Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 13:46

Evaeva oni (stiko) prave uplne otocili, ale ta uvedena argumentace mi prisla chaba, a byla jsem z toho takova rozpacita. V Nemecku ale neziju, sleduju to jen obcas, abych vedela, co u sousedu, a ten organ mi prisel prave takovy seriozni. Ale tahle otocka (a ta argumentace) me prave zarazila. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2021 13:49

Gatita Tak jestli argumentují tím, že data z Ameriky jsou dobrá, tak mi to nepřijde mimo. Já se zatím rozhodovat nemusím, pokud vím, uvažuje se o očkování dětí starších pěti let a ani to se nás zatím netýká.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 13:51
Reakce na Lamicka:

Mne by zajimalo, jestli clovek co se boji ockovani se neboji, ze treba skonci na kysliku, ventilaci nebo jinem pristroji...  

​Ti, které znám já, jsou 100% přesvědčeni, že JIM se něco takového stát nemůže. Mají přece dobrou imunitu...

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2021 13:52

Pavlena podle mě je to jak říkáš. Ti chytří lidé mají ve zvyku o těch věcech hloubat a někdy holt hloubají ne úplně dobrou cestou. Zase teda záleží na důvodech proč se neočkovat.

Offline Aranel
Avatar
4502 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 13:54
Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 13:55

Mohučanka no mne stacila prava chripka, ktera se rozjela v zapal plic. V noci jsem si ve ctyricirkach horeckach myslela, ze nastala moje posledni hodinka a od te doby se mi o tom obcas zda a bojim se kazdeho kasle. Zdrava, sportujici, v kondici. Fakt nechapu, jak takhle nekdo muze premyslet. 

Online Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 14:08

Evaeva oni tam prave presne neuvedli, na zaklade jakych dat z usa ta rizika kvantifikovali, jestli tam vsechny ty naockovane deti v ramci toho jejich programu nejak plosne proaktivne sleduji, nebo jestli jen sledovali, kdo nahlasi vedlejsi ucinek. Americky ockovaci program neznam, treba to je uplne super podchycene, ale kdyby to tam v ramci argumentace uvedli, jako rodice by me to uklidnilo. Takhle to na me nepusobilo dobre, no. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2021 14:09

Gatita Rozumím. Já to stanovisko neznám.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 14:48
Reakce na notna:

Mne to teda přijde důležitý mít povědomí, že očkování není ochrannou vždy. Kdybychom neměli docela osvícenou doktorku, která doporučuje si ty protilátky nechat ověřit, tak ten náš kamarád žije v tom, že je má a určitě si nebud dávat pozor tak jako teď, když ví, že je nemá. V číslech je samozřejmě jeho případ nepodstatný. Jenže v osobním životě to tak není. 

To není nic proti očkování. 

​To jsem tím přesně myslela taky. Hlavně na těch odběrech vidíme, kolik starších lidí má nízkou nebo žádnou hladinu, když si ty protilátky nechají brát třeba půl roku po očkování. Často slyším, že oni už se nebojí, protože jsou očkovaní, což je dobře, ale pozor by na sebe i tak měli dávat. Tak snad tomu ta třetí dávka pomůže.

Já si třeba beru protilátky i na jiná očkovaní, tak mi to divné nepřijde, že by se to mělo zjišťovat. Víceméně i v očkovacím středisku to doktoři nabízí. Tím nemyslím očkovací středisko teď u covidu. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 16:47

Gatita v USA by bol nejaký vážnejší prúser pri očkovaní detí tak Vážnym Prúserom, s takými následkami, ako finančnými, tak že by si to možno aj niekto odsedel, že tu si to nevieme ani predstaviť.

Ale uznávam, že to nepredkladám argumenty, oni asi z nejakých dát vychádzali, len že súdny proces na túto tému si tam nikto nelajstne.

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 17:17

Mohučanka Lamicka Co mam vypozorovane, tak to o te dobre imunite, nam se to stat nemuze atd. rikaji lidi, kteri sami na sobe nikdy nezazili nejakou vaznejsi nebo horsi chorobu. Nekterym lidem se proste neda vysvetlit, ze z vyborneho zdravi do obrovskych problemu se lze dostat velmi rychle, nekdy na to staci dny nebo hodiny a pak se z toho hrabete treba i nekolik tydnu, mesicu nebo i let.

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 17:19

Černá kočka no a u mnohých moc nechápu, kde ten dojem o vlastní dobré kondici a zdravém životním stylu vzali. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 17:27

Pinot Noir Ruzove bryle.

Ja jsem zivotni facku dostala pred tremi lety, nevim, treba bych dnes vedla taky stupidni reci o tom jakou mam dobrou imunitu, ze jsem nikdy v dospelem veku do te doby nemela ani antibiotika ani neschopenku, no dnes uz to vsecko vidim jinak.

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:23

Lamicka Sambo na druhé očkování taky nejde. On si to nějak nepřipouští. Prostě počítá s tim, že má protilátky nebo že mu případně zase nic moc nebude. Prostě si myslím, že řada lidí jsou takoví neřešiči, plus ona má i dost nedůvěru, že jako bude třetí očkování pak ti řeknou že bude čtvrté, nebo že máš jít za dva roky znova....Osobně mu bylo po očkování stejně blbě a stejně i dlouho jako po covidu, tak se mu tam už nechce. Můj názor na věc je teda jinej, ale ať si dělá, co myslí.

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:42

Karja to ve svém okolí slyším dost často a hodně mě to štve, jakože necháš se naočkovat a pak si někdo vymyslí třetí dávku a potom čtvrtou a co dàl? No tak se klidně budu očkovat každý rok, mně to jako problém teda vůbec nepřijde

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:43

olte pokud by mi po tom ockovani bylo tyden zle( mne nebylo), tak to jako problem kapku vidim

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:45

olte pokud by mi po tom ockovani bylo tyden zle( mne nebylo), tak to jako problem kapku vidim

​v těchto případech to samozřejmě chápu

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:51

olte Hele mně osobně taky ne, já do sebe naperu klidně i čipy, pokud to k něčemu bude. Samozřejmě i já nějak ztrácím důvěru, ani ne v to očkování, ale tak nějak celkove, že se fakt nic pořádně nevi. Takže to tak nějak chapu, pokud to někoho vyřadí na delší čas z provozu, že se mu to dobrovolně a vlastně bez záruk absolvovat několikrát nechce. 

Online notna
Avatar
6520 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 19:41

Renusatko Jj, pochopila jsem to už u prvního příspěvku, který jsi psala. Vidím to stejně. Hlavně pokud se nepletu, tak v té velké poslední studii z Izraele je tohle riziko falešného bezpečí právě zmiňováno jako podíl na dalším nárůstu onemocnění. Takže dostupná data tady jsou, ale my se z nich nepoucime. Fakt neznám ve svém okolí jiného praktika než je naše, který by s tímto pacienty seznámil.

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 19:50

viktorka_od splavu a ja si porad myslim, ze lepsi tyden blbe po ockovani nez nemocnice a kdovi jake komplikace nebo konce. Kolik tech s "dobrou imunitou" melo asi krizek na Staromaku?