Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 10:46

viktorka_od splavu Jenze velka cast obvodaku je v kategorii 65+, ty tezko povolaji. Muzeme byt vlastne radi, ze neskonci i v ambulanci.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 16. října 2020 10:54

Jos tak teď se to zrovna moc nehodí, ale imho by bylo lepší aby člověk co to dělat nechce to ani nedělal. kdyby nebyli, muselo by se to nějak vyřešit, ale když tam jsou a svou práci nedělají tak je to akorát na průšvih (pro pacienta, samozřejmě)

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 16. října 2020 10:56

viktorka_od splavu 

No, byl by to průser, samozřejmě. Stejně jako kdyby povolali stomatology aj. Umíme svoji práci, ale jiný obory prostě nejde obsáhnout, natož prakticky. Ti, co pracují v ambulantní sféře mají navíc často sestry na ošetřovačce (ve svém okolí jsem zatím nezaregistrovala nic o funkčních zařízeních pro děti zdravotníků), stejně tak děti lékařů, všichni to lepí jak to jde.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 10:59

viktorka_od splavu Tak ale ted je prece uplne jina a nova situace...Vetsina urcite nyni sve ambulace nezavrela, ale pocitat s nimi v polni nemocnici je prece uhozeny. A nevim, jak byste resila, kdyby velky pocet ambulaci zustal plonkovy, sehnat personal nekde v prihranici je uz ted skoro nerealne.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:13

Jos To je přesně problém těch provizorních špitálů, co se chystají otevřít v Pze a Brně. I když seženou lůžka, atd., tak kde vezmou personál, kterého je už teď málo. Ach jo.

Online Garfie
Avatar
23909 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:16

ionicera No mě to teda právě taky dost šokovalo. Ale je třeba říct, že my jsme malá škola, odhaduju tak něco málo přes 300 dětí. 

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:19

Len mě by teda zajímalo pokud obvoďáci (někteří, samozřejmě) nejsou ochotní dělat ani svou vlastní práci, jak by to dopadlo, pokud by je povolali do těch provizorních špitálů... doufám že na to nedojde:-/

​Mám pocit, že na uherskohradišťsku už naháněji doktory z různých ambulancí a ty zdravotnice zase lákají na nečekaně závratnou sumu 120,-kč za hodinu!

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:26
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:26
Reakce na Garfie:

ionicera No mě to teda právě taky dost šokovalo. Ale je třeba říct, že my jsme malá škola, odhaduju tak něco málo přes 300 dětí. 

​Mě to zas tak nešokuje, jasně, primární odpovědnost za dítě má rodič, ale beru to jako vstřícný krok těm, pro koho třeba zajištění oběda pro dítě může být významná komplikace (když běžně počítá s tím, že se dítě nají ve škole). Pár takovejch scénářů si dovedu představit, dtto družina ...  Určitě jsou rodiče, kterým to vytrhne trn z paty. A předpokládám, že tam bude malej zájem, děti si můžou sednout ke stolu samy a při výdeji jídla považuju možnost nákazy za minimální. 

Stejně jako MHD btw, i tady jsem několikrát zaznamenala (to už není na tebe) skoro až panickej strach z jízdy MHD. Já nad tím hodně přemýšlela, jezdíme pořád, dítě většinou bez roušky, pěkně pražskou devítkou tramvají, která je ve dne v noci natřískaná. a já si furt říkám, že kdyby se to nějak významně šířilo až takhle jednoduše (viz třeba otírání a desinfikování nákupů, jídlonosičů apod.), tak už bychom tady museli dávno popadat všichni ve 100 %. Nevím, žádná data jsem k tomu nenašla, ale podle mě hraje prim prostě pořád ten mezilidský přenos v komunitě, takže já osobně se nákupů a "běžného" provozu nebojím. (Narozdl od jara, kdy jsem na úplném začátku měla pár dní pocit, že je venku infekční snad i vzduch.)

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:33

Garfie možná dost lidí přivítá tu možnost odnést si oběd domů. A jak jsem psala, někdy školní jídelny i vaří pro důchodce - neříkám, že zrovna ta vaše, ale ve městě u rodičů to tak funguje a vaří i o prázdninách. Jen se nedá vybrat ze dvou jídel, jedou jen jednu variantu. 

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:34

Sweet Potato ty chvilky poezie jsou fakt brutální!

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:38

MP Meri nákupy ani nic doma nedezinfikuju, na rozdíl od jara, kdy jsem občas otřela nákupní tašku. Jak jsem psala, že matce jsem radila ten jídlonosič otřít, tak to proto, že jim to nosí sociálka. Berou od lidí ty nádoby z minulého dne a donesou nové. Denně objedou i pár desítek lidí, nevím, jak si třeba otřou ruce apod., takže tam bych to neviděla jako úplně zbytečné. Kdybych si chodila pro obědy sama se svým vlastním nosičem, asi bych to nedělala.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:43

Kokoska u nás myslím nosiče zatrhli a jede se v těch jednorázových krabičkách

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:46

Jos jelikož nejsem ministr zdravotnictví ani ředitel vzp, tak já nijak. ale že je to čímdálvětší průsr i bez koronaviru tak to bezesporu

Offline 999
Avatar
17554 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:50

Sweet Potato My Češi jsme stejně strašný blbci....

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:55

999 přesně! říkala jsem si, jestli podobný humor existoval na jaře v Itálii nebo Španělsku?

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:56

Sweet Potato ten font z Consulu, jak složka StB 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:57

Len 

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:58

999 Já myslím, že jsme jen kreativní ;)

A smích léčí :)