Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:12

Sairon zvolit raději taxi, než temný park? Jet dalším spojem, než stopovat u přivaděče?  Platí pro kluky i pro holky. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:34

Kan souhlasím. Ne každý násilník jedná jen pod clonou snížených zábran kvůli alkoholu nebo absencí správné výchovy.

Dost případů je i takových, kdy predátor je navenek normální, ale uvnitř má temná místa, která tak úplně nejsou ovlivnitelná výchovou. A pak přijde spoušteč - stres, frustrace, alkohol, drogy.... - a jediný důvod, proč došlo k napadení, je ten, že oběť byla na blbým místě v blbý čas. A je úplně jedno, co měla na sobě. Takže aspoň tyhle případy by se tím "nechodit tomu naproti" co do místa a času daly eliminovat.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. března 2021 12:34

Kan Souhlas, treba nocni podchod je nebezpecny pro obe pohlavi. Nejde jen o sexualne motivované riziko. Souhlasim s vyse řečeným, ale to se podle me nevylucuje s určitou opatrnosti. Minisukně nebo ne, ale treba pohyb nočním parkem nebo stopování je nebezpecny. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:51

A ještě bych k tomu dodala, že v mládí jsem díky prakticky žádné osvětě na tohle téma párkrát vyvázla z dost ošemetnejch situací jen díky šťastné náhodě. Když si to tak zpětně promítám, tak jsem měla z prdele kliku. 
Na tohle téma se s námi nikdo doma ani ve škole nebavil a ve čtrnácti, patnácti jsem prostě to nebezpečí nebyla schopná vyhodnotit.

Takže jsem byla schpná zcela bezelstně nastoupit k sousedovi do auta a pak zdrhat ze zahrádkářské kolonie pár km od domova.

Dojít na nákup a následně souhlasit i s úklidem v bytě u nebohého nemocného starce - kterému tehdy bylo tak asi 50, nicméně stařík a já byla skautka, takže dobrý skutek a že byl byt najednou zamčený? Ještě že to bylo první patro.

Nebo pán s nemocným pejskem u nás v oboře. Byly jsme dokonce dvě a tak nám připadalo, že se nic nemůže stát. Až když kamarádku povalil na zem mi došlo, co se děje a začala jsem řvát jak siréna. A tam byla ta šťastná náhoda, že byl někdo poblíž.

A víc bylo podobných situací, a nikdy jsem o tom doma nemluvila, považovala to za náhodu a poučení žádný. Až kolem těch sedmnácti možná jsem začala být opatrnější.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. března 2021 14:09

Vrátím se do Londýna, redukovat tamnější kriminalitu na sexuální násilí na ženách je pro mě prostě tendenční, nebo minimálně neúplné, odbočka k tématu, které je někomu myšlenkově blízké /vůbec tím nesnižuju závažnost tohoto problému a šílenost toho, co se tam stalo/. Ale Londýn má i výrazný nárůst útoků se zbraní, hlavně s noži, které sexuálně podmíněné vůbec nejsou, řada z obětí jsou nezletilí a většina kluci /gangy mladistvých atd./. Přitom Británie je země, kde držet vpodstatě jakoukoli zbraň, s výjimkou té pro výkon profese, je nelegální. Nelegální jsou jakékoli vystřelovací nože, otevírací nůž je možné si koupit s čepelí tuším do 7,6cm, zbytek je trestný čin. Nelegální je i pepřový sprej. Info třeba tady https://www.theguardian.com/membership/2017/nov/28/beyond-the-blade-we-finally-know-how-many-youths-are-killed-by-knives. Uvádí se, že v žádném jiném velkém evropském městě ta situace tak alarmující není

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. března 2021 14:12

mirajo souhlasim a ze o tom neco vim:-(

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. března 2021 14:14

viktorka_od splavu No jo vlastně!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. března 2021 13:38
Reakce na Kan:

Lamicka Vychovávat k opatrnosti se přece nevylučuje s tím, aby děti byly zdravě sebevědomé, ne? Nejít do rizika a umět to hlavně rozpoznat je dost důležitý. 

dzizisketa 

Měla jsem rozepsaný dlouhý příspěvek ale vystihla jsi to za mě

Já ybch ještě dodala, že fakt není od věci kluky učit, že holka může zamrznout a že je fakt dobré si být jistý, že aktivně participuje případně zjišťovat, cos e děje - ano, někteří muži to dělají sami o sobě - jako třeba můj úžasný manžel, ale to neznamená, že povědomí je velké. Tohle není hard core znásilnění, ale šrámy na duši to udělat prostě může.......

Lilly_Ku 711990 Lamicka Karoleena Sairon 

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 14. března 2021 16:23

A666 Abych mohla mít názor, potřebuji vědět, jak může holka zamrznout. 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 14. března 2021 17:12

Kan

Úplně normálně, to je jedna z automatických reakcí v ohrožení: fight flight freeze. 

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 14. března 2021 17:27

dzizisketa Sorry s tím výrazem jsem se nesetkala, co se té dívce přihodí? 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 14. března 2021 18:09

Kan nic, není schopná reagovat. Někdo se rozkřičí, někdo se ožene, někdo začne utíkat, někdo prostě ztuhne.

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 14. března 2021 18:37

MaeGandal Jako mám naučit syna, že dívka může ustrnout? Jako aby si tu pasivitu z šoku chlapec nevysvětlil jako souhlas?  Tak pokud je dívka z chování mladíka v šoku, tak je to celé špatně. 

A řešit tohle v manželství je úplně mimo moje chápání, celou dobu spoléhám na komunikaci a respektujeme se navzájem.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 14. března 2021 20:36

Kan mas naucit syna, ze i kdyz se chysta soulozit s divkou, ktera do ty doby souhlasila, tak se ona muze kdykoliv rozmyslet. A on v tu chvili, jakkoliv se mu nebude chtit, ma prestat a rict ok, neni problem. To si myslim, ze bylo puvodne mysleny tim zamrznutim, ale je to moje domnenka. Uprimne, i kdyby to tak mysleny nebylo, stejne ho to nauc. Ze je v poradku zmenit nazor. Ostatne i on, pokud by se rozhodl, ze nechce dal pokracovat, ma pravo prestat a odejit, aniz by ho dotycna znasilnila.

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 14. března 2021 21:16

711990 tak slovu DOST! Rozumí velice dobře už asi od dvou let, speciální školení na to dělat nebudu. To zamrznutí je teda strašný výraz pro tu situaci.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 14. března 2021 21:20

Kan no tak snad to pochopi, i kdyz nebude premyslet uplne 100% mozkem, ja myslim ze to specialni skoleni chce, protoze nekdy ma clovek tendenci zapominat.

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 14. března 2021 21:28

Kan Já myslím, že tím zamrznutím jemyšlená právě situace, kdy děvče to dost říct nedokáže. Už nechce pokračovat, ale nedokáže aktivně říct ne, tak prostě ztuhne a přestane na aktu spolupracovat.

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 14. března 2021 22:40

Já jsem asi úplně mimo, to je fakt tak běžný, že holka zcepení strachy z eventuality sexu? (Předpokládám teda, že je řeč o nějakým vztahu, ne o přepadení v parku). Bych se asi bála, že takový děvče bude mít dost problém vytyčit hranice i v jinejch situacích.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 14. března 2021 22:50

OliveOyl nevím jestli je to běžné nebo ne, a já zas nemám tak velký statistický vzorek, ale všichni mi partneři k uspokojivému sexu tak nějak potřebovali, aby s nimi žena spolupracovala. Já nevím jak často se to může stát, ale neumím si ani představit,že budu ležet jak prkno a spolunocležník bude pokračovat. 

Možná jsou takoví muži, ale tam.bych čekala, že na partnerku nebudou brát ohledy ani v jiných oblastech. To pak je asi lepší ráda vzít nohy na ramena, protože ten sex nemusí být ještě ten největší problém. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. března 2021 22:56

OliveOyl taky mě to zajímalo, ale bála jsem se zeptat. Samozřejmě mluvím o nějakém vztahu, že ztuhne při znásilnění chápu.