Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 10. června 2021 09:10

barbucha Protilátky zadarmo, teda spíš na pojišťovnu, nejsou. Stojí to různě, u nás třeba 490,- IgG, tři sta je levný 

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 10. června 2021 09:22
Reakce na žluťásek:

barbucha antigenni test přeci není odběr krve na zjištění přítomnosti protilátek. To je to, co chce Karja a je placené a nikdy nebylo zdarma. 

​Jsem to spletla celý dohromady asi, nám dělali protilátky z krve a zadarmo protože v nějaký studii... ty druhý co se dají dělat i jakože samotesty, výtěrem/ze slin beztak ani nikdo moc nechce, výsledky jsou pofiderní... to už je lepší PCR.

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 10. června 2021 09:26

A mě sklátila nějaká letní virózka v tomhle počasí fakt super... zůstala jsem doma (no nic proti tomu, válet se umím ) a uvažuju jestli nejít příští týden na test pro jistotu...

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 10. června 2021 09:29
Reakce na barbucha:

​Jsem to spletla celý dohromady asi, nám dělali protilátky z krve a zadarmo protože v nějaký studii... ty druhý co se dají dělat i jakože samotesty, výtěrem/ze slin beztak ani nikdo moc nechce, výsledky jsou pofiderní... to už je lepší PCR.

​Ale teď to máš úplně smotany dohromady taky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2021 09:58

barbucha karja uvažovala o testu protilátek po prodělaném kovidu, aby jí nebylo blbě po očkování, kdyby ty protilátky měla vysoké. Ten se platí. Ty testy, co ty zmiňuješ, jsou na akutní infekci, jsou zadarmo, ale na ten antigen máš nárok jednou za 7 dní + 2x na pcr za měsíc = testy zadarmo nepokryješ celý měsíc.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 10. června 2021 10:07
Reakce na Karja:

Má nějaký smysl před očkováním ten test protilátek nebo mám radši šetřit korunu? Covidaka jsem měla v prosinci a nějakou větší reakci bych si ráda odpustila 

​Naše praktická test na protilátky doporuceje. Ale ona je hodně pečlivá. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 10. června 2021 11:41

notna 

... jenomže nikdo není schopen spolehlivě říct, jaká hladina protilátek je už moc, jaká málo...

Já jsem na protilátky šla den před první dávkou očkování s tím, že mě asi jakýkoli výsledek od očkování už neodradí, byla jsem jenom prostě zvědavá. Covid jsem prodělala s největší pravděpodobností začátkem října... a vysledek - protilátky silně pozitivní. A jo, den po očkování jsem strávila ráda doma - pocit teploty, pocit chřipky, bolest ruky. Naštěstí jen ten jeden den. Uvidím co druhá dávka.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 10. června 2021 11:46

Do statistiky: včera v den očkování mě škrábalo v krku a pobolívala ruka, únava taková běžná... životem. normálně jsem pracovala i šla na procházku. Dneska krk už dobrý, ruka ještě bolí, nejde upažit. Pohlaví nezměněno, barva aury nevím.

(Pfizer)

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 10. června 2021 12:01

domenica Souhlasím, není to vubec jednoznačné. Praktická test na protilátky jenom doporučujeme, řekne rizika. Vysvětlovala nám, že z praxe, co teď má, se jí to osvedcilo. Ale záleží na pacientovi, jak si to chce dělat. On to taky konzultuje jen kdo chce ten její názor znát, že. Jinak si jde každý na očkování dle svého uvážení. Ona sympatizuje s doc. Koutnou, z FN u sv Anny, která dělala výzkum na protilátky po prodělání covidu.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 10. června 2021 12:16

Vcera odpoledne druha davka Pfizeru a od vecera mam zimnici, horecku a upony na ruce me boleli tak, ze jsem nemohla ohnout prsty. Prospala jsem asi 14 hodin a horecka pretrvava. Ty upony uz lepsi. Doufam, ze to vecer skonci. V praci byl vcera kolega s desnou virozou a vubec nenosil rousku . Ja ty lidi nechapu. Nejaka viroza by se mi fakt nehodila.

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 10. června 2021 12:24

Přidávám do statistiky, že ani po jedné dávce Pfizeru jsem neměla žádné potíže. Jako, když jsem se zamyslela, tak jsem si uvědomila, že to místo vpichu trochu cítím, ale vůbec mě to neobtěžovalo. Jen jsem preventivně na pár dní po očkování vysadila sport.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 10. června 2021 13:56

Ginger Kolegu bych tedy asi nakopla! 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 10. června 2021 15:20

Do statistiky:

Po první dávce (pfizer) dva dni mírná bolest ruky v místě vpichu, v sobotu jdu po šesti týdnech na druhou. Jsem připravena na vše ....

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 10. června 2021 16:24

Karja tak do statistiky: muž po těžším  průběhu byl včera na očko, pfizer, a dnes lehce cítil místo vpichu a ráno lehkou únavu, jinak zatím v pohodě (já jsem asi hrozná citlivka, protože po takovým normálním průběhu c jsem měla po očkování postupně všechny vedlejší účinky

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 10. června 2021 16:26

Aranel a magnet drží? 

Online Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 10. června 2021 16:42
Reakce na Ginger:

Vcera odpoledne druha davka Pfizeru a od vecera mam zimnici, horecku a upony na ruce me boleli tak, ze jsem nemohla ohnout prsty. Prospala jsem asi 14 hodin a horecka pretrvava. Ty upony uz lepsi. Doufam, ze to vecer skonci. V praci byl vcera kolega s desnou virozou a vubec nenosil rousku . Ja ty lidi nechapu. Nejaka viroza by se mi fakt nehodila.

​Jo lidi. Já včera umravňovala jednu ženskou, která s kamarádkou, bez rukavic ošahávala bagety. Jako strašně nerada vychovávám druhý, ale tohle mi přišlo ták bezohledný vzhledem k tomu, čím jsme si právě prošli. Jo a donutila jsem ji všechno na co šáhla koupit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2021 16:44

Kan tohle nechápu covid necovid, podle mě je to prostě bezohlednost.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 10. června 2021 17:00

Karja muzuv kolega covid nikdy ofiko nemel, ani nebyl nemocny za posledni rok, ale ze zvedavosti zasel na protilatky tesne pred ockovanim, vysly mu 260. Ocko bez problemu. Je to asi kus od kusu. 

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 10. června 2021 17:22

POMOC!!!

dá se někde expresně otestovat a dostat zprávu v anglištině? manžel byl ráno na testu a nějak mu to povorali, dostal běžnou zprávu v češtině.

Nikam se nedá dovolat, nikdo nemá zájem se o tom bavit.

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 10. června 2021 17:39

Tak jsme se dostali dál, zpráva visí zřejmě na ockouzis a tam se nedá dostat, údržba systému