Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. února 2021 13:59
Reakce na Evaeva:

A666 teď zrovna říkali v OVM, že v Sokolově za tu čtrnáctidenní uzávěru klesl počet případů na jip o 20%.

​Coz je super a doufejme, ze to bude celorepublikove. Ale ono dost zalezi i na tom, jestli lide v Sokolove uz pred uzaverou nezmenili sve chovani. protoze ciste statisticky tohle nemuze byt dusledek uzavery samotne, protoze lidis e Ti na JIp dostavaji za cca tyden od priznaku, za cca 10 dni od nakazy..... Prispelo to, ale velmi pravdepodobne se ten trend zacinal pomalu obracet uz pred uzaverou....... Coz je otazka, zda se deje v cele CR......

A to k tomu pripocti vliv pripadnych demonstraci, cos e planuji na 7.3.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 14:04

A666 určitě na to má vliv více věcí, navíc prý víkend už tak optimisticky nevypadá. Ale do teď tam neměli zavřené školy a školky, což nějaký pokles asi taky způsobí.

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 28. února 2021 14:10

A666 No právě kvůli té setrvačnosti a zpoždění, s čísly a situací v nemocnicích, které v tuto chvíli máme, bychom měli cílit na mnohem efektivnější omezení. 

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 28. února 2021 14:40

žluťásek Jo, tu komunikaci přes sociální sítě fakt nechápu.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 28. února 2021 14:50

Že se začali očkovat učitelé, je super, ale nechápu, proč se to netýká i VŠ učitelů. Oč je důležitější ZUŠka než VŠ? 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 14:59

bramsouhlasím s tebou. Na zuškách teda učili i v pes4, ale ten pravý důvod je prostě ten, že administrativně spadají tam co ZŠ.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 28. února 2021 15:17

dotaz už se v tom nevyznám , účast na pohřbu může být jen 15 lidí, nebo i víc

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 15:49

Tak tohle už je i na mě moc...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cast-mzdy-lidi-na-home-office-by-mohla-jit-potrebnejsim-navrhuje-vystrcil

Tím by akorát docílil toho, že se všichni vrátí do práce 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 28. února 2021 15:55
Reakce na Paris:

Tak tohle už je i na mě moc...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cast-mzdy-lidi-na-home-office-by-mohla-jit-potrebnejsim-navrhuje-vystrcil

Tím by akorát docílil toho, že se všichni vrátí do práce 

​Zrovna to čtu, a nevěřícně kroutím hlavou!

Offline barbucha blogger
Avatar
30676 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:03

Paris 

A už je to tady! To je přesně o čem mluvím, když remcám proti celkovýmu umrtvení ekonomiky. Pomalu jsme totálně v hajzlu... teda ty lidi jsou v hajzlu -  stát na to kašle (a taky na to už nemá)... a zakrátko tady máme sociální bouře plus zvýšenou kriminalitu z toho plynoucí (o sebevraždách radši neuvažovat). A zase se to hodí na lidi, na jejich solidaritu. Od šití roušek po "každej uživte svýho souseda".

Vono teda nic jinýho v tom zoufalství nezbejvá, ale k čemu ten stát teda máme, k čemu si ho platíme?!

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 16:08

Hanka H barbucha tohle už je regulérní zabavování majetku jako za komunistů. Tohle snad nemůže projít. Viz. Můj předchozí koment ohledně návratu do práce.

Taky by spousta lidí, kteří pracují v karanténě na HO šla raději na neschopenku a rodiče s dětmi na online výuce raději na OČR. Bez námahy a se stejným příjmem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30676 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:11
Reakce na Paris:

Taky by spousta lidí, kteří pracují v karanténě na HO šla raději na neschopenku a rodiče s dětmi na online výuce raději na OČR. Bez námahy a se stejným příjmem.

​Tak o tomhle ale dost pochybuju. Na HO jsi za 100%, na rozdíl od 60% neschopenky.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 16:14

barbucha Ale 60%, které se už nedaní. A pokud by to bylo 30% zabavených, tak se dostáváme na podobná čísla. A bez práce.

A pokud projde příspěvek na karanténu, tak na tom budou lépe ti na neschopence (pokud beru v úvahu průměrný plat... samozřejmě u hodně vysokých platů by to tak nebylo).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:24
Reakce na Paris:

Tak tohle už je i na mě moc...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cast-mzdy-lidi-na-home-office-by-mohla-jit-potrebnejsim-navrhuje-vystrcil

Tím by akorát docílil toho, že se všichni vrátí do práce 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:26

Paris Zrovna na to koukám a říkám si, že už snad ani není možné, co někoho napadne. Naštěstí manžel byl na HO dlouho, ale od října šel do práce, protože 3 se tady přes wifi online nepřipojí, ale určitě by byl strašně nadšenej. 

Offline andulka01
Avatar
10748 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:33

viktorka_od splavu Tohle bych čekala od socana nebo komunisty, ale ODS? Tak oni se snaží namotivovat lidí na HO a pak jim podsouvají že houby dělaj a maj odevzdat kus platu? Povinná solidárnost, jako ale doprdele už... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:36

Renusatko ja myslim ze autor teto prevratne myslenky by mel zacit u sebe a svuj plat rozdat potrebnejsim, ne?:-)

jakoby nestacilo, ze sponzoruju celej statni aparat z dani, sveho zamestnavatele tim ze na sebe preberu cast nakladu abych se netlacila po kanclech/mhd/zavodce a neprenasela bacil..neziskovky at uz vlastni praci nebo darem.. a furt malo. a co koberec, koberec by nechtel?!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:37

andulka01 ods je mrtvej homolka, bohuzel

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:39

Paris já sice na HO nejsem ani jsem nebyla, nicméně podobnou hlášku bych  spíš čekala od Pirátů a ne od ODS. Zajímalo by mě, koho pan Vystrčil mínil těmi potřebnějšími 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. února 2021 16:44
Reakce na andulka01:

viktorka_od splavu Tohle bych čekala od socana nebo komunisty, ale ODS? Tak oni se snaží namotivovat lidí na HO a pak jim podsouvají že houby dělaj a maj odevzdat kus platu? Povinná solidárnost, jako ale doprdele už... 

​Vystrčil se dle mého chce zalíbit lidem kolem chcípl pes a dalších organizací. Tohle totiž naprosto sedí do jejich rétoriky...... A oni už za ním byli kvůli pandemickému zákonu

Magnolie1 

Piráti by s tímhle fakt nepřišli, ti by spíše koketovali s nepodmíněným příjmem.....