat ke chripce nebo virozam, to vubec, ale jako jestli ten nas mensi strach nemuze byt treba tim, ze nemocni byvame, deti tady prokaslou a prosmrkaji zimu... zatimco zemetreseni a tsunami tu nemame.

Me teda napadla jeste jedna vec. Prijde mi, ze cim dele ta prisna omezeni plati (nouzovy stav, zakaz vychazeni, zavrene skoly), tak tim spis to lide prestanou striktne dodrzovat a tak nejak se sami zacnou vracet k normalu. Nevim, jak jinde, ale v Praze je ted docela pohyb nez treba pred 14 dny. Plne tramvaje, plne ulice, zacpy... a to nejsou otevrene obchody. 

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 25. listopadu 2020 17:14

Lamicka  Souhlasím, dlouhodobě jsou ta omezení únavná. 

S těmi respiračními chorobami máš možná pravdu, určitě na ně trpí, ale možná ne tak moc, obecně jsou víc otužilí, já tam třeba za celou zimu neměla ani rýmu a to tady dvě/tři virózy za sezonu prodělám. A ten strach z nemocí tam asi obecně je větší, na hygienu dbají víc než my, i ty roušky nosí při každém malém nachlazení.