Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2021 19:51

Karja sambo by těch protilátek po kombinaci covid + první dávka měl mít dost, tak nemusíš mít o něj strach. Nejúčinnější je prý kombinace nejdřív prvním dávka a pak covid:) 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 19:52

Karja olte a ze se preockovava tetanovka, to jim divne neprijde..?  Nebo MMR deckam a tem po tom taky neni 2x do skoku (ad viktorka_od splavu ) a mimo blaznive biomatky proti tomu nikdo doted extra neprotestoval.. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:06

Pavlena po tetanovce jsem byla vzdycky 2 dny uplne mimo a stejne na ni zase pujdu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:20

Kokoska hele nevim, já covid měla a některé ty popisované reakce na očkování zněly hůř:-)

Online Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:27

Pavlena Tak jak často se přeočkovava tetanovka? Víš co, já to zase chápu, prostě to měl, bylo mu blbě, dal si jednu dávku, bylo mu blbě, teď je vidina x dalších dávek a tak se mu nechce další tři týdny být v nouzovem režimu pocitac-postel. Prostě vidí hrozně jakoby jen blízko dopředu. Jako taky bych radši kdyby šel, ale už tak nějak se v tom celém neorientuji, stejně holky může nakazit i jako naočkovany, prostě nikde žádné jiné záruky a do jeho zdraví mu kecat nemůžu. No ale spíš jsem chtěla napsat, že spousta lidí to prostě neřeší, spoléhá se na nějaké svoje protilátky a bastafidli. 

Offline continuity
Avatar
33614 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:30

Karja já si myslim, že po covidu mu jedna dávka stačí, tuším v Německu děti tak i ockovalo. Zvlášť pokud měl vyraznejsi reakci. V tomto případě tomu celkem rozumím. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:38

Karja ja to nemyslela primo na tvyho samba, promin jestli to tak znelo, spis na anti ockovace obecne (jak jsem psala, ted se mi nejak v okoli namnozili..). A tri tydny nepouzitelny po ockovani, tak to teda chapu, ze nechce, ale to bych urcite hlasila jako zavazny vedl.ucinek a resila s obvodakem, zda dalsi davka tim neni kontraindikovana. 

Offline Zuzuli
Avatar
2147 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:43
Reakce na Lamicka:

Mne by zajimalo, jestli clovek co se boji ockovani se neboji, ze treba skonci na kysliku, ventilaci nebo jinem pristroji...  

​Moje kamaradka se kovidu boji. Na jare musela na testy i s manzelem a dvoumesicni dcerou, protoze jeji tchyne u nich v pondeli byla cele odpoledne a ve stredu pak mela pozitivni test na kovid a odpadla. Tehdy se strasne bala, kdo se postara o malou, kdyz to chytnou. A pred porodem sedeli mesic doma a nikam nevychazeli, aby nic nechytli. No a ta stejna osoba se ted strasne boji, ze kdyz se necha ockovat v dobe, kdy koji, tak pres mliko preda nejake nezname latky diteti a ty se projevi treba za dvacet let. A to by si nikdy neopustila. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:44
Reakce na Renusatko:

​To jsem tím přesně myslela taky. Hlavně na těch odběrech vidíme, kolik starších lidí má nízkou nebo žádnou hladinu, když si ty protilátky nechají brát třeba půl roku po očkování. Často slyším, že oni už se nebojí, protože jsou očkovaní, což je dobře, ale pozor by na sebe i tak měli dávat. Tak snad tomu ta třetí dávka pomůže.

Já si třeba beru protilátky i na jiná očkovaní, tak mi to divné nepřijde, že by se to mělo zjišťovat. Víceméně i v očkovacím středisku to doktoři nabízí. Tím nemyslím očkovací středisko teď u covidu. 

​Jo, já si naposled dělala protilátky i na spalničky. Proč to nezkontrolovat, když je ta možnost...

Online Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:46

Pavlena Já vím, že jsi to tak nemyslela. Jen jsem tím chtěla říct, že spousta lidí to prostě neřeší třeba. Prostě se nad tím nezamýšli, řeknou si, jsme mlady, už jsme to měli a pohoda čus, dalo se to, vzdělání,nevzdělaní, prostě neřešiči.....no i když on sambo není moc vypovídající vzorek asi:-D:-D. No takže beru zpět, nevím proč na to ty lidi kašlou, asi se boji vedlejších účinků a toho, že to není prověřený prostě a skutečně spoléhají na svůj dobrej zdravotní stav. Já ve svém okolí mám kromě samba, jedné kamarádky a jejího manžela (která byla těhotná a muž si to sám nezaridil:-D), úplně všechny naockovane do jednoho. I ti dva kamarádi hoaxari museli, kvůli práci;-). Takže žádnej vzorek nemám. Možná těch ,,muž si to sám nezaridil,, bude dost:-D:-D. Ať se na to v kampani zaměřej:-D. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:48

barbucha Já si nechala na tetanus a žloutenku. U tetanu mi doktorka hrozila třema dávkama a já mám protilátky na deset let, tak mám klid. Stejně by mi ho bodli, když mě seberou někde s úrazem, i kdybych ho měla naočkovaný loni. 

Online Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:48

Zuzuli Tak to je možná nějaká ta laktační mozková zatemnenost, to asi taky není vypovídající vzorek:-D

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:48
Reakce na olte:

Karja to ve svém okolí slyším dost často a hodně mě to štve, jakože necháš se naočkovat a pak si někdo vymyslí třetí dávku a potom čtvrtou a co dàl? No tak se klidně budu očkovat každý rok, mně to jako problém teda vůbec nepřijde

​Ani mně. Přeočkovává se kdeco... Reakci kromě bolavý ruky jsem neměla žádnou (pročež jdu na třetí dávku hned zítra - tak jestli se dlouho neozvu... ).

A myslím, že každej kdo měl děti dobře ví, že očkování se bez nějaký tý reakce prakticky neobejde. Aspoň podle toho, jak si maminy stěžujou: von je nevrlej protože očkování...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:50
Reakce na Renusatko:

barbucha Já si nechala na tetanus a žloutenku. U tetanu mi doktorka hrozila třema dávkama a já mám protilátky na deset let, tak mám klid. Stejně by mi ho bodli, když mě seberou někde s úrazem, i kdybych ho měla naočkovaný loni. 

​Přesně, s tetanovkou to nikdo neřeší. Máš úraz, dostaneš injekci. Hotovo dvacet.

A nikdo si přitom nestěžuje na vydřidušský firmy!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:54

Renusatko já jsem teď měla ten miniúraz a tetanus mi nebodli, když jsem jim odpřisáhla, že jsem si nechala nabrat protilátky a mám jich dost. Ale ve zprávě jsem měla, že mě má přeočkovat obvodní doktorka. Ta se na to koukla a říkala, že za rok, dva stačí:)

Offline Zuzuli
Avatar
2147 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:57

Karja my se pravidelne schazime ctyri kojici a tri mame ockovani za sebou. Za vypovidajici vzorek to nepovazuju, ale prijde mi, ze ti lide, co se hodne bali kovidu drive se ted taky celkem snadno chytaji na ty ruzne hoaxy o ockovani a citi se nadale ohrozeni. Alespon v mem okoli. Muj svagr se svagrovou jsou podobny pripad. V zime zabarikadovani v dome na vesnici, s nikym se nevidali, ale ockovani do nich rozhodne nedostanou, takove svinstvo.

Vlastne mi prijde dost trisni, ze za ty mesice, co ockovani bezi, nebyla vlada schopna zajisti nejakou osvetovou kampan, kde by treba v Blesku a nebo pred Ordinaci v ruzove zahrade v nejake spotu vysvetlili masam, co je kolektivni imunita, co vakcina obsahuje a jak funguje a tak. Ale celkem pekne informace o ockovani jsem nasla na fb slovenskeho ministerstva zdravotnictvi, ty chvalim. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 20:58

Evaeva Tos měla štěstí. Zrovna dnes mi říkala kamarádka, že dostala injekci i přesto, že měla necelé dva roky po očkování a nepomhlo jí nic. 

Offline Zuzuli
Avatar
2147 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 21:07

barbucha ja si prave rikala, ze jako matka rocniho ditete bych byla dost srab si nenechat dat dve pigara, kdyz do mimina nechavam pichat vsechno, co jde. Dokonce jsem na druhy pfizer sla ve stejny den, co mala na mmr, ale obe jsme byly uplne bez reakce.

Nicmene teda co mam ted pristup do ruznych materskych skupinek, tak se nestacim divit, jak moc antivax lobby je silna. Pediatri jsou pry strasni, ze si nehledaji zadne informace a mysli si, ze je ockovani bezpecne. Treba mmr prece ohrozuje tehotnou matku, protoze to ockovane starsi dite je po nem infekcni a matka muze dostat spalnicky. Jeste, ze holky to vi a varovaly pred tim ockovani proti hpv je cilene omezovani poctu lidi na planete, zpusobuje neplodnost a rakovinu. Priusnice se staly nemoci az ve chvili, kdy farmaceuticky prumysl vymyslel proti nim vakcinu a vydelava na ni. A mohla bych pokracovat jeste dlouho. Takze me nejaka spatna aura lidi po ockovani kovidem fakt uz neprekvapuje. Vecne a podlozene argumenty na to nefunguji. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 21:20

Zuzuli 

Přesně. Děti a psy očkujeme jak vzteklí a ještě se přitom cejtíme jako starostlivý matky a majitelky... tý antivax lobby bych přála třeba pěkný výživný pravý neštovice, to by bylo rázem po rozumování. Plus bych je poslala na delší dovolenou do nějaký neproočkovaný destinace, aby si krapet odpočinuly Protože samozřejmě spolíhaj na očkování ostatních, proto si můžou dovolit ty blbý kecy. Paraziti.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 21:44

Zuzuli No ale kdyby alespoň ti doktoři byli zajedno. Třeba sestra to u synovce hodně řešila a pediatrička mu očkování nedoporučuje. Ale je pravda, že měl covid na jaře. Je mu 12