Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 14:43

Když to tady čtu, tak takový binec v tom ještě nebyl. Já s myslím, že i ti, kteří by chtěli vše dodržet, tak nemají šanci. U nás teda všichni chodíme do zařízení a prací a ani v okolí nemáme zatím žádný velký výskyt. Snad to ještě chvíli vydrží. 

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 14:49

Tak na školách, kde jsou děti, se pravidla dodržují - kdo má kontakt, je v karanténě. Ani v naší nemocnici nepovolili kolegyni pracovní karanténu.

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 15:38

Má-li učitel po celou dobu výuky respirátor, nemusí do karantény (info z hygieny i MZ). V pondělí jsme ale tuto informaci neměli, takže 1 pozitivní dítě poslalo do karantény 8 učitelů

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:00

Je v tom fakt bordel... Taky jsem dnes řešila pracovně karanténu. Volala mně jedna podřízená, která měla jít dnes na noční směnu, že je na cestě na lyžák pro nemocnou dceru. Má horečku a vyšel jí pozitivní antigen.

Podle info, které jsem vyčetla doteď, tak by se měla "maminka" považovat za zdravou (při kontaktu s pozitivním testovaným jen antigenem) a neměla by být v karanténě. V karanténě by měla být zatím jen dcera... do potvrzení na PCR a poté dcera v izolaci a maminka v karanténě. Na test šla dcera dnes a výsledky bude mít zítra. Takže to vypadalo na karanténu maminky až od zítřka.

Ale přesto jsem to ověřovala u kompetentních lidí ve firmě a po dlouhém hledání zjistili, že je rozdíl v tom, jestli má ten dotyčný antigen-pozitivní kontakt příznaky. Pokud má, tak jde jeho kontakt do karantény, pokud ne, tak do karantény nejde. Ale netuším, kde to našli... já jsem to nikde nevyčetla.

Nevím, proč to někde nepopíšou srozumitelně. Nějaký přehled jako pro blbé... různé modelové situace.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:30

já mám dotaz, jak je to s lyžováním? Stačí PCR nebo musí být očkování či prodělaný Covid? Myslím pro dospělé.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:33

Mulen mělo by být očko nebo prodělání. Reálně nás nikdo nekontroloval.

Online continuity
Avatar
33587 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:39

Evaeva ve Špindlu to prý kontrolovali dost a udělalo to u kasy hezkou frontu. 

Na Klínovci nevím, kupovala jsem to on-line a rovnou dodala certifikáty. Bez těch to koupit nešlo. Co se dělo na kase nevím, ale na FB trvali na tečce

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:40

Evaeva díky ,to je teda docela přísné. Teda teoreticky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:41

continuity já kupovala v automatu u kasy, tam bylo akorát tlačítko, zda splňuju podmínky nebo tak něco. Jinak nás nekontrolovali ani v hospodě ani v kavárně. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:42

Mulen PCR teď nefunguje nikam, ne? Ani do restaurace, bazénu, divadla,...

Online continuity
Avatar
33587 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:51

Evaeva ono to bude jak kde, třeba na našem bazénu to konkroluji, že chtějí vidět zelenou tečku, takže teoreticky by to šlo nějak osulit. ale v Krumlově paní ověřovala certifikát čtečkou. 

Takže jako možná by to šlo, ale jet někam dvě hodiny a pak zjistit, že můžu maximálně na běžky, bych úplně nechtěla. 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 18:06

Evaeva je to mozny, 14 dni jsem nevytahla paty a uteklo mi to.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2022 18:46

continuity já to ani nemyslela, že by to měl člověk obcházet.

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 19:24

Mulen Černá hora ( Jánské lázně ) pokladna konztroluje čtečkou, jak je to s on-line nákupem nevím.

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 19:29

V Rokytnici nad Jizerou nekontrolovali nikde nic.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2022 19:36

Tak mě dorazila známá tím, že mají doma kovid, ale k lékaři nešli ani to nehlasili, aby mohla dcera odjet s třídou na lyžak.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 20:51

Mulen My jsme teď byli lyžovat. Všechny permice koupil manžel, i pro kamarády, nic po něm nechtěli. V restauraci též nic. Asi je to v každém středisku podle jejich uvážení, ale mělo by být prodělání a očkování, testy ne. 

Online rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 22:41

Renusatko tak mi vyzkoušeli už tři lyžařské areály a nejvíc bylo když se zeptali zda splňujeme omezení. Ve dvou neřešili nic. 

Online Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 22:48

Nevíte, prosím, jak dlouho trvá, než se objeví na ocko.uzis 3. dávka? Je to přes týden a nic. 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 23:28

Ja se zeptám zas jak úplnej kikot, ale má někdo zkušenost s PCR testama u gen.labservis? Nebo jak se to jmenuje. Je to ve středočeském kraji. Mě jen zarazilo, že mají téměř furt volnou kapacitu, u nás v okolí se vždycky tak ty dva tři dny čeká, tak jestli se za tím neskrývá neco třeba jako nějaká platba? Jedná se o ten preventivní test, respektive po kontaktu s nakaženým. 

https://gen.labservice.cz/mista.php