Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 31. května 2022 08:51

luciole ježišmarjá no fakt že jo, Tučková s manželem na orloji!! to snad není pravda

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 31. května 2022 08:56

Když jste to sem daly poprvé, tak jsem myslela, že to je nějaký vtípek, něco jako když se dělají ty moderní fotografické rekonstrukce obrazu. 

Toto je úplný bizar. Jsem teda dost zvědavá na dohru a moc to kompetentním nezávidím. 

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 31. května 2022 09:06

continuity Když on ten výrok kompetentních v závěru článku moc optimisticky nevyzněl - prý se žádné významné akce neplánují a tak nějak mi to vyznělo, že je to (kromě oznamovatele) každýmu ukradený. Ale co my chudáci pražští, půjdem okolo a uvidíme Tučkovou, Tučka, minisukně, autorova psa a jiné bizáry na památce, ke které máme s úctou vzhlížet?

A chci vědět kdo jsou ti ostatní lidi!!!

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 31. května 2022 09:18

andulka01 to je první pokus to zamést pod koberec. Já si myslím, že se to ještě rozmázne v médiích s větším dosahem než je denník za paywallem

Offline Řvousenka
Avatar
733 příspěvků moje polička 31. května 2022 09:24

Č. 16 Kajínek

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 31. května 2022 09:27

Řvousenka a doprdele! Popkulturni ikona. Toho bych tam zrovna nechala, ať potomci vidí,jak jsme byli blbí. Vlastně by to tam mohlo zůstat všechno, když nad tím tak přemýšlím. Hlavně, že ve vedlejším baráku vadí i nepůvodní kliky na oknách. 

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:12

continuity Ještě jsem si detailně prohlídla milence s kupkou sena. Tak to zcela evidentně není kupka sena, ale prostý nedodělek! Je tam naházený barevný podklad, na kterém asi nějaký keř měl být. Všimni si jakoby/nohou chasníka a maglajzu pod dívčinou rukou. A konkrétně tenhle je prostě strašně odfláknutý.

Řvousenka neeeee...

Takže je to asi "Provokativní originální projekt umělce, který má vystihovat povrchnost současnosti. Svébytným způsobem tak nastavuje zrcadlo dnešní plochosti kultury, odhaluje bezobsažnou adoraci vyčpělých jmen českého malířského panteonu a již zcela překonané zastaralé vnímání péče o umění ve veřejném prostoru" Prostě zneuznanej dement, no. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. května 2022 22:12

andulka01 

Hlavně jsou to hrozný mazanice. Nedělal to Faltýnek?

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 31. května 2022 22:29

barbucha Neee, Faltýnek je přece expresionista s utajenými zdroji (inspirace, samozřejmě) i talentem. Tohle je nějakej realista, co to bez fotky neumí a neumí ani techniku.
"Umělci" bez talentu a hlavně řemeslného vzdělání jsou zlo. A je úplně jedno, jestli jsou to malíři nebo třeba typografové.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:10

Clanek o orloji ve Vestniku Klubu za starou Prahu

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:12

andulka01 

Realista, co má vobě pazoury levý.

A tu se naskýtá otázka, jak se k tomu (bezpochyby lukrativnímu) kšeftu dostal. To by celkem stálo za prozkoumání bych řekla.

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:20

andulka01 barbucha ja koukala na jeho web a ten chlap je restaurator. Ma tam ukazky svych praci a ty teda takhle zmrveny nejsou...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:32

razorblade 

Tak třeba tady dostal volnou ruku... a asi slíbil zvěčnit nějaký kamarády... V Každým případě je to dost velká drzost - kdyby měl dělat novej orloj, ať si tam namaluje koho chce, ale tohle nemá s restaurováním nic společnýho. Jak si může dovolit přemalovat původního Mánesa (čímž nenávratně ztracenýho), a eště tak blbě?!

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:42

barbucha ale on to neni premalovanej puvodni Manes. Je to "kopie", asi uz treti teda. Original je v Muzeu mesta Prahy

Offline luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 31. května 2022 23:58

A Jan Hřebejk k tématu:

Absolutní pseudoproblém...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 01. června 2022 00:17

moora 

Tak aspoň tak. Já myslela že když to dostal do pracek restaurátor... Ale stejně, když to visí na místě původního V tom případě souhlasím s názorem z diskuse pod tím Hřebejkem ( luciole ), že se jedná o svévoli. Mimochodem není tam ten Hřebjek taky zpodobněnej, že se toho tak - poměrně neurvale -  zastává? Nebo je to jen jeho kámoš?

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:00

luciole Takže v podstatě jak píšu výše. Umělec se rozhodl pro svebytnou kreativu, tak je všechno ok, co byste taky chtěli na orloji, snad ne Mánesa, vy omezení maloměšťáci. Achjo Hřebejk.

razorblade to by mě ale moc zajímalo co ho k tomu vedlo. A že teda některý kousky jsou nedodělaný a odflaknuty, to je zjevné. Já myslela, že restaurátoři mají nějaká pravidla. A hlavně, vždyť mu nikdo nebrání být i kreativním umělcem, akorát by musel za svý a riskovat že to neprodá, no.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:24

Me by fakt zajimalo, jak je mozny, ze to v tehle podobe po oprave nekdo prevzal a na tu vez instaloval. To k tomu nemel co rict nekdo kompetentni, to neexistuje nejaky odborny dozor pro tyhle veci?

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:37

Kokoska To je právě vysvětleno v článku co nám odemkla Sweet Potato (promiň, že tě sem zatahuju, ale nechci o někom za zády), že ta kontrola tam v podstatě není. Že se v projektu řešila vlastně jen stavba. 

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 01. června 2022 09:42

Ano, hlavně, že když chceš v baráku vykutat otvor na odvětrání vafek, potřebuješ k tomu povolení x památkářů. ( podotýkám v domě, kdd již plno otvorů pro odvětrání již je)