Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:23

viktorka_od splavu ale to je o necem jinym, i kdyz kolik lidi prskalo, ze je to tu jak za komousu, kdyz se ani neda nikam jet? Nemusim chodit daleko, ze jo. Ale kolik matek padalo na hubu, aby stihly praci, domacnost se vsema nonstop doma, domaci vyucovani atd. A odjet o prazdninach na tyden na chalupu bylo svetylko na konci tunelu. Tak ne, nikam! Myslis, ze by to vsichni uvedomele vzali za svy?

Opakuju, ze dat detem vzdelani je priorita, to je jasny. Ale bohuzel to behem leta asi uplne nejde zrealizovat, urcite ne cele dva mesice.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:25

Kokoska 

Navíc ty tábory resp. touhu po nich chápu taky jako možnost pro ty haranty, jako život v kolektivu, kterej dlouho neměly doteď.

A co by se stalo, kdyby na tom táboře měli třeba tu hodinu dvě denně nějakýho učení? Ovšem to by tam musel bejt nějakej pedagog (t.č. na prázdninách).

Online Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:25

viktorka_od splavu jako proc vynechala? Tim spis, kdyby sis na leto naplanovala setkani s casti rodiny, kterou chces od brezna videt, asi bys nebyla uplne odvarena z toho, ze nemuzes jet, protoze detem musi ucitelka denne sdelit pres internet nejaka cisla stranek (ted to shazuju, vim).

Online continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:27

Sweet Potato hele asi jo, ja se nehadam, stejně s tim už nic neuděláme. No, mělo být sekazdopadne začít přemýšlet, jak to těm dětem nahradit. Naděje, že tento školní rok proběhne alespoň zdánlivě normálně je nula, nula procent. 

Ale tady jsou nějaké data

Až se začnou odpovědní řídit vedou a ne dojmologii, případně výslovně zkreslenymi informacemi, tak máme šanci. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:35

Kokoska 1. jak za komoušů: zákaz vycestovat z čr to si piš že bylo jak za komoušů, čemu to doprdele vadí, co kdyby tvoji rodiče bydleli za hranicí a byli na tebe odkázaní, tak to je v pohodě? uzavřít zevnitř hranice že nikdo nesmí ven to se vážně v normálních zemích nepraktikuje

2. setkání s příbuznými si určitě zařídíš i s ohledem na učitelku co posílá čísla stránek úkolů ke zpracování, kór pokud jsou na tobě příbuzní závislí že třeba budeš hlídat vnoučata aby děti mohly pracovat, vydělávat a v krizové situaci se uživit 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:39

continuity "UZAVŘENÍ RESTAURACÍ ZPOMALÍ EPIDEMII VÍCE NEŽ SOUČASNÉ UZAVŘENÍ 2. STUPŇŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL" 

hm, já se různě opakovaně ptala proč zrovna školy, že by mě zajímalo právě to rozdělení, jak a kde se nákaza nejvíc šíří a že logicky tyto oblasti se uzavřou -například nárůst tisíc nakažených a z toho 800 se nakazilo v hospodách, hospody zavřeme. nárůst tisíc nakažených a z tobo 600 se nakazilo ve školách, školy zavřeme. fakt, jo?

Online Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:41

viktorka_od splavu jezismarja, ja se nehadam, ze ten zakaz cestovani byl v cajku, jen rikam, ze spousta lidi prave cekalo, az ten zakaz pomine, aby mohli odjet, a nebyli by moc radi, kdyby to neslo kvuli skole o prazdninach! Bodu 2 asi uplne nerozumim, ale chyba je asi na mem prijimaci, jsem totiz na dovolene a nechce se mi lustit rebusy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:46

Teda hlavní problém podle mě je v tom, že tihleti naši odborníci dokážou všechno jen zrušit/zakázat/zavřít.

Ale jak to nahradit, jak pokračovat, jak to otevřít... to už akosi v tom jejich programu chybí... reagujou jenom na náhlou situaci (s vodpuštěním jako zvířata na teplo, na zimu), a vlastně žádnej program nemaj. 

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:51

Kokoska nás ano.nemame moc volna přes rok a když si na to vyděláme a ušetříme .. jeli jsme tam, kam to bylo dovoleno a dodrželi jsme vše, co bylo nařízeno.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:52

barbucha Ale to fakt není starost těch odborníků. Odborník, já nevím, epidemiolog, statistik, augur, dá podklad a doporučení. Viz výše to od @Co tinuity, koukejte, množí se to teď nejvíc v hodpodách/školách/šacbistických kroužcích, to nedělá dobrotu. Od dalších nápravných kroků, když šachisti nemaj co žrát, už tu jsou jiní. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 21:56

barbucha Právě, to je na tom to nejhorší. Já budu plnit do puntíku všechna nařízení, bez reptání a odboje, když budu věřit, že ta parta, co to řídí, ví, co dělá, má to podložený daty a k ruce maj odborníky, který tomu rozuměj přimo od fochu. A že mají plán, harmonogram. A že jim můžu věřit, že když se teď kousneme, vydržíme dobu temna, že to světlo na konci tunelu bude.

Ale s tímhle amsámblem nevěřím ničemu, tady to bude buď že zasáhne příroda a ten vir nějak zdegeneruje sám, a nebo na to dojedeme minimálně ekonomicky, tj. budeme žrát trávu, a nedejbože lidsky, že to za nás provede tu "důchodovou reformu"

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:00

Jennyfor právěže ten vir od přírody nezdegeneruje. já blb stará už nevím od včera co jsem to četla, nicméně, koronaviry údajně takto snadno jako třeba ty chřipkové viry nemutují, jsou daleko stabilnější.. aj už jsem si vzpomněla, rektor UK tomáš zima v reflexu ( a že to odborníci museli vědět od začátku)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:03
Reakce na barbucha:

Kokoska 

Navíc ty tábory resp. touhu po nich chápu taky jako možnost pro ty haranty, jako život v kolektivu, kterej dlouho neměly doteď.

A co by se stalo, kdyby na tom táboře měli třeba tu hodinu dvě denně nějakýho učení? Ovšem to by tam musel bejt nějakej pedagog (t.č. na prázdninách).

​Hele ale tohle už jsou fakt bláboly

Ale tak mohl se udělat nějaký rozpis nebo umistenky a učitele všech stupňů  mohli začít objizdet tábory, zotavovny, rekreační zařízení a hotely a doucovat tak žáky. Mohly se tam sestavit nějaké malotridky z dětí všech rekreantu a každé dopoledne se třeba v jídelně mohlo vyučovat. Tabule či projektory si mohli vozit s sebou. 

A dovolenou si ti ucitele mohli vybrat třeba teď, nebo v říjnu na cestovné a dopravu by se mohli skládat rodiče. 

Hele fakt už to radši dal nerozvadejte. Nevím, proč se těm učitelům chcete mstit na zacich protože nikdo jiný by ty vaše experimenty neodnesl.

A možná jste si nevšiml, že do prázdnin dovolenou nikdo vybírat nemohl, protože byla výuka dálková. 

A ať se vám to líbí nebo ne, pro většinu to období bylo mnohem náročnější, než normální výuka ve škole. Ale to si fakt těžko představí někdo, kdo o výuce nemá ani páru. 

To vaše pausalizovani..

A na zaver: učitele prázdniny nemají. Mají řádnou dovolenou dle zákona, kterou si, narozdil od vás, nemohou vybírat kdykoli během roku, ale jen v době prázdnin. Žákovských. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:03
Reakce na Sweet Potato:

continuity Strašný. Hrál na city, musíme se semknout. Pražáci nenosili roušky. Vojtěcha vychoval. Uštvala ho politika a média. Je před námi spousta práce, call centrum, sebetrasování...Už jednou jsme zvítězili.

Oči poulil jsk když má zácpu, ruce mu ssi přilepili ke stolu, aby s nima zas nešermová, dikce "velmi přirozená"

​Vynechala jsi, že se na Vojtěcha bude vzpomínat jako na nejlepšího ministra zdravotnictví

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:07

Kokoska já bych z toho s dovolením to uvidění se s příbuznýma vynechala. mluvila bys jinak kdyby tvoji rodiče byli pár km dál na východ za hranicí se slovenskem, že?

kdybys měla děti/vnoučata pár km na západ asi by se bez tebe a ty bez nich obešli, ale jistě by tě to hodně trápilo. tak to asi není na roveň té dovči kterou můžeš absolvovat kdekoliv

Většinu rodiny jsem naživo viděla naposledy na Vánoce, dědu už neuvidím nikdy......

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:09

viktorka_od splavu No takže kromě vakcíny, která je v nedohlednu zbejvá stejně jen řízený promořování. 
Já bych navrhla, že na to půjdem jak ve školé podle abecedy, zítra vylezou ven jen jedinci s příjmením od A, bez roušek, budou se co nejvíc mačkat na sebe, řvát, prskat, kejchat a podávat si ruce. Poté se přesunou do předem připravených zón pro promořené a nebudou se míchat se zbytkem abecedy.

Další den budou následovat Béčka a tak dále.

Tím rozprostřeme nakažené po časové ose, zabráníme návalu ve zdravotnických zařízeních, nákaza bude postupovat rovnoměrně a za 42 dnů je po problému. Teda u Káčka by ten nával mohl vzniknout

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:11

Dadoo máte úplnou pravdu.decka i dospělí potřebovali o prázdninách relax . To není jen o učení. kluk to těžko snášel , celý květen byl doma sám, v červnu už chodil aspoň dvakrát týdně na tu výuku pro druhý stupeň.po táboře úplně ožil. A mně 8 dní mimo republiku na dovci taky pomohlo, to už bych byla opravdu na psychine.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:12

Jennyfor no počkej ale takto to bylo prezentováno na jaře, nevím co se od té doby změnilo? 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 22:22