Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 16. března 2019 22:17

999 to je strasny!

Zrovna dneska se jeden iranec s nama radil,ze by chtel koupit prazdninovy dum v Recku,ze "doma"se mu nic kupovat nechce.Ani se nedivim.:-/

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 16. března 2019 22:42

999 cetla jsem to odpoledne, je mi z toho az spatne. Navic krajina, kde to vsechno, za co bojuje, uz jednou meli. 

Offline 999
Avatar
17606 příspěvků moje polička 16. března 2019 22:53

Zarinya continuity A navíc ženskou, to bičováni nemůže přežít...

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 16. března 2019 23:03

999 to by neprezil ani chlap. ja doufam, ze kdyz se do toho vlozi ty organizace, tak z toho bicovani sejde a skonci to tim vezenim.

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 16. března 2019 23:06

999 v Iránu se nedivím ničemu. My se tam chystáme na poznávačku a v propozicích je např. že s nalakovanými červenými nehty nás nepustí do mnohých památek, šátek si nesmí turistky sundat ani v najatém autobuse cestovky atd. 

Offline 999
Avatar
17606 příspěvků moje polička 16. března 2019 23:09

continuity já se taky za ni modlím, ať to nepodstoupí.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. března 2019 06:51

999 to je strasne, strasne moc 

Offline barbucha blogger
Avatar
30670 příspěvků moje polička 17. března 2019 08:49

999 

Středověk! 

A u nás pak tetiny bojujou za právo nosit šátek všude - na palici toto! Jednosměrnou jízdenku do Íránu, tam by si mohly užívat...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 17. března 2019 09:17

barbucha vidim teda dost podstatnej rozdíl mezi právem moct nosit šátek všude a právem moct si ho sundat...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. března 2019 09:32
Reakce na Kammila:

999 v Iránu se nedivím ničemu. My se tam chystáme na poznávačku a v propozicích je např. že s nalakovanými červenými nehty nás nepustí do mnohých památek, šátek si nesmí turistky sundat ani v najatém autobuse cestovky atd. 

​ja tyhle dobrodruzstvi za kazdou cenu nechapu....

Offline barbucha blogger
Avatar
30670 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:01
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha vidim teda dost podstatnej rozdíl mezi právem moct nosit šátek všude a právem moct si ho sundat...

​Tak určitě... akorát je za prvé otázka, jak dalece jsou ty tetiny v Evropě ovlivňovaný svým mužským příbuzenstvem (zajímavý, že - aspoň co vidím tady v okolí - chlap jde v evropským obleku a za ním jeho žena, mnohdy evidentní Češka, zahalená v šátku), a za druhý tím podle mě jen veřejně podporujou/propagujou ideologii, která má tohle bičování a podobný drakonický tresty na svědomí. 

Taky nenosím na tričku srp s kladivem nebo pěticípou hvězdu, byť je to hezká ozdoba 

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:11

Zarinya Tak odlakovat si nehty a nasadit šátek  za žádné dobrodružství nepovažuji. Pravidla jsou pravidla a pokud chci tu zemi vidět (že má nádherné památky asi psát nemusím), tak je prostě musím respektovat. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:12

barbucha je ale dost velkej rozdíl mezi náboženstvím a ideologií, zalezi, jestli jsi schopna a ochotna rozlišovat islám náboženství od islámu ideologie

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:13

barbucha takovy par mame v baraku, chlap v bunde TH a za nim zena omotana v satku od Vietnamcu za 100Kc a trci ji z toho na vsechny strany ty trasne. Nektere evropavky jsou pro tyto mameluky pozehnanim, protoze v takovem Iranu by si uz rodina devcete doslapla na panacka, aby svoji zakonite manzelce zajistil prislusny standard. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:25

Potrefenáhusa coz o to, ja mezi nabozenstvim  ideologii rozlisuji snadno, protoze jsem vychovana tady. jen nemam pocit, ze toho jsou schopni vsichni muslimove. Muj muz stravil mesic v Pakistanu a je to proste jiny kraj. Mam nekde fotku rady klecicich zen zaparkovanych pred postou, zatimco si pan vyridi svoje veci. Fyzicke tresty, kteryma to zacalo, jsou jenom spicka ledovce.

Kdyz si clovek pred tou Iranskou katastrofou, Arabskym jarem a Turackem a nevim cim dalsim, mohl myslet, ze jsou i umirnene zeme, kde to neni takovy problem, tak ja si to uz nemyslim. Protoze tam je ta ideologie porad pritomna a i sekularizovanyh zemich se to muze zvrtnout ze dne na den.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:34

continuity já s tím souhlasím, ovšem reagovala jsem na barbuchu a tetiny, co by si měly koupit jednosmernej lístek do Íránu 

Offline barbucha blogger
Avatar
30670 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:37
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha je ale dost velkej rozdíl mezi náboženstvím a ideologií, zalezi, jestli jsi schopna a ochotna rozlišovat islám náboženství od islámu ideologie

​Hlavní je, jestli to dokážou rozlišit i ty tetiny 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:52

Potrefenáhusa tetiny jsou ty vareny zaby, probira se to vedle. Blby je, ze ani naucny vylet do muslimske zeme jim v tomto nepomuze, protoze si to nejak omluvi, pripadne si reknou, ze jim se to nemuze stat. 

Ja si osobne myslim, ze na stejny odpor, jako pravo nosit satek kdekoliv, by v cesku narazil i napad rozveset po skolach a uradech krucifixy. protoze jsme sekularizovana spolecnost a povazujeme to za spravne. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. března 2019 10:59

Kammila odlakovat si nehty a nasadit satek rozhodne taky za zadny dobrodruzstvi nepovazuji...to si asi nerozumime.

At si kazdy jezdi kam se mu zlibi,ale ja si tez svuj nazor ponecham,

Offline Karja
Avatar
35935 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:00

Muj tata v Iranu pracoval, pohyboval se teda jen v Teheranu a jeste asi spis v tech lepsich mistech, nicmene v nem zbyla celkem zahorklost vuci muslimum, ze prej neveri, ze by se nekde chovali k zenskejm lip, ze mu tahle zkusenost bohate stacila. Mel tam chvili I kolegyni a rikal, ze pracovne to vuci ni bylo otresny taky.