Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 08. června 2021 22:08

Tak Betty není zač

Offline RoSa
Avatar
8196 příspěvků moje polička 08. června 2021 22:12

EDITH4B my to teda máme ve firemních instrukcích ohledně povinného testování jinak a předpokládám, že to samé platí i pro návštěvníky hospod, kadeřníka apod.:

... výjimka platí vždy až po uplynutí stanovené doby tj. 22 (u dvoudávkové) nebo 14 dnů (u jednodávkové) = ne tedy 22. nebo 14. den, ale nejdříve až den následující.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 08. června 2021 22:14

nonemy No jasně, být na místě zřizovatele, pokouší se o mě infarkt  Sestřenice je hlavní vedoucí, mám to z první ruky, ani netuší, jestli to má být antigen, nebo PCR...

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 08. června 2021 22:14

Tak Betty dík za připomenutí, jdu zítra taky, málem jsem na potvrzení zapomněla!

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 08. června 2021 22:16

Garfie Naši jedou až druhou polovinu července, takže počítám s tím, že to bude ještě xkrat jinak, ale stejně mě to štve.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 08. června 2021 22:18

RoSa pravda.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 08. června 2021 22:26

Sweet Potato Děkuji

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 08. června 2021 23:19
Reakce na Torrah:

barbucha mně přišel do mailu očkovací certifikát a k tomu sms kód, abych si ten očkovací certifikát mohla rozkliknout, při stažení to chtělo heslo právě z té sms. Jinak jsem se někde dočetla, že už to posílat na maily nebudou, a bude to jen na tom očkocentru.

Jen ještě nevím - dá se tam někde stáhnout do mobilu ten certifikát třeba ve formě QR kódu, abych s sebou nemusela tahat ten papír? Mobil mám u sebe pořád... teda skoro.

Jinak druhá dávka dnes ráno, zatím žádné projevy ničeho, tak uvidím.

​Zatím ten ISIN posílá na mail certifikát automaticky, teď už dokonce hned po první dávce - jakmile dotyčnýho zadám a odkliknu hotovýho, tak mu to jede.

Čekala jsem taky, že půjde stáhnout rovnou do mobilu ten QR kód, jakože covid pas... ale minulej tejden to ještě nefungovalo a já nemam nervy ani čas to zkoušet furt znova, pročež jsem si normálně na PC stáhla ten novej EU certifikát a poslala si ho do mailu. Mail jsem pak otevřela v mobilu a milej certifikát uložila na disk. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě ale snad by to mělo stačit, ten kód si můžu zvětšit a snad by tak měl jít i přečíst nějakou čtečkou případně, při kontrole

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 08. června 2021 23:32
Reakce na coralline:

​Tak moje neexistující osoba už existuje. Třikrát hurá!

Volala na očkovací místo a tam zjistili, že není propojená s registrem obyvatel přes OP a propojili to.

Já jsem teda myslela, že to propojení je nastavený nějak všeobecně pro všechny, ne pro každýho individuálně. A wendulka tu psala, že očkovací místo vůbec nepracuje s číslem OP. Tak jsem z toho úplně jelen, ale hlavně, že je to vyřešený...

​Včera jsem měla podobnej případ zrovna - bába nebyla k nalezení ani u nás, ani jako cizinka, furt mě to vyhazovalo... tak jí iniciativně volám a vypadlo z ní, že má/používá ale i jiný příjmení (který jistě jen nedopatřením zapomněla uvést ). Nic to, protože ji to nevzalo ani s jedním ani s druhým, další záhada... strávila jsem na tom půl hodiny a pak to předala dál, ať to vyřeší špitální  koordinátor - měla první dávku, tak snad do druhý to daj do pořádku.

S číslem OP nepracujeme ani my, to tam vyjede automaticky (pokud teda dotyčnej projde jakožto existující osoba ), jak je to propojený s tím registrem. Někdy už tam vyleze rovnou třeba i telefon nebo mail, to teda nevim odkud to sosaj... ale dneska v těch novejch certifikátech už číslo OP a pasu neuváděj, což je dobře protože lidi šíleli, že si zrovna jdou pro nový doklady a budou to mít špatně a nikam se nedostanou a ještě je na hranicích zatknou

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 09. června 2021 02:31
Reakce na barbucha:

​Zatím ten ISIN posílá na mail certifikát automaticky, teď už dokonce hned po první dávce - jakmile dotyčnýho zadám a odkliknu hotovýho, tak mu to jede.

​A kdyz mi nic neprislo, je to potreba nejak resit? (Manzelovi prisel, ale sel se ockovat o par dni driv, kdyz se zrovna vyhlasilo, ze svoboda zacina 22. den po ockovani, tak jsem to pricitala nejakym organizacnim zmenam.) Mail jsem zadala urcite dobre, dorazilo mi na nej potvrzeni registrace od MZCR i z reservaticu. A stáhla jsem si ten certifikat z ocko.uzis. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 09. června 2021 07:23

Myrtila Taky nám nic nepřišlo.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 09. června 2021 07:30

Myrtila Sweet Potato nam taky email neprisel, mame to v ocko.uzis.cz

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 09. června 2021 07:33

Sweet Potato me nic nepřišlo a do UZISu se nedostanu. Par dní mi ještě platí postcovidova imunita a jsem zvědavá, co budu dělat pak. Na test na zdravotní pojišťovnu už nemám nárok a k dokladům, které prokazují, že můžu do bazénu a do prace se nedostanu.

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 09. června 2021 07:37

barbucha - myslím že IT pěkně zaspalo, přítel tu OP řešil na magistrátu, striktně to odmítli, že prý není jediný a nepřipadá to v úvahu a za hodinu dostal z úzis informaci, že aktualizovali data a posílají mu certifikát. Taková blbost jako načíst data je problém. Já už dvacet let načítám data mezi systémy. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 09. června 2021 07:39

continuity Sakryš, ty jsi vlasně neobčan.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 09. června 2021 07:56

continuity nedostaneš se ani přes eidentitu? 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 09. června 2021 08:45

Krehutkauz jsem tam!

Tímto hlásím, že to zprovoznili i pro neobcany. 

Jinak tam mám pozitivní PCR test a očko. Antigeny, co jsem absolvovala už jsou neplatné. 

Hned jsem si to vsechno ztáhla, protože ten překonany COVID mi platí už jen pár dní a třeba na Slovensko ho budu potřebovat až do ukončeného očkování. Tak kdyby je napadlo to ztáhnout jako neplatné. 

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 09. června 2021 10:19

Sweet Potato Lamicka OK, tak snad jsme neprisli o neco zasadniho

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 09. června 2021 10:28

Myrtila 

Tak když sis certifikát stáhla, proč bys něco řešila? Nic jinýho než ten certifikát by ti stejně nepřišlo