Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 09:44
Reakce na 74SLena:

Četl někdo z vás z nějakého důvěryhodného zdroje, že by vakcinace měla vliv na mužskou plodnost? Dneska s tím přišel příbuzný, že se asi očkovat nenechá aby neměl postižený děti ..... já jsem nikde nic takovýho nečetla, ani neslyšela a když už jsem na to koukla na netu, tak to bylo napsaný na vesměs pofiderních stránkách

​Já bych se s takovým rodičem taky o budoucí děti bála

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:02
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:10

No, já si o sobě myslím, že mám tu laťku bolesti dost vysoko, zubař mi nevadí, odběry krve nevnímám.

Už dvacet let chodím tak každý dva roky na lumbálku a nijak mi to nevadí, dvakrát jsem byla na hysteroskopii a odmítla jsem narkózu i tlumení, naopak jsem si užila rejdění kamerou v dutinách a průchod vejcovody na velké obrazovce.
Chvíli před tím "šťouráním" v nose jsem byla na tý štítný žláze a ve srovnání s tím, jak jsem se cítila, když mi ta dáma na drive-in zabořila špejli do hlavy proti sedačce za hlavou, takže nebylo kam uhnout, bych snad radši znovu na tu operaci.
Krev mi začala týct, už když to vytáhla, rozbolela mne hlava až do migrény, levé oko mi začalo slzet a v podstatě mi slzí doteď. To, že mi u stejného oka cukalo 4 měsíce spodní víčko, s tím souviset nemusí, ale začalo to hned potom. A bolest v dutinách jsem měla týden. Mám teda taky vychýlenou přepážku a zrovna v té levé části to mám celý do oblouku.

Tím chci jen říct, že to asi záleží na spoustě věcí, na technice odběru, na anatomickém uspořádání objektu, na síle, která se do toho dá. Pro mne to byl vrcholně nepříjemnej zážitek. 
Ale kdybych třeba hned při prvním odběru padla na jemnou sestru, která by respektovala, že už ta špejle prostě dál normálně nemůže, tak bych tu teď taky hlásal, že brnkačka.

Každý jsme jiný. A nebudu nikomu říkat, jak je možný, že jeho to bolí a mne ne.

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:19

Jennyfor na nas naopak na drive-in chteli, at se natocime hlavou jako z okynka, ne ze si ji opreme. Cejtila jsem to teda az na mandlich, ale fakt to byla vterina a po dvou minutach lehkeho stipani uz nic. S nejakyma prekazkama v dychacich cestach verim, ze to muze byt horor. Manzel pry se dost lekl, kdyz videl, jak mi cela ta spejle zajela dovnitr, ale taky nemel problem.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:22

continuity tak je dobry si uvedomit,  ze ty dutiny mame kazdej trochu jiny,  ze i sebesetrnejsi vyter muze nekomu byt neprijemny az bolestivy. 

A co se tyka strachu deti,  ony si toho taky hodne povi mezi sebou. Kdyz ma jedno v kolektivu neprijemnou zkusenost,  nepomuze ze strany rodice ani rozumny pristup k vysetreni,  vyteru nebo k cemukoliv jinymu.

Holt nejsme vsichni podle jedny sablony

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:27

Kokoska Tak taky jsem byla ještě v těch začátcích, v březnu, drive-in jim tam fungoval  třetí den, možná ty instrukce ještě nebyly jasný, ale mě řekla: oOpřete si hlavu o sedadlo - seděla jsem vzadu - a vlezla skoro celá do okýnka. Takže mne tou špejlí přišpendlila na sedačku jak mrtvýho brouka.

Třeba je to teď už pohodička. Kolegyně byla někde v Revoluční a tam mají ohebné ty tyčinky, takže se zahnou podle dispozic.

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:31

Jennyfor tak snad nebudes muset znova. Jinak teda bud rada, ze jste s tatou zahajili ockovani. Mne to dneska rano napsalo Vase zadane udaje jsou spravne, cekejte na SMS pro rezervaci terminu v zavislosti na dodavce vakcin... pripomnelo mi to Nemame, ptejte se za tyden, ma prijit zbozi

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:38

Jennyfor Ty seš fakt železná žena! Já trpím už jen když volám na gynekologii.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:45

Kokoska Tak ode dneška je ta revoluční změna v té medailové aplikaci, ne? A tohle všichni, co už měli Pin2 řešili, jestli jim taky dají vědět, jako těm nově registrovaným, a nebo jedou postaru a termíny si loví sami. Tak teda překvapili, analytici, zahrnuli vás do množiny

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 10:52

Jennyfor jojo. A jestli je poradnik podle veku, tak asi pada moznost ockovat oba stariky najednou, jsou 5 let od sebe.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:10

Já teď nevím, mám  pro naši babičku PIN 2 ze včerejška, ale je mi to asi prd platné,  když zadám r.č. a 6ti místný kód - PIN 2, hlásí mi to chyba sytému, zřejmě proto, že je od dnešního dne  změna. Tak nevím, co mám dělat, zda čekat nebo zkoušet volat na jejich linku, která je věčně obsazená. Ach jo.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:12

ice jenže ty deti se nestrasi kvůli osobní nepříjemné zkušenosti, ale proto, že někomu ve tride rodič bez zkušeností vysvětlil, jaká je to hrůza. 

Právě to utly až děti, které tam reálné byly. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:17

To je furt nepochopení, já nijak nerozporuji, že to pro někoho může být nepříjemná zkušenost. Ale 98% lidi to zvládne bez problémů, tak je možná pro všechny zúčastněné prvotestovance lepší doufat, že to tak bude i u mě než se předem zbytečně děsit. Ale tak to je každého boj, u nás doma se razi heslo: ze všeho nejhorší je smrt z vyplašení. 

To je vše. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:37

:-) a ten zaver, ten je trefny..

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 11:59

Magnolie1 Já bych babičce po pár dnech, jestli nepřijde SMS jako Kokosce, provedla celou registraci znovu, oni při registraci nekontrolují RČ, to až při rezervaci. A bude tam tím pádem jako nová, zařadí jí do fronty podle věku a pošlou SMS, až budou termíny. 

Nezkoušela jsem, ale asi zavřeli vstup do rezervace pro ty, co nemají od nich výzvu.

Offline Mrs.Robinson
Avatar
440 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:01

Pokud by někdo potřeboval, v Brně v Židenicich laboratoř Elizabeth Pharmacom dělá odběr krk,  jazyk a okraj nosu (nosní dírka, nikam do hloubky)

Offline Mrs.Robinson
Avatar
440 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:09

Kan Kovidový balíček v montovně, to zní povědomě. Co potkávací senzory, máte?

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:18

viktorka_od splavu boží (že, mi si za to udělíme státní vyznamenání, nebo v úterý uvolníme pro nakažené kolotoče )

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:22
Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 12:25

Tak jsem po mnoha peripetiich ulovila termin ockovani pro dedu od muze, aby mi dnes tchyne volala ze prakricka ho chce videt az pristi ctvrtek tak at ten termin posunu nebo zrusim. A ze si ted o ockovani hodne cte a ze ho mozna ani dedovi nenecha dat