Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:24

Mha Já nevím, studuju tady už asi třetí stránku v polštině a pochopila jsem, že se toho chytili v některých školách a skutečně to zavedli, někde v Gdaňsku musí mít dívky dlouhý rukáv a kalhoty po kotníky i v tělocviku. Jde o základní školy. Jinak já jsem fanda školních uniforem, ale tohle je masakr (bez ohledu na to, jestli platí podobná pravidla i pro kluky, ale z čláků to tak nevyznívá). 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 20:28

Garfie Ano, uniformy bych pochopila a byla klidne pro. To mi prijde jako neco jineho. Tez si neumim nic prelozit, ale strasna mi prijde uz ta teze, aby divky nerozptylovaly spoluzaky a ucitele. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 20:30

Jos vůbec to, že je dívky a ženy potřeba navrátit k mravnosti a cnosti, nebo jak to tam psali

Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:31

Jinak tady tu informaci popírá magistrát v Gdaňsku, takže těžko říct. Četla jsem o tom i nějakou debatu na instagramu, ale všechno je jen "z doslechu", byť se tam jmenují konkrétní školy i s adresami. 

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:31
Reakce na Jos:

strasna mi prijde uz ta teze, aby divky nerozptylovaly spoluzaky a ucitele. 

 to je naprostá prisernost a zvrácenost. Musí chlapci nosit volna trička, aby dívky nebyly rozptýleny jejich např. vypracovanym brisnim svalstvem? Asi ne, ze

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:33

A vůbec, co to sakra je? Dívka musí být zahalena, proč? Protože chlapec za sebe neručí? Nikdo ho neuci se ovládat? To je děs, fakt!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:39

Mha Je to tak, jak píše Ounz - ministr školství Czarnek chce - cituji "aby škola učila i tzv. ženské ctnosti", což už dělají školy např. v Gdyni a Gdaňsku, což znamená, že by ženy měly být "skromné v oblékání", nosit dlouhé rukávy/kalhoty + v některých školách není dovoleno nosit do školy tašky se symbolem/obrázkem duhy.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:42

euridike to je strasny.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 20:49

euridike Ministerstvo pro sireni ctnosti a predchazeni neresti...to mi neco pripomina 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:57

Mha souhlasím s 711990 , prostě je to uvěřitelný. A tomu ministrovi to taky přijde zřejmě jen jako 'drobná úprava dresscode', stejně jako tvým známým třeba..ještě si teda schválně zagooglím

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 23. října 2021 20:58

euridike no vida, děkuju za další informace

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 23. října 2021 22:02

To se divím, že holkám dovolí nosit kalhoty. Myslím, že ženské ctnosti odpovídá spíš dlouhá sukně. 

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 23. října 2021 22:35

To je hrozný, fakt chudáci Poláci, co jim to tam teď sedí za kokoty (sorry jako). Chápu, pokud by chtěli dát odívání do školy trošku nějakej rámec, ono co si budeme povídat, jako fakt to je kolikrát přehlídka. Ale asi měli tu požadovanou délku zkratit zhruba tak o půl metru a ještě oboupohlavne.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 23. října 2021 22:38

Karja 

Jenže to není kvůli estetice, takže to by si museli ještě odpustit ty kecy k tomu. Hele, to by jim z toho výmyslu nic nezbylo. Čekám, kdy zakážou duhu na nebi.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. října 2021 22:52

Mha osobne nevidim link s pripadnym dress codem nekdy v budoucim zamestani...

Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 23. října 2021 23:14

euridike A máš prosím nějaký zdroj kromě té Gazety? Protože radnice v Gdaňsku vydala tiskové prohlášení, že to není pravda (viz. můj předchozí post). Teda to o té škole, ty Czarnekovy kecy  se asi bohužel zazněly.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. října 2021 23:25

Garfie 

Tady je ten článek zamčený, ale na začátku je něco z toho, co jsem zmiňovala, ale zkusím najít přepis toho, co zaznělo na TVP Info.

Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 23. října 2021 23:32

euridike Díky moc, nějak extra se tím prosím nezabývej. Jen mě to zaujalo, v tom začátku píšou přesně o té škole, kterou zmiňuje i gdaňská radnice, tak těžko říct. Třeba to zkusili a neprošlo to? 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. října 2021 09:35

Nedávno někde říkal Honza Vojtko, který má maminku Polku a tatínka Maďara (nebo naopak), že v obou zemích se menšinám opravdu začíná žít špatně a další na řadě jsou ženy. Říkala jsem to na babinci, že jestli se někdo ofrňuje nad menšinami a jejich právy, tak že jsme naivní, pokud si myslíme, že nemůže přituhnout i nám, ženám.

Online Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 10:40

Pro mě to je teda celé trochu složitější, než je jeden článek v Gazette wyborcza (která jako opoziční musí na  chyby vlady upozorňovat).

Myslím, že se v Polsku proti sobě staví několik názoru, ale nikdo nechce s druhými mluvit, to mi přijde nebezpečnější než jiné věci. Zvlášť hnutí kolem Ingy Iwasiow mi přijde, že svým způsobem komunikace škodí samotné myšlence, kterou chce prosadit. A polský ministr školství se svymi prohlášením umi teda vyburcovat emoce, to se mu musí priznat. 

Ale jsme v OMFG, takže nic už neříkám, jen mi dopřejte podržet si svou skepsi.