Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 07. června 2021 21:12

R.I.P. 

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 07. června 2021 21:14

continuity to je presne.

Jinak ja v patek absolvovala ag test, za 500 i s certifikatem, a v so v uzisu zadny certifikat nebyl. I jsem do formulare vyfotila ten papir, co jsem dostala v agelu a cau, nikdo nic neresil... V uzis mam z asi 5 testu presne 1

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 07. června 2021 21:26

rasaNori ja tam mam ocko, posledni pcr negativni (lonsky) a vzdycky posledni antigen (ty predchozi myslim ne) a to docela rychle. Oni to musi hlasit ta testovací centra, mozna to vsichni nedelaji vcas.

Offline 711990
Avatar
17164 příspěvků moje polička 07. června 2021 21:44

Lamicka ted sem tam koukla a mam tam presne 2 testy - PCR pred 3 tydnama a dnesni Antigen. Predchozich x antigenu nic, predchozi 2 PCR vcetne toho pozitivniho taky nic, pritom chodim porad na stejny misto.

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 07. června 2021 21:45

711990 Já tam mám zcela náhodně čtyři testy z cca 30. A ten covid, co jsem neměla.

Offline 711990
Avatar
17164 příspěvků moje polička 07. června 2021 22:08
Offline SunEclipse
Avatar
3111 příspěvků moje polička 07. června 2021 22:20

patří to teda asi spíš do blbých dotazů, to koukáte kam? uzis.cz jsem teda sice našla, ale netuším kam dál?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 07. června 2021 22:25

SunEclipse návod zde

(psal to teda nějaký vtipálek bez znalosti českého pravopisu, ale tak to už je to poslední..)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 07. června 2021 22:29
Reakce na continuity:

Černá kočka no ty testy papírově sice zlevnily, ale třeba s PCR jsem to viděla tak, že za 650 ti ho udelaji do tří dnů. Pokud to chtěl člověk rychleji, tak to stalo vždy o nějakou stovku navíc, plus certifikát a jsi na tom, co doposud. Vybruslili z toho pěkně. 

​Teď jsi mne dost znejistěla, potřebuju pcr kvůli cestování, ale nemůžu na něj čekat 3 dny, když má být při překročení hranice starý max 72 hodin. A myslela jsem, že je zadarmo včetně certifikátu? Poslední dobou moc nečtu noviny

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 07. června 2021 22:35

Mohučanka jo my to mely taky vtipne, do chorvatska se vyplnuje vjezdovy formular, kde vyplnujes nove i ze mas bud pcr, ag test uznany eu, protilatky nebo ockovani. Deti pod 12 se berou jako podle rodice. Takze u holek to taky trvalo na vyplneni jedne ze 4 variant, i kdyz nemely ani jednu. Tak jsem u nich vyplnila ag test, dala tam fotky meho ag testu a cau. A jedine chorvatske hranice byly hlidane. Rakusani ani slovinci nas ani nestaveli.. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 07. června 2021 22:36

viktorka_od splavu zítra mi měl přijít automaticky certifikát, takže od zítra to už bude jinak a bohvijak se tam dostanu. 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 08. června 2021 06:24

711990 Sweet Potato podle sebe jsem si myslela, ze tam je posledni negativni PCR (kvuli ochranne 180 denni lhute), posledni negativni antigen (hura do hospody a ke kadernici) a ocko (nez dostanu certifikat), ale asi to ma tedy kazdy uplne jinak. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 08. června 2021 07:39

Prosím Vas, psali někde po 7.6. ktereho roku se bude dát do toho UZISu přihlásit i jako cizinec?

Nebo předložka po znamená, kdykoliv po tomto datumu a je to navrženo pro zvýšení ostražitosti občana, která upadá kvůli dlouho se lepšíci epidemiologické situaci?

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 08. června 2021 08:03

Mohučanka test je zadarmo, jen si musíš vybrat to správné odběrové místo (ne všechny laboratoře k testování zdarma přistoupily) a předem si musíš zjistit, za jak dlouho budou výsledky, většina odběrových míst to uvádí na svých webovkach, většinou nejpozději do 48 hodin. Potvrzení o negativním výsledků v AJ je buď taky zdarma nebo za pár stovek. Už jsem tu psala, že jsem se objednala do Gendetective, slibují výsledky do 24 hod a potvrzení v AJ zdarma. Letíme v sobotu a test nesmí být starší než 48 hodin, takže otestovat se jdeme ve čtvrtek odpo. Pak můžu napsat, jaká byla praktická zkušenost

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 08. června 2021 08:10

continuity b je spravne

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 08. června 2021 08:24

Lamicka To by mělo logiku.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 08. června 2021 08:29
Reakce na Mohučanka:

​Teď jsi mne dost znejistěla, potřebuju pcr kvůli cestování, ale nemůžu na něj čekat 3 dny, když má být při překročení hranice starý max 72 hodin. A myslela jsem, že je zadarmo včetně certifikátu? Poslední dobou moc nečtu noviny

​ja mam stejny problem az pojedeme do Recka,jestli me druhou davkou naockuji az presne po sesti tydnech.Tady je tedy pcr druhy den,ale 100%to neni,ale i kdyz bude tak nez se vylodim v Recku uz stejne neplati a 15 den po druhe davce mi budou chybet asi dva nebo tri dny.

Doufam,ze to pro ty trajekty nejak upravi jinak,protoze to nemuze stihnout nikdo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 08. června 2021 08:35
Reakce na jitřenka:

barbucha - tak hlásím,  že k certifikátu se dnes přítel na očku dostal, ale stejně pomaže na magistrát na registr obyvatel, to číslo občanky musí opravit tam. A je to teda síla, když mu vydají občanku a sami mají v PC blbě číslo. 

​No jo no, bordel je všude, jen tentokrát za to nemůže zdravotnictví

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 08. června 2021 08:41

Mermaid díky moc za info! My jedeme taky v sobotu, takže se jdu taky nechat otestovat ve čtvrtek odpoledne jako v nejhorším si to zaplatím, hlavně abychom vypadli pryč. Poslední týdny jsou pro mne dost náročné, i proto stíhám číst jen titulky novin, ze kterých jsem nabyla dojmu, že pcr kvůli cestování není žádný problém...

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 08. června 2021 08:43

Celý dlouhý měsíce přemlouvám mladýho pána, aby se nechal očkovat. Zaboha ne... A najednou v sobotu z něj vypadlo, že po něm totéž chce jeho žena - a že by teda šel!

Narychlo jsem mu vyřídila první dávku včera... na poslední chvíli, budeme s tím končit... pitomec mě neposlechne, ale když po něm mladá loupne okem, tak se může přerazit!