Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 01. června 2022 12:47

A ten argument, že to z chodníku není vidět, takže je to jedno, co je tam namalované, divák nic nepozná... Co detaily v publikacích, třeba...

Měli tu zakázku tedy rovnou zadat nějakému malíři, aby vytvořil novou "moderní" desku, když už...

Offline Kokoska
Avatar
28405 příspěvků moje polička 01. června 2022 13:44

andulka01 to se mi prave zda neuveritelny lemplovstvi. 

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 02. června 2022 11:17

Tak jsem se tam došla podívat, tak i z chodníku vidíš, co je to za paskvil. Ale teda že si toho nikdo 4 roky nevšimnul je neuvěřitelný.

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 02. června 2022 11:19

999 nadruhou stranu, vzbuzuje to emoce a veřejnou diskuzi a to umění má, ne?

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 02. června 2022 11:26

continuity No jasně :-). Úplný konceptuální  umění...:-). Já se celkem bavím.

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 02. června 2022 12:33

999 já už jsem psala, že bych to tam klidně nechala. Vypovídá to o nás hodně pro ty příští generace. Úplně vidím jak za dvěstě let nějaký průvodce tu historku turistům vypráví. 

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 02. června 2022 13:23

continuity Úplně slyším ty výklady a rezignaci na formu s důrazem na obsah...:-)).

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. června 2022 07:49

A co mají dělat takový, jako já, který by chtěly na orloji Mánesa? Aspoň kopii? Mám trochu pocit, že ze mně někdo dělá blbce. Dají příště na ND krávy místo koní? Vždyť zdola to není vidět.

Brala bych to jako vtip, kdyby to nebylo tak "blbé" (vnímám to tak).

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 03. června 2022 09:54

Mirka Tak lední medvěd místo hnědého v Prodance ti nestačí?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. června 2022 10:53

999 Bych asi vyrušovala na představení, páč bych se smála a nemohla přestat.

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 03. června 2022 11:22

Mirka Já byla v době premiéry na Národní v restauraci a nejdřív jsem viděla davy, jak jdou do divadla a za hodinu se lidi zrousili ven...zdálo se mi to krátký :-). 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 07. června 2022 11:47

Mirka 999 já četla recenzi a v ní lakonické konstatování: Medvěd je lední. Tak jsem si říkala, jak jako lední? Lední??? Jo lední!!! Taky jsem se musela smát.

Jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží na programu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 08. června 2022 18:44

Mirka 999 Mohučanka já byla na Prodany nevěstě omylem před par lety (mely jsme rukou psany lístky od někoho z orchestru na Traviatu a seknul se v datu a bylo to tak moc moc moc strasny, ze jsme s kamarádkou mistama trapností skoro zalejzaly pod sedadlo...takže cokoliv tam změnili, muže bejt jedine k lepšímu!!!

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 08. června 2022 18:58

Potrefenáhusa Tak to se bude muset někdo obětovat a jít se podívat :-).

Offline mazanajana
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2022 15:32

Byla jsem pracovně na druhé premiéře nové Prodanky v ND. Předesílám, že tu předchozí verzi (kde ženy měly šaty s červenými máky a cirkus byl celý pruhovaný) jsem měla fakt ráda, byla taková docela hodně klasická, byla taky taková dobrá pro operou nepolíbené diváky nebo návštěvy ze zahraničí...

Naschvál jsem si nepřečetla nic před tím, než jsem tam šla, takže o bučení a houfných odchodech jsem nic netušila. Na druhé premiéře inscenace slavila dost úspěch, diváci se často a hodně smáli a potlesk na konci byl velmi dlouhý.

Co se týče mého dojmu, začnu pozitivy: ta jejich verze cirkusu se mi líbila hodně moc. Ale z celého představení jako celku jsem měla celou dobu dojem, že je to spíše taková parodie na Prodanku než opravdová Prodanka. Kdyby to hráli nějací stidenti jako svůj školní projekt z hudebky nebo kdyby to dávali na nějaké malé mladé alternativní scéně, asi bych to brala tak, že jsem se vcelku dobře pobavila a bylo to celkem fajn. Ale v Národním jsem to vnímala tak, že je mi líto, že to zrovna tam takto pojali - myslím, že tam patří Prodanka opravdová a ne její parodie. Je pravda, že ten humor je často tak na úrovni šikovnějších středoškoláků. Nejvíce mi na tom ale vadilo, že na jevišti se celou dobu odehrává vlastně úplně jiný příběh, než o kterém se zpívá. Když slovům nerozumíte a titulky nestihnete, pochybuju, že budete vědět, o čem vlastně původní příbeh je, v čem je jeho zapletka i vtip. Taky ta výprava je taková za mě spíše odfláklá, než originální. Kdybych chtěla vidět všechny v civilu na prázdné scéně, půjdu na zkoušku nebo na koncert, ne do Národního divadla na operní představení...

Poslední poznámku bych k tomu měla, že Opera ND už jednu parodii na opery měla - Poprask v opeře ve Stavovském. Ten humor tam a to pojetí celkově bylo v takovém podobném stylu a na podobné úrovni, a už tehdy mi to přišlo jako takový poněkud přešlap, ale aspoň to ctilo původní ideu díla. Mít další takovou parodii, přímo v Národním a ještě k tomu zrovna z Prodanky mi přijde takové nadbytečné a nejen zbytečné, ale i škoda.

omlouvám se za sloh :-P :-D

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 10. června 2022 17:13

Režisérka Alice Nellis o inscenaci Prodané nevěsty

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 10. června 2022 18:33

Kolumbijský tyden v Lidlu. To museli splest už někde na lodi. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 10. června 2022 18:57

continuity Odpoledne jsem v Lidlu byla a opravdu, o banány byl nějak enormní zájem!

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 10. června 2022 19:00

continuity Nekdo to asi zapomnel vylozit. To boli:-)