Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:45

crazydaisy My jako rodina už máme za sebou cca dvacet testů, každý trochu jiný, žádný bolestivý nebo s následky. Starší dcera, angínářka zvyklá na výtěry z krku, preferuje ty. Nám ostatním příjde nos příjemnější.

Já už jsem poučena, že mám hlásit "z levé ne, no pasaron."

Ale chápu, že pro někoho může být nos Achillovou patou. Já zas třeba nemůžu zvracet - taky to lidi nechápou.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:46

Ehm, Blatný říkal, že nemáme plašit a kupovat respirátory, že je zařídí pro všechny a levněji. Tak jsem jich vzala radši padesát.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. ledna 2021 14:52

Sweet Potato To je důvod k panice! 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:03

continuity ja to vim, ale z jasneho hned mu sezen termin je ze se ho asi budou bat naockovat. To s tou vakcinou jsem ji taky rekla. Hele jejich boj, ja jsem udelala co slo. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:04

Sweet Potato Tak mě to dělali z obou dírek, tou samou špejlí, vpravo to bylo sice taky hnus, ale krev s spustila až z levý.

ale jak píšu, možná, jak to byl v březnu ten začátek, tak instrukce zněly "Berte to i s mozkovou hmotou"

Jinak jsem na výtěry z nosu chodila jeden čas co týden, měla jsem pořád záněty nosohltanu a dutin, hledal se stafylokok, nakonec to byla jiná breberka. Očekávala jsem tedy něco podobnýho, jako na tom ORL a ono ne.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:04

Kokoska pro nasi pediatru neni problem ockovat pri rymepro me teda dost jo... 

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:05

rasaNori hodila bych to na krk muži. U nás to bylo naštěstí obráceně, od ja se poradím s doktorkou, sousedkou, psem, přes žádný spěch až po ty jsi hodná, žes to sehnala tak rychle.

Teď jsou někde na nákupu, fakt to ockovani potrebuji.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:07

rasaNori Hele, já taky minulou sobotu znejistěla, přečetla jsem článek o mrtvých norských očkovaných důchodcích, nevím jestli hoax, a taky jsem teda radši počkala, ať mi dá posvěcení doktor. Trochu alibismus, ale chci mít čistý svědomí.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:10

Jennyfor von je deda stejne takovy jak to rict kulantne, jednou nohou na onom svete. Ma po trech mrtvicich a jsou tam i jine podstatne veci, tak uvazuju co je horsi v jeho pripade, jestli covid nebo ockovani. A kdyz jsem se tchyne ptala jestli neslo na jeho praktickou zatlacit at ho proklepne driv, ze ma termin na ocko, tak ze to ji pry nerekla

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:12

Já 7 testů a v klidu, manžel 120, příjemné mu to není ( měl 2x zlomený nos), ale nic, z čeho by se hroutil.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:18

Jennyfor Věřím, že na začátku byli vycukaní a dělali to megapoctivě.

(Teď před odletem si dcera skoro stěžovala, že to odflákli. Možná si na soukr.klinice nechtějí naštvat klienty?)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:38

rasaNori reknk jim zes to sehnala protekcne

Lékař: Chcete vakcínu? 

Angličan:Ne. 

Lékař: Ale gentlemani se očkují. 

Angličan: No tak jo. 

Lékař: Chcete vakcínu 

Němec: Ne. 

Lékař: Je to rozkaz! 

Němec: V tom případě ano. 

Lékař: Chcete vakcínu? 

Američan: Ne. 

Lékař: Ale váš soused ji má. 

Američan: Fakt? Tak jo. 

Lékař: Chcete vakcínu 

Francouz: Ne. 

Lékař: Ale gentlemani se očkují... 

Francouz: No a? 

Lékař: Je to rozkaz! 

Francouz: Na to kašlu. 

Lékař: Ale váš soused ji má 

Francouz: Co je mi potom?

Lékař: Počkejte, vy jste Francouz, že jo? Tak to na ni vlastně nemá nárok. 

Francouz: Jak, nemám nárok? Koukněte mi ji píchnout! 

Lékař: Chcete vakcínu? 

Čech: Ne. A nemusíte se namáhat, i když s tím Anglánem, Němčourem, Amíkem a Frantíkem to 

bylo fakt dobrý, slyšel jsem ty vaše frky. 

Lékař (šeptá): Víte já jim píchnul ruskou vakcínu. Ale mám tu ještě jednu americkou, je 

jen pro lékaře, vlastně bych vám ji vůbec neměl nabízet, je to dokonce 

trestný. Ta tedy není zadarmo jako ta ruská, stojí 900 Kč 

Čech (vytahuje z peněženky 1000 Kč a šeptá): Tady máte, pane doktore. To je v pořádku.

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:41
Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:51
Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 15:54

Do statistiky: naše rodina celkem 18 steru z nosu a zadny problem ani bolest. Trochu tlak, to jo, syna to vzdycky hodne rozpsikalo. 

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:16

rasaNori ja ale nerikam, ze se to nedeje, jen ze ja osobne takovy pripad neznam.

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 16:21

viktorka_od splavu jako sranda, ale slysela jsem v radiu rozhovor s nejakou reditelkou gerontologickeho centra (nevim presne, zacatek jsem nechytila) a rikala, ze v momente, kdy zacaly zpravy o nedostatku vakcin, omezeni vyroby atd., jim zacala volat spousta senioru a zajem o ockovani se rapidne zvedl.

Offline Catherinne
Avatar
9842 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 17:03
Reakce na Sweet Potato:

Ehm, Blatný říkal, že nemáme plašit a kupovat respirátory, že je zařídí pro všechny a levněji. Tak jsem jich vzala radši padesát.

​já čtyřicet

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 18:17

Kdo jste vyplňoval samotrasovací blbinec, vypisovali jste tam každýho člena domácnosti zvlášť?

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 18:25

Synek bude na tyden v karantene, maji ve skolce pozitivni dite. Dcerka chodi do prvni tridy, chci aby do skoly normalne sla, sambo ji chce nechat doma do synova testu. Co.myslite?