Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:02

Zarinya tos to ale moc nevysvetlila, to cestování za každou cenu...přijde ti cestování tam jako podpora tamějšího režimu nebo ohrožení na zdraví a životě turisty? S tím už se dá diskutovat, s výkřikem o cestování za každou cenu fakt těžko 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:12

continuity na vařený žáby od vedle jsem si taky vzpomnela, s tím souhlasím, ale porad vidím rozdíl v právu nosit šátek jako nabozenskej symbol, pokud ho nosit chci a ve snaze získat právo ten šátek odložit, pokud ho nosit nechci.  A tam teda žádný souvislosti s varenou zabou už nevidim.A fakt není nutny za nošení šátku nekoho posílat do Íránu. 

Navrch si myslím, ze si muslimka nebo ortodoxnejsi zidovka bez toho šátku na veřejnosti muže připadat jak našinec bez trička

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:19

Naprosto souhlasim s Potrefenáhusa, za me je nepochopitelne postavit pravo nosit x pravo odlozit nastejno...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:25
Reakce na continuity:

Potrefenáhusa tetiny jsou ty vareny zaby, probira se to vedle. Blby je, ze ani naucny vylet do muslimske zeme jim v tomto nepomuze, protoze si to nejak omluvi, pripadne si reknou, ze jim se to nemuze stat. 

Ja si osobne myslim, ze na stejny odpor, jako pravo nosit satek kdekoliv, by v cesku narazil i napad rozveset po skolach a uradech krucifixy. protoze jsme sekularizovana spolecnost a povazujeme to za spravne. 

​srovnavas nesrovnatelny. Ekvivalentem satku je treba viditelne nosenej krizek, ten je pokud vim legalni.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:45

999  A pak jsem nahlédla do diskuse a to se mi udělalo šoufl ještě daleko víc... jako wtf?

Netroufám si hodnotit právo (či bezpráví) v muslimských zemích. Jejich společnost se bohužel vyvinula tímto směrem a my ji samozřejmě porovnáváme se svou společností, s našimi hodnotami a zcela odlišným vývojem. Takže ano, u nás máme 21 století. Tam je to jinak. Ovšem to neznamená, že bych to schvalovala, ten trest je příšerný. Situace žen je tam naprosto příšerná.

Ctím svobodu náboženského vyznání, nicméně mám pocit, že islám bohužel nedílně spojuje náboženství a ideologii. Nepobuřuje mě nošení hidžhábu (křížku, jarmulky, cedníku na špagety), pobuřuje mě jeho vynucování, nemožnost úniku, kriminalizace projevení názoru, donebevolacící nerovnost.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:46
Reakce na Potrefenáhusa:

Zarinya tos to ale moc nevysvetlila, to cestování za každou cenu...přijde ti cestování tam jako podpora tamějšího režimu nebo ohrožení na zdraví a životě turisty? S tím už se dá diskutovat, s výkřikem o cestování za každou cenu fakt těžko 

​tak rozhodne nepovazuju Iran za bezpecnou,zemi,pratelskou k turistum....kde se muze neco semlit a clovek se tam rozhodne prava nedovola.....no,povazovala sem to ,ze je to vsem jasny kdyz tu diskutujem pod "hezkym"clankem...holt tedy ne no.

Online 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:51

andulka01 To jsem se vůbec neodvážila...

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:54

999 Shrnu: Na základě slov ze článku "lidskoprávní advokátka" "aktivistka" jí to tam ty lidi přejou... ježiši... ty lidi nemaj manželky, dcery? Každopádně nemaj mozek.

Online 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:56

andulka01 To je fakt hnus...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:58
Reakce na Potrefenáhusa:

Zarinya tos to ale moc nevysvetlila, to cestování za každou cenu...přijde ti cestování tam jako podpora tamějšího režimu nebo ohrožení na zdraví a životě turisty? S tím už se dá diskutovat, s výkřikem o cestování za každou cenu fakt těžko 

​nevim jak Zarinya, ale u mě a), plus moc nestojím o to, to vidět (jak se chovají oni ke svým ženám apod). stejně tak bych nejela do severní koreje. ne ze strachu o sebe, ale z těch režimů se mi prostě otáčí kufr

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. března 2019 11:58

z diskuse tady by jeden lehce nabyl dojem, ze dovolena v Iranu je malem vylet na frontu do Syrie :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 17. března 2019 12:04

viktorka_od splavu já ty důvody nijak nezpochybňuju, ty muže mít kazdej jaky chce, reagovala jsem na tu stěrku s dobrodružstvím za každou cenu. Jinak do Íránu se jezdí celkem bezne a holt je nutny respektovat ty místní pravidla, zas bych si úplně nepredstavovala, ze to bude jak Divokým Kurdistánem, zvlášť s cestovkou a organizovaným zajezdem. Mne by to zajímalo hodne, byla jsem před lety ve východní Anatolii až u íránských hranic a v Arménii dtto a bylo to naprosto fantastický 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. března 2019 12:16

Potrefenáhusa to nebyla zadna sterka....

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 17. března 2019 12:36

Potrefenáhusa asi tak...nebezpečno může být i zajít si na oběd v Uherském Brodě nebo kde to ten pomatenec střílel. Já mám cestování jako koníček, Irán nepovažuji o nic víc nebezpečnější než jiné země které jsem navštívila. Ovšem nikomu tento názor nevnucuji a přesně jak píše Zarinya , každý ať si jezdí kam chce. 

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 17. března 2019 13:04
Reakce na Zarinya:

Potrefenáhusa to nebyla zadna sterka....

​mi to teda tak trošku připadalo, ale v jídelním vlákně jsem se přesvědčila, že to vnímání je fakt ošemetné. Tam mi to třeba taky připadalo vůči 999 jako rýpnutí, ale evidentně zbytku parfumanie ne. 

Online 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 17. března 2019 13:29

Kammila Nejdůležitější je, se na to povznést :-). Přeci jen tady tady ta sdělení jsou trochu jiná než v běžné komunikaci. Jako nasralo mě to, plus mi může zbytek parfumánie dělat odborný výklad na téma zda to, co já vnímám jako invektivu ve skutečnosti žádná invektiva není... Mně tady svého času janulik napsala, když jsem řekla, že Kvitová je tlustá, že je to názor padesátikilový krávy, která se bojí nažrat...Takže se nikdo nemůže divit, že jsem vystartovala :-). Ale s janulik jsme si to vysvětlily, tehdy i teď, mám ji ráda, je mi sympatická a na víno bych s ní šla :-). Takže ti doporučuju to stejný. Nic si neber osobně...:-).

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 17. března 2019 14:17

999 ano mám podobnou zkušenost s Janulik, která zase vystartovala po mém příspěvku když jsme se z legrace (!!) v jiném vlákně rozdělovaly na tým tresky a jiné. A to byl fakt neadresný příspěvek, ani nebyl určený jí. Takže je to tak - prostě příspěvky na základě zkušeností holt vnímáme od některých uživatelek odlišně. Ale jinak se vším naprostý souhlas

Online Řvousenka
Avatar
724 příspěvků moje polička 17. března 2019 16:03

Povznést se nad něco znamená přejít to, maximálně třeba říct "jsem to tak nemyslel.." Rozebírat a vysvětlovat po tři dny, případně vytahovat starý křivdy, je v duchu hesla "čím ví se v h... šlape, tím víc smrdí"

Konec výchovného okénka.

Offline stes
Avatar
7362 příspěvků moje polička 17. března 2019 19:14

Prodejce oděvů Primark zavedl genderově neutrální převlékací kabinky

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 17. března 2019 19:21

stes bitte? A jak to vypadá..a jak to bylo do teď?