Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 12:24

Malenge teď ti to k ničemu není, ale já bych zašla, pravidla se můžou změnit a pak se ti bude hodit, že máš proděláno. Asi bych teda počkala pár dní, podle toho, kdy byl na testu.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 12:52

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/jste-odpad-vzkazal-antivaxerskym-celebritam-syn-zpevacky-horke-ktera-zemrela-na-covid-40384188#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=nvrt2emZIyf-202201171151&dop_id=40384188&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Musím říct, že syna je mi hodně líto. Chápu to zoufalství. Ale paní měla svůj rozum. 

Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 12:54

viktorka_od splavu jak píše continuity lidi jsou pozitivní, to samé říkala MUDr mé sestře, když byla na jaře po covidu, že se nemá v práci testovat, že může být klidně pozitivní.

711990 asi nemá omikron, byli celá rodina min 10 dní všichni zavření doma.. neměla to kde chytit

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:06
Reakce na Samara:

Tabea Jen tak pro poradek - davovou psychozou je i umirani na covid a long covid. Jinymi slovy, kazdej kdo je pozitivni, ma hysterii, ze umre a kdyz nahodou neumre a neskonci na jipu, tak je presvedcenej, ze bez ockovani by to nezvladl. Pokud se vam neco stane den az pul roku po ockovani, tak to neni z ockovani, jak jste se tady usnesly :-) ale kdyz se stane neco den az pul roku po prodelani covidu, tak je to od covidu a je to long covid :-)

​Prosím pěkně a ta paní zpěvačka umřela proč? Byla přece úplně klidná a z nákazy se naopak radovala... očkování žádné naštěstí neměla... No, je to tedy záhada, to ti povím. Skoro aby si člověk myslel, že ji snad zavraždili

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-zpevacka-horka-podlehla-covidu-mate-na-rukou-krev-spila-jeji-syn-antivaxerum-185991

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:27
Reakce na Samara:

Tabea Jen tak pro poradek - davovou psychozou je i umirani na covid a long covid. Jinymi slovy, kazdej kdo je pozitivni, ma hysterii, ze umre a kdyz nahodou neumre a neskonci na jipu, tak je presvedcenej, ze bez ockovani by to nezvladl. Pokud se vam neco stane den az pul roku po ockovani, tak to neni z ockovani, jak jste se tady usnesly :-) ale kdyz se stane neco den az pul roku po prodelani covidu, tak je to od covidu a je to long covid :-)

​Ja bych s tim i souhlasila

Offline olte
Avatar
411 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 15:01
Reakce na ionicera:

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/jste-odpad-vzkazal-antivaxerskym-celebritam-syn-zpevacky-horke-ktera-zemrela-na-covid-40384188#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=nvrt2emZIyf-202201171151&dop_id=40384188&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Musím říct, že syna je mi hodně líto. Chápu to zoufalství. Ale paní měla svůj rozum. 

​ano, měla svůj rozum.... zbytečná smrt

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 16:16

Sweet Potato Taky jsem to četla, pravděpodobně to nějaký následek bude, sázela bych na nějakou plicní embolii, což není zase tak zvláštní. Imunita asi zafungovala, ale na srážlivost krve vliv nemá.

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 16:18
Reakce na Paris:

Teď čtu ten odkaz od Maky a už tomu vůbec nerozumím. Očkovaný po kontaktu čeká na kontaktování hygienou, do té doby je považovaný za zdravého. To by se taky nemusel dočkat...

A do testu po 5 dnech nemusí být v karanténě. To zase bude chaos...

​Tak se už teda očkovaný fakt asi nedočká...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vetsina-lidi-uz-se-trasovat-nebude-naridilo-ministerstvo-40384211#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=Ds3SGWlXK4T-202201171511&dop_id=40384211

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 16:37

Renusatko Taky předpokládám něco takového, ale asi to půjde vykládat různě. Ale nebudeme spekulovat.

Online Samara
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:14

barbucha Pani umrela mozna i proto, ze kdyz uz ji teda ockovany syn nakazil, tak misto aby lezela a kuryrovala se, tak varila pro celou rodinu - pise to sama na svem facebooku,  pise tam neco jako "a kdo jiny nez zena se musi postarat". Mozna ze kdyby jeji ockovany syn varil caj ji, tak by tu jeste byla. Dalsi vec je, jestli zemrela na embolii nebo na neco jineho, a ze to podle nahleho prubehu po prodelani vypada ze mozna ano, tak jsme zase u toho, ze nez aby doktori pozitivnim rekli o acylpyrinu a nutnosti zabranit srazeninam jeste minimalne dva mesice po prodelani, radsi jim reknou akorat to, at si kdyz tak zavolaji zachranku. 

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:21

Samara 

Takže člověk má užívat aspirin preventivně ještě dva měsíce po prodělání, tak zní tvá strategie pro boj s covidem.

Offline olte
Avatar
411 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:21

Samara tak určitě, může za to syn, neuvařil jí čaj

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:27

Samara Mně třeba na hematologii na můj dotaz na acylpiryn  odpověděli, že nemá vůbec žádný vliv. Byla jsem tam právě kvůli srážlivosti krve, která u mne měla před 12 lety vážné následky. A řešila jsrm v té souvislosti očkování nebo případně onemocnění covidem, aby praktická věděla, jakou mi dát medikaci.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:31

notna no je to nějak tak, že ten aspirin působí na nějaký faktor srážlivosti, který se ale u covidu moc neuplatňuje. Já tomu prd rozumím, ale už jsme se tady o tom bavili, že vsespasne to rozhodně není ( i když to asi běžnému člověku se zdravým zaludkem neublíží ) a ty léky, které pomáhají nejde psát bezhlavě rutinně každému s pozitivním testem. 

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:33

Samara tady posilam jeden trojity facepalm. I kdyz na ten tvuj nazor ani on nestaci...

Online Paris
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 18:07

Kokoska no, a je po trasování... nám ještě nikdo nevolal... kvůli nikomu z nás...

Jen v sobotu volali taťkovi kvůli úternímu kontaktu s mladší...

Jí i dětem z její třídy bude zítra karanténa končit a ještě ani nevědí, že v ní měly být. Já jsem dávala do školy vědět, ale ta čeká na vyjádření hygieny.

Online Paris
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 18:11

Máme výsledky včerejších testů... starší dcera negativní a já pozitivní. Čekala jsem to... na bolest hlavy jinak netrpím. Dnes mám i žaludek jako na vodě... ale jinak nic... to by šlo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 18:23

Samara 

Jasně, může za to línej syn a mizerové doktoři. No nic, aspoň je s tebou sranda

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 18:23

Dotaz do pléna. 

Není už lepší v téhle situaci to nechat být a omikron nechat projít skrz? 

Protože naše verze No pasaran je vratká a má trhliny.