Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 08:21

notna Jos tak jasně, že to nikdo neovlivní, ale to neznamená, že to Kan nemůže štvát, ne?

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 08:54

Sweet Potato já to četla už včera večer a říkám to už delší dobu, že to takhle dopadne. ono je to svým způsobem logické,  ale totálně to popírá tu jejich komunikační  strategii. a má k tomu hezky komentář na seznamu Martin Čaban

tady

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 09:29
Reakce na continuity:

Jos prosím tě, kolik dávek dávali těch spalniček? Nevíš?

Mě řekla praktická, že potřebuji dvě, ale na Slovensku se ve špitálech ockovalo jen jednou. Teď to není na pořadu dne, spíš do budoucna. 

​ja to absolovala nedavno a v nemecku jsem musela mit dve davky.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 09:31

Jos to je rozumny pristup,nam to bylo narizeno a starej se.A jeste druha davka se musela platit ze svyho a pak kdyz jsem po prvni mela zajem udelat protilatky tak zas byla zadarmo druha davka a protilatky zpoplatnene vic nez tehda ta druha vakcina.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 09:47

Kokoska pokud to obvoďáci opravdu začnou léčit tak nebude muset na jip nikdo

​A jak se léčí? Píšete tu, že jim léky sehnali příbuzní, ale jaké? Jen abych byla připravená. Mám jen šuplík paralenů a acylpirinů. 

Offline Kan
Avatar
7066 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 09:50

Jos Jasně, hrůza to není do doby, kdy mu bylo špatně a celý zežloutl (2020) a já jim ve špitále tvrdila, ano, syn byl očkován na B, žloutenka to nemůže být.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 09:57

ionicera treba tak

to jiste neni pro kazdeho, ale minimalne atb v pripade ze se prida bakterialni zanet, coz je treba u klasicke chripky naprosto bezny. a bez lekare to nezjistis a atb si neporidis. a chcipnes

Offline Lamicka
Avatar
13372 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 10:00

ionicera oblbovak na tiseni kasle v noci (protoze kasel to vycerpava a telo hur regeneruje), silnejsi leky na predpis na odkaslavani, vyssi davkovani leku na horecku nebo treba dokonce atb na zapal plic, protoze z covidu se vyvinul bakterialni zapal plic. Proste clovek potrebuje po par dnech horecky a hnusneho kasle doktora a ne 14 dni paralen a sirup na kasel z lekarny. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 10:01
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:19

viktorka_od splavu To jsem přesně říkala taky, protože k tomu svádí už to poučení od hygieny...a hlavně nechoďte k doktorovi. Kdyby se to hodně zhoršilo, tak volat záchranku.

To je přesně důvod, proč spousta (obzvlášť starších) lidí končí v nemocnici, protože záchranku si volají až opravdu při strachu o život a to už může být pozdě. Teď může být i malinko hůř, protože očkovaní si třeba ani nepřipustí, že by to mohl být covid. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:20

Kan rizikový pacienti by prý měli dostávat ty protilátkové léky, ty je potřeba nasadit dřív než s odjezdem sanitkou, ideálně hned. Jsem četla článek, že by praktici už lidi s kovidem neměli odmítat. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:26
Reakce na continuity:

Karja já si myslim, že po covidu mu jedna dávka stačí, tuším v Německu děti tak i ockovalo. Zvlášť pokud měl vyraznejsi reakci. V tomto případě tomu celkem rozumím. 

​Ano, v Německu při naočkování do půl roku od prodělání covidu stačí jedna dávka...... Já i přesvědčovala tátu, co měl v Čr po rvní dávce 3 dny horečky ať to někde pořádně probere, kdyby byl tady, jedna dávka by mu stačila a měl by certifikát stejně jako lidi co to neprodělali se dvěma. Jenže ČR na tohle nejede a kvůli možnostis e snáze navštěvovat nakonec jen kvůli tomu na 2. dávku šel (a měl horečku jen jeden den...)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:34
Reakce na Sweet Potato:

Testování očkovaných? To se nebude líbit.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sef-uzis-pokud-se-covidova-cisla-zhorsi-na-testy-budou-muset-i-ockovani-174628

​Jako mohly by nejdříve vyřešit ať hygiena funguje a fakt se řeší ty školy a pak se uvidí. Minulý týden jsem byla ve Frankfurtu, incidence přes 150 ale vše fungovalo celkem normálně, test jsem i jako očkovaná musela mít jen z interního nařízení firmy co jsme navštívili...... Momentálně jde incidence zase dolů, evidentně se jim snad povedlo zachytit nárůst kvůli začátku školy

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 11:44

A666 hlavne se resi odmeny pracovnikum hygieny a pro chytrou karantenu. Asi za to, jak uzasne to tady fungovalo

https://www.zdravezpravy.cz/2021/09/14/odmeny-za-praci-v-covidu-dostanou-hygieny-i-uzis/

Offline andulka01
Avatar
10761 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 12:23
Reakce na Sweet Potato:

Testování očkovaných? To se nebude líbit.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sef-uzis-pokud-se-covidova-cisla-zhorsi-na-testy-budou-muset-i-ockovani-174628

​To asi nebude, ale jsem naprosto za. Teda v nějakém rozumném režimu, třeba jednou za dva týdny.
Ale hlavně by byl poptřeba nějaký plán, který, ostatně stejně jako loni, naprosto chybí.
Jo, Babiš v neděli mečel jak kovid už neni, debil nepříčetnej (pardon, jinak už mi to nejde).

Offline Magráta
Avatar
7777 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 12:43
Reakce na andulka01:

​To asi nebude, ale jsem naprosto za. Teda v nějakém rozumném režimu, třeba jednou za dva týdny.
Ale hlavně by byl poptřeba nějaký plán, který, ostatně stejně jako loni, naprosto chybí.
Jo, Babiš v neděli mečel jak kovid už neni, debil nepříčetnej (pardon, jinak už mi to nejde).

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 13:00
Reakce na continuity:

​Tak na spalničky jsem si dělala, když tady byla ta epidemie. i na zarděnky, když je nemohli najít v kartě, jestli mi je ockovali.

Ale děti třeba nenechávám nabírat po každém očkování. Prostě je naočkují a dal to neřeším. 

U toho covidu stejně nejsme naočkování všichni doma, takže jakýkoliv výsledek protilátek naše chování moc neovlivní. proto nevidím žádný důvod si je nechat testovat. Je to možná zajímavé, ale to je tak všechno. 

​U dětí je to jiný. Jim od očkování neuplynuly desítky let! (jistě, od covidovýho ne, ale to je zas naprostá novinka že jo)

A "zajímavé"?... hele kdyby mi vyšly protilátky těch spalniček (čehokoliv) blbě, tak jdu na přeočkování. Stejně tak když mám málo covidovejch, jdu na třetí (teď se tomu říká posilující) dávku. A naopak bych si to mohla odpustit...

Jako pouhý ukrácení dlouhý chvíle si dokážu představit zajímavější činnost, nedělám to proto že už nevím co bych...

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 13:04

barbucha tak u mě je šance na další dávku za půl roku. Jak píšu, vliv na cokoliv momentálně nula. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 13:06

andulka01 Jo, pokud někoho C+ potkám, na test sama ráda půjdu.

Ale obecně tyhle nesystémové výkřiky lidi akorát otrávěj. Nebyli schopni očkování dostatečně zpropagovat a teď to dorazej. 

Žádnej Covid tu nebude do 8.10.