Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 31. května 2021 19:33

Ounz strasny, jak tam muze nekdo jen tak projitjako ono je tam plno smazek, zrovna na tomhle miste jich byva hrozne moc, ze toho ma clovek strach, aby ale tak zavolam policajty nebo zachranku!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 31. května 2021 19:48

Lamicka já to tam moc neznam, teda, ale i tak mi to přijde děs

Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:03

Ounz Je to strašné. Já jsem minulý rok potkala na cyklostezce pána, který se držel za srdce a prosil projíždějící lidi ať mu zavolají záchranku, tak jsem volala záchranku a snažila jsem se ho dotáhnout k nejbližší lavičce a kolem mě muselo projet tak dvacet lidí na kole a nikdo se ani nezastavil. A zaskočila mě reakce paní z tísňové linky, když jsem jí popsala, kde se ten člověk nachází tak první otázka byla jestli není opilý. Jako asi se snaží minimalizovat výjezdy k opilcům, ale to myslím, není moje povinnost zjišťovat jestli a jak je ten člověk opilý, když vidím, že evidentně je mu zle, měla jsem i strach, protože covid a tak. No opilý nebyl, ale i kdyby?

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:08

Černá kočka to se mi stalo ještě před dvaceti lety na Slovensku. Pan upadl, hlava mu krvácela, z nosu taky teklo. Volala jsem sanitku, špitál byl 200 m nad nami. Tak když jsem vysvetlila, že teda opravdu pomoc potřebuje, další dotaz byl, jestli jsem autem, že bych ho přivezla.

Byl to takový dědeček, upadl a byl trochu zmatenej, furt říkal, že nechce obtezovat. No trochu jsem se bala, kdo dorazi, ale naštěstí přijeli dva milý kluci. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:13

Černá kočka no i kdyby byl moc opilej, tak buď na záchytku nebo i do nemocnice na výplach źaludku, a myslím, že zjišťovat to by tě neměla nutit.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:14

Jinak koukám na ty fotky a nechápu, ze na toho člověka koukají!

Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:27

Ounz Nenutila, jenom se na to několikrát zeptala, tak jsem jenom opakovala, že nevypadá, ale že fakt nevím. Dělali mu hned v sanitce EKG a potom s ním okamžitě vyrazili do nemocnice. Ale to už jsem odbočila, chtěla jsem spíš říct, že to že spousta lidí nereaguje na volání o pomoc není asi ojedinělý jev  bohužel, ten pán tam stál opřený o sloup a mával na lidi, viděla jsem ho už z dálky, mezitím kolem něho projelo několik lidí a nikdo nezastavil. Taky jsem měla hrozný strach, nikdy před tím jsem záchranku nevolala, znalosti získáné na školení PP se vypařily, navíc cizí chlap odhadem dvakrát tak těžký jako já + covid všude kolem.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2021 20:31

Černá kočka jednou (ještě v pubertě) mi nějaká kamarádka zopakovala radu tatínka - policajta, že je dobré oslovit někoho konkrétně, jako Vy pane v černý bundě, potřebuju pomoct než jen volat pomoc. Naštěstí jsem to nikdy nemusela vyzkoušet, ale zní mi to docela rozumně.

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:33

Černá kočka Já tě chápu, člověk chce pomoc, ale zároveň má i obavy. Mě v takové situaci vždy hned napadlo, aby to nebyl opilec nebo feťák nebo i zmatený člověk a třeba nezačal útočit a tak. Naštěstí v těchto situacích byl se mnou vždycky muž a ani ke konfliktu nedošlo. 

Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:37

Evaeva Tahle radu znám, pro mě to byl ale v ten moment tak velký stres, že jsem si na nic takového bohužel nevzpomněla a ten pán co mu bylo zle asi taky nebyl schopen racionálně uvažovat když mával na kolemjedoucí.

Určitě je to dobrá rada, doporučuje se i když vás třeba někdo obtěžuje např. ve vlaku, tramvaji, obrátit se na konkrétní osobu.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 31. května 2021 20:56

continuity jako opakovaně nás školí v první pomoci různí lidé, ale pravidelně nám říkají, že poté, když se na druhém konci tísňové linky začnou ostýchat s výjezdem, máme zavěsit. V té době už mají údaje kdo, kde a co a oni prý nesmí zavěsit. U telefonistů na 112 prý dochází (asi) k týdenní evaluaci obsahu volání a toto je klíčové, aby zůstali v kontaktu. A bylo mi řečeno, že jakmile dojde na otázku a nemohla byste dojet do nemocnice sama, mám zavěsit a na druhém konci to moje volání musí dořešit a přijet, opilec neopilec.

Jedna školitelka popisovala jak si z čekárny na pohotovosti v nemocnici volala záchranku, protože to hrozně trvalo. Podotýkám, že ani školitelé ani záchranka nejsou z Phy

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 31. května 2021 21:00

Ounz ja prave jednou resila takovou pitomou situaci - sla jsem sama na Novy rok s kocarem na prochazku, v kocarku pulrocni mimino a nasla jsem pod lavickou chlapa, celeho od krve, ve spinavych hadrech, evidentne ozraleho, kolem lahve s vodkou... hrozne tehdy mrzlo. Zduchla jsem do nej nohou, trochu se probral, hned jsem hned volala policii a ta volala zachranku a pockala tam, nez prijeli, ale fakt jsem byla rada, ze na nej nemusim sahat, dost jsem se bala. Pritom jedne holce, co omdlela v metru jsem pomoc poskytla bez problemu a nevadilo mi, ze tam tece krev.

No a pak kdyz omdlel muz, tak jsem mela uplne zatmneni a misto zakloneni hlavy jsem mu tahala jazyk rukou a celeho ho podrapala a pak se bala, ze ma mrtvici, protoze se mu nehybala pulka pusy, jak byla natekla. Aspon jsem pobavila doktora na pohotovosti.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 31. května 2021 21:11

Lamicka páni, u těch příbuzných to bývá ale dvojnásobná panika,co?

Ale zase: nikdy v životě nebyl synek tak ohleduplný potom, co mě slyšel upadnout a našel mě omdlenou na zemi. Týden mě potom obskakoval, a to jsem odpadla jenom šílenou bolestí od zablokované krční páteře!!! Se svým tatínkem skákali jak naprogramovaní. Někdy si na to vzpomenu a chci filmovat!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 31. května 2021 21:17

Lamicka no já chápu, že se ti na něj nechtělo sahat, konec konců ty máš povinnost poskytnout pomoc, ale ne ohrozit při tom samam sebe..a ty si zavolala policii a rzp, myslím, že to bylo úplně v cajku :) a to s mužem taky chápu, pokud jde o blízkýho, tak může jeden panikařit..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2021 21:17

Černá kočka jo, ten stres absolutně chápu. Já to ani nemyslela konkrétně na tu situaci.

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 31. května 2021 21:25

Ounz Jednou jsem zachraňovala podobně starýho pána v metru, jela jsem po eskalátoru dolů a naproti mě v opačném směru jel pán, který se zapotácel a spadl o pár metrů dolů. Než jsem se k němu dostala, x lidí ho rychle obešlo, jen aby nemuseli nic dělat.Když jsem zareagovala, tak se ke mně přidal jiný kolemjdoucí, který zavolal RZP. Člověk může být na místě plným lidí a stačí mít smůlu, bystander efekt je realita.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 31. května 2021 21:41

Len no..

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 31. května 2021 22:49
Reakce na Len:

Ounz Jednou jsem zachraňovala podobně starýho pána v metru, jela jsem po eskalátoru dolů a naproti mě v opačném směru jel pán, který se zapotácel a spadl o pár metrů dolů. Než jsem se k němu dostala, x lidí ho rychle obešlo, jen aby nemuseli nic dělat.

​Tohleto moc nechápu... nikdo není povinnej dávat dejme tomu umělý dýchání nějaký podezřele nevábný osobě, ale přece blbej telefonát na policii a záchranku nic nestojí

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 01. června 2021 06:44

artemisia - máte dobrý školitele, o tomhle jsem nikdy neslyšela a myslím že by mě ještě víc vykolejilo, kdyby na druhé straně se mnou někdo takhle jednal. Chápu proč tak dělají, ale člověka jako já by totálně rozhodily. 

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 01. června 2021 07:19
Reakce na artemisia:

continuity jako opakovaně nás školí v první pomoci různí lidé, ale pravidelně nám říkají, že poté, když se na druhém konci tísňové linky začnou ostýchat s výjezdem, máme zavěsit. V té době už mají údaje kdo, kde a co a oni prý nesmí zavěsit. U telefonistů na 112 prý dochází (asi) k týdenní evaluaci obsahu volání a toto je klíčové, aby zůstali v kontaktu. A bylo mi řečeno, že jakmile dojde na otázku a nemohla byste dojet do nemocnice sama, mám zavěsit a na druhém konci to moje volání musí dořešit a přijet, opilec neopilec.

Jedna školitelka popisovala jak si z čekárny na pohotovosti v nemocnici volala záchranku, protože to hrozně trvalo. Podotýkám, že ani školitelé ani záchranka nejsou z Phy

​A proč zavěsit? Oni se přece jen zeptají. Nebo přemlouvají a nechtějí přijet? Mi to přijde docela arogantní. 

Osobně mám naštěstí jen jednu zkušenost s voláním. Při t konkrétním hovoru mě teda paní děsně štvala, jak mluvila pomalu, jak se vyptávala apod. Zpětně ale, když opadl stres, mi to přišlo naprosto v pořádku. Jednala v klidu, věcně, auto s doktorem bylo na cestě už během hovoru.