Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:34

Lenka7717 tyjo a moje mamka se taky registrovala a nic:(( pritom je 55+. Pardubickej kraj, no:(

Online Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:36
Reakce na A666:

​Ty jo, já žiju v 600 tisícovém městě a po stanovení 15 km hranice (což znamená, že jsem ani nemohla po celém městě) se ty počty lidí v místech kam chodíme fakt nezvýšily Jako jo, nechodíme do nejoblíbenějších parků.......

​Taky si nemyslím, že to bude taková apokalypsa, jak to někteří prezentují.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:37

AprilTwelve dik, uz jsem koukala ze maji i spoustu terminu na zitra. Tak to rano poresim s obvodackou a odpoledne snad vyrazi dcera s tatinkem na test 

Offline žluťásek
Avatar
7646 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:40

711990 v Praze prý ředitelé smí vydat kód jen zaměstnancům nad 55 let, mladsi ho nedostali. Zkušenost pouze z 2 školek ovšem, nevím jak jinde, nechci generalizovat. 

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:41

Dadoo To nevím kde se vzala tady ta představa, že když tady prskáme nad nelogičností těch opatření, tak do toho hážeme vidle a jdeme pořádat párty. Já a myslím, že všichni tady, budeme nadále minimalizovat kontakty, nosit respirátor ve vnitřních prostorách apod. Ale ta nesmyslná opatření (pro mně nošení roušky na prázdné ulici, pro jiného delší pojíždění na nezbytný nákup kvůli hranici okresu) s čistým svědomím zodpovědného člověka odignoruju. 

Offline Lenka7717
Avatar
89 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:41

711990 Moje soukromá teorie je, že lidem 55+ budou dávat jinou vakcínu než AstraZeneca, která ale teď není a musí počkat. Jinak si to nedokážu vysvětlit

Offline Lenka7717
Avatar
89 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:44

žluťásek Ministerstvo vydalo pokyn, kde je věk 55+ pouze jedním z faktorů. Takže nevydat kód k očkování mladším je jen rozhodnutí ředitele.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:52

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:53

Mags Taky mi začíná připadat, že už se ze samotnýho kritickýho rozebírání vydanejch opatření dělá jakási nežádoucí podvratná činnost, odmávnutá prohlášením ve stylu "a komu tím prospějete?". A přitom si stačí poslechnout aktuálně probíhající debatu v OVM, aby člověku bylo jasný, že to takzvaný hledání vší není žádnej sport znuděnejch internetovejch diskutérů, naopak ty vši můžou být dostatečně významný na to, aby to už zase skončilo nějakou ostudou u Ústavního soudu. Sečteno podtrženo, to, že se tady někdo do těch nelogickejch volovin opírá, přece ještě nutně neznamená, že bude demonstrativně v ulicích pálit respirátory, nebo já teda doufám! :D

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:57
Reakce na žluťásek:

711990 v Praze prý ředitelé smí vydat kód jen zaměstnancům nad 55 let, mladsi ho nedostali. Zkušenost pouze z 2 školek ovšem, nevím jak jinde, nechci generalizovat. 

​Není to pravda.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 28. února 2021 12:59

Já si myslím, že tady se hodně zvýší, protože do teď se snažil minimálně o víkendu každý vyjet do přírody. Vidím to i tady na Parfumánii, kdo tady seděl doma? Skoro každý se snažil někam s dětma vypadnout z města. A hlavně, jsem to viděla i na těch výletech. Možná Německo není tak turistická země

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 28. února 2021 13:01

Lenka7717 Na Slovensku ockuju ucitelov MS, ZS a SS do 55 rokov vakcinou astra zeneca, ucitelia nad 55 rokov by mali byt ockovani modernou alebo pfizerom. Nie som si ista, ci zacali ockovat uz aj tych starsich ucitelov.

Ale tiez je v ockovani chaos, v niektorych krajoch sa mozu registrovať na ockovanie astra zenecou uz aj vodici MHD, taxikari, predavacky, pracovnici v advokacii (vcera ich uz prvych ludi z tychto skupin ockovali) a pokial viem, este nie su zaockvani ani 70+, ktori by sa chceli ockovat, resp. klienti v domovoch socialnych sluzieb.

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 28. února 2021 13:02

barbucha Ještě ten konec je třešnička na dortu Prostě si to odpracovat

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 28. února 2021 13:02

žluťásek tady dostali vsichni, kdo se prihlasili a pry se to bude nejak prioritizovat. Ale zajem je velky!

Lenka7717 jj to mi prijde pravdepodobny. No tak snad se docka a tobe to moc preju!:)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 13:03

mnum drive in je, myslím, na Zličíně a měli by to dělat z krku. Jestli je to šetrnější, posuď sama.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 28. února 2021 13:08
Reakce na Mags:

Dadoo To nevím kde se vzala tady ta představa, že když tady prskáme nad nelogičností těch opatření, tak do toho hážeme vidle a jdeme pořádat párty. Já a myslím, že všichni tady, budeme nadále minimalizovat kontakty, nosit respirátor ve vnitřních prostorách apod. Ale ta nesmyslná opatření (pro mně nošení roušky na prázdné ulici, pro jiného delší pojíždění na nezbytný nákup kvůli hranici okresu) s čistým svědomím zodpovědného člověka odignoruju. 

​Tak někdo kritiku vlády, natož Andreje, holt snáší špatně  

Mě teda snad nejvíc irituje to, že zmíněná vláda mává zákazama a pokutama, policií i vojskem, vyhrožuje od rána do večera... přičemž kladnýho - třeba nějaký východisko natož citelnou pomoc - nenabídla nic. Takhle přece nejde jednat ani s malým dítětem.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 13:08

711990 podle mě si to určuje každá škola sama. Ségra učí na ZUŠ a kód dostala i jejich škola, ale prý mají nějaký interní pořadník a ona ten kód jako mladá dostane bůhví kdy (asi až budou naočkování ti starší)

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 28. února 2021 13:09
Reakce na Vilemina:

Babiš na Primě, ještě jsem to nikdy nepouzila, ale 

​Dneska to bylo fakt výživný. A ten plačtivej konec. Tak Monika jela do Dubaje, protože se bála, protože jim někdo vyhrožoval, že je zastřelí. Dotyčného prý zatkli ve Španělsku. Do teď to Babiš neřekl, protože to Monika nevěděla a dozvěděla se to až teď. On prostě neumí nelhat. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 28. února 2021 13:09

Mags 


Začínám mít strach, aby se nám Alenka nepřepracovala. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 13:10

Pinot Noir horší než teď to nebude. Ne že by to tady byla nějaká hrůza, ale loni v březnu se ten počet lidí v okolní přírodě opravdu citelně zvýšil a tak je to od té doby pořád.