Omfg

15. prosince 2018 14:31
Online continuity
Avatar
33828 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:25

notna to bys asi musela být v té situaci. Jsi ve stresu, pod tebou leží cizi bezvládný člověk, co potřebuje pomoct, a ty místo toho odpovídáš na debilni dotazy, jestli není opilej a jestli bys ho nemohla dovézt sama. Cvičený profík je ten na druhé straně, jestli jsem já arogantní, má mít navrch natolik, aby to zvládl. 

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:28

Moje máma má zvláštní "kliku" na to zachraňování, jednou už dokonce reálně resuscitovala v práci a pak měla spoustu dalších epizod, při nichž pomáhala. Jednou epileptikovi v dálkovém autobusu- spolucestující ponejvíc řešili, zda dojede spoj na čas... taky mi to přijde k nepochopení- neochota aspoň zavolat tu záchranku, jak píše barbucha . Osvětové okénko- při resuscitaci v terénu nemusí člověk dýchat, stačí masáž srdce, pokud jste neviděli- vřele doporučuju roztomilý video od british heart foundation hands only cpr vinnie jones

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:35

continuity Právě protože předpokládám, že je tam na danou situaci vycvičený profík, nechápu, proč pokládat telefon. 

Offline Kan
Avatar
7078 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:38

marieu Voni už se při masáži nezpívají rolničky? 

Online continuity
Avatar
33828 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:43

notna ja zas nechápu jak vubec profika napadne reseni, naložit cizího zmateneho zakrvaceneho člověka do auta a někam ho vozit. A když to jenom zkouší, jestli to neklapne, tak to profesionální není. Ani malinko. 

Můžu ti říct, že ten dotaz nebyl jeden, ale cela série a už se mi dělaly mziky před očima a chtělo se mi brecet, co já s tím budu dělat. Protože jsem se cítila v té situaci porad odpovedna za jeji reseni. Informace, že zavoláním na 112 jsem tu odpovědnost právě předala, může být dosti ulevna. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:57

continuity Chápu, že ten stres je strašný. Sama na ten telefon pro rychlou nikdy nezapomenu. Taky mě ten hovor strašně vytáčel, protože jsem ani nevěděla, jestli dědeček vůbec žije, do toho tam křičela hystericky babička. Ale zpětně ty dotazy i pomalé tempo chápu. Samozřejmě tam pracují lidé a asi jako všude může být blb, ale pořád předpokládám, že oni tomu rozumí a ptají se na to, co maji.

Já bych v tom stresu určitě nebyla schopná vyhodnotit, jestli jsem už opravdu nadiktovala všechny potřebné informace. Proto se divím radě zavěsit. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:59

notna Souhlasím.

Offline Kan
Avatar
7078 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:07

notna Možná jsi kápla jen na špatného operátora. Já volala rychlou asi 3× jednou to byl pád a bezvědomí a naprostá spokojenost, navedli co dělat, jak ošetřit. Já se vždycky hroutím až po, ten prvotní šok mi rozbuší srdce, tím pádem má mozek víc krve a ze samého štěstí začne myslet. Do příjezdu sanitky mám i kartičku pojištěnce v ruce.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2021 08:10

Ja jako zdravotnik mam taky nepeknou historku. Jela jsem autobusem z kongresu (to clovek nevymysli). Ale zezadu z vyvysenych sedadel spadl do ulicky evidentni bezdomovec, vsude se rozkutalely navic flasky. No ale byla to rana, tak jsem vyskocila a snazila se ho otocit na zada, tekla mu krev z hlavy. To se mi povedlo a chlap mel zcela jiste agonalni dechy plus jeste uzke zornice, ale to uz je na KRP.Mezitim jsem kricela o  pomoc a sanitu. No jedna pani zavolala a kdyz ridic tastavil, tak krome nas dvou snad 50 lidi zdrhlo. Stridali jsme se v masazi a zachranka prijela docela rychle...no ale ani nechteli pokracovat, dali svody a tam asystolie a pry ze uz spadl mrtvy. Byli az takovi, ze skoro obtezuju. Az kdyz jsem popsala ze chrcel a ze jsem doktorka, tak zacli byt vic aktivni. Musim rict, ze mi to bylo dost lito a ze i kdyz sance asi opravdu nebyla, tak to ja na zacatku proste vedet nemohla. Jo a nedychala jsem, to fakt neslo. 

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:12

Kan Já si vůbec nestezuji. Píšu, že jsem byla ve stresu a rozčilovalo mě pomalé tempo operatorky, ale když opadl, došlo mi, že to bylo naprosto ok. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:14

Kan Někdy se to stane. Známou (70+) opakovaně přesvědčovali, že má metrákového omdlévajícího manžela sama naložit do auta a jet do nemocnice, když ho "jen" bolí břicho a je při vědomí. Pak z toho bylo prasklé aneurisma, šlo o minuty. Takže byla poučena, že příště tvrdit, že pacient je v bezvědomí. 

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:15

Kan nejsou rolničky moc rychlý?!?

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:50

marieu Kan ja to znam jako "Stayin alive" od Bee gees. Dobre se to.pamatuje:D bylo to v serialu Chirurgove

Jinak ja volala sanitku jednou, na triatlonu u obcerstvovacky spadl zavodnik a privodil si otevrenou zlomeninu klicni kosti. Na misto obcerstvovacky nas tenkrat privezl poradatel, nevedela jsem presne ve ktery vesnici to je a operatorka mi hrozne vynadala, ze nikoho neposle, kdyz nejsem schopna rict presny misto. Jenze to vylo v dobe kdy nebyly chytry telefony, internet v mobilu, nic, hrozny:(( 

Offline dzizisketa
Avatar
7491 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:52

711990

Stayin Alive znám taky, a připadá mi to tak jaksi... případně vtipné. 

Offline dzizisketa
Avatar
7491 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:54

Já mám v mobilu aplikaci záchranka, a když jsem jí musela zatím tedy jednou použít, tak moc nefungovala, operátorka vůbec neviděla naši polohu, musela jsem ji vypnout a znovu zapnout. Naštěstí tehdy nešlo úplně o vteřiny, ale i tak mě to naštvalo. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 01. června 2021 08:57

dzizisketa Mám stejnou zkušenost, doufala jsem, že z aplikace uvidí naši polohu přesně a ono ne. Navíc jsme byli někde u vsi, bez adresy.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 01. června 2021 09:28

notna já nebudu rozporovat školitelku, a ne nestalo se mně to nikdy a bylo to přesně k tomu případu, který zmiňovala continuity - že se operátor snaží tě přesvědčit, že se máš angažovat vlastním dopravním prostředkem do nemocnice, ne že máš přestat např. s cpr

A to že nesmí zavěsit první došlo na přetřes, když se jeden školitel zmiňoval, že nejvíc volání na 112 je od mimin, kterým dá rodič na hraní ožužlávat telefon a ony si to nějak vytočí, a pak to prskání a fuňění blokuje jednoho operátora, který musí potomvyvolávat, kde máš maminku, dej mi maminku...

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. června 2021 09:45

brrr No ty bláho! Já taky!

Online Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 01. června 2021 09:55

dzizisketa Sweet Potato hm to me netesi :(  to abych dite zase proskolila na volani a ne na apku. Prislo mi, ze pro dite muze byt jednodussi zmacknout tlacitko, kdyby nahodou neco.