Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 12. března 2021 20:59

Jiná Realita No. Dneska byl Šebrle, tak jsem jim dala šanci. Měla jsem ráda Zoom. Před týdnem tam byl ruskej dezinformacni konspirační pořad, strašný to bylo. Ve veřejným vysílání, žádný divnoweby, prostě komerční tv.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 12. března 2021 21:05

Jiná Realita já to vnímala v tom smyslu, že když se něco takového stane, tak se vždy vyrojí hlasy typu "neměla jít v krátké sukni" "neměla jít tou opuštěnou uličkou" "neměla jít sama opitá" atd, které snaží vytvořit spoluzavinění té oběti. A ty ženy na to teď reagovaly ve smyslu že chodíme zahalené, v teniskách abychom mohly běžet, ulicí cikcak, s nachystaným rychlým vytáčením na telefonu, klíčemi mezi prsty...děláme všechno co můžeme, co dalšího máme udělat pro to aby se nám toto nestalo.

A mě to přijde v pořádku, protože to poukazuje na tu podstatu toho problému, že to není o tom jak se chovají ženy, ale jak se chovají ti muži-násilníci. A že řešením není učit naše dcery jak se chovat aby minimalizovaly riziko, ale ušit naše syny jak se mají chovat i když jsou naštvaní/opilí/nadržení...

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 12. března 2021 21:43

Sairon já teda s dovolením budu učit moje dcery jak se chovat, aby minimalizovaly riziko. I když si nemyslím, že minisukně a alkohol je pro násilníka omluva. To je stejný jako přechod pro chodce. Dítě tam ma přednost, ale stejně je učím počkat, dokud projíždějící auto nezastaví. Protože, když ten druhý udělá něco špatně, odnese to především oběť a život nebo zdraví ji už nevrátí to, že to ten útočník nesmí udělat. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 12. března 2021 21:59

continuity Ja taky tak. I kdyby vetsina muzu byla dokonalych, vzdycky muzes mit smulu a potkat nekoho, kdo je jaksi hodne mimo normu, to ani sebelepsi vychova a osveta nezmeni. Trestala bych velmi, vcetne tech chcipaku z V siti. 

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 12. března 2021 22:05
Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 12. března 2021 22:12

mirajo o tech predatorech mi ani nemluv. Ty protagonisté odešli od soudu s podmínkami, protože herečce bylo uz 18. Prakticky jsou teda neodsouditelny, i pokud je prichytíš jak onanují před nezletilým deckem, protože by to chtělo, aby to dítě ještě nejakou dobu s policií spolupracovalo a dělalo volavku, což je tak nějak nemožné. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 12. března 2021 22:16

continuity mirajo já tím ale nemyslela že to ty holky nemáme učit, příšerku to učit budu, přesně z těch důvodů co uvádíte. Ale není to řešení příčiny, ženy jsou k opatrnemu chování vedeny dlouhodobě a je vidět že to samo o sobě nestačí protože k těm napadením stále dochází.

Když použiji ten zmiňovaný přechod, taky se primárně všichni řidiči učí, že na přechodu mají dát přednost.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 12. března 2021 22:20

Sairon jenomže i kdyz se to učí, tak se stejně najdou takoví, kteří toho chodce ještě přejedou podruhé. Já si myslím, že dnešní běžný muž ví velice dobře, že znásilňovat se nemá a nesmí a že společenský to je neakceptovatelné. ( A jsem si dost jistá, že to věděli i před třiceti lety). 

Co je asi běžnější je znásilňování partnerem, ale tam bych to připočetla k domácemu nasili, to se musí řešit jinak. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 12. března 2021 23:11

O tom že běžný dnešní muž ví co se dělat má/nemá a hlavne že se podle toho chová, bych dost pochybovala.  Myslím že zrovna ten dokument V síti to krásně ukazuje, že spousta běžných můžu se chová jak hovado jen pro ukojeni své potřeby. 

Ano u toho skutečného přepadení je to trochu jiná situace, je potřeba více odvahy atd, ale s tou pomůže třeba alkohol. Nemyslím si že by nejčastější pachatelé v případě přepadení/znásilnění ženy byli psychicky narušení jedinci,  naopak to budou "normalni" muži, kteří jsou moc opilí na to aby akceptovali NE, kteří sobecky řeší svou potřebu a nezajímá je co to udělá s tou ženou,  kteří prostě kašlou na nějaka společenská pravidla....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. března 2021 23:18

Sairon souhlasím s tebou. Ta výchova je potřeba u obou pohlaví. 

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 12. března 2021 23:21
Reakce na Sairon:

O tom že běžný dnešní muž ví co se dělat má/nemá a hlavne že se podle toho chová, bych dost pochybovala.  Myslím že zrovna ten dokument V síti to krásně ukazuje, že spousta běžných můžu se chová jak hovado jen pro ukojeni své potřeby. 

Ano u toho skutečného přepadení je to trochu jiná situace, je potřeba více odvahy atd, ale s tou pomůže třeba alkohol. Nemyslím si že by nejčastější pachatelé v případě přepadení/znásilnění ženy byli psychicky narušení jedinci,  naopak to budou "normalni" muži, kteří jsou moc opilí na to aby akceptovali NE, kteří sobecky řeší svou potřebu a nezajímá je co to udělá s tou ženou,  kteří prostě kašlou na nějaka společenská pravidla....

​Souhlasim. Oni tedy narušení jsou, ale spíš ve smyslu poruchy osobnosti než choroby. A k tomu ten alkohol, drogy.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 12. března 2021 23:38

Sairon já nesouhlasím s tím, že se hází všichni muži do jednoho pytle. Až nějaká manželka utluce litinovou pánvi manžela, tak taky budeme vypisovat, že třeba vylepšit výchovu dívek?

Co se týče násilí a predatorstvi na sítích, je to mnohem komplikovanější problem a úplně bych to sem nemichala. Tam ta výchova neprobíhá téměř vůbec a to u obou pohlaví, žádná z mých kamarádek děti neučí jak se pohybovat na internetu a společnost nemá vytvořené pevné normy pro to, jak se tam chovat, co je ještě akceptovatelné a co už ne.  I když specializované útvary policie s tím už dnes umí pomoct, selhává to na soudech, protože se zas toho tolik nestalo.  Nakonec, i dívky jsou schopné pěkných prasaren vůči spolužákům, je to celkem doloženo. Pubertální kluk, který pak spáchá samovraždu nebo se o ní pokusí je holý fakt. Takže v péči psychologu konci obě pohlaví. 

Tady je velmi nutné celou společnost (včetně seniorů) vychovávat, ohledně internetu. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. března 2021 23:52

continuity K těm tvým prvním dvěma větám: velmi zjednodušeně, ale výstižně popsáno třeba tady. Takže vlastně jo, až tu budeme řešit problém, že jednoho ze tří mužů utluče manželka litinovou pánví, můžeme klidně vypisovat, že je potřeba s těma ženskýma a jejich pánvema něco dělat a netřeba přitom zdůrazňovat, že se to netýká každé jedné ženské na světě, protože o tom v tu chvíli ta debata vůbec není.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 12. března 2021 23:56
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 12. března 2021 23:58

mirajo nevim jak dzizisketa, ale ja si taky v duchu rikala tyvole kdyz jsem videla ten tvuj napostovanej prakticky dezinformacni clanek z novinek este s komentarem.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 13. března 2021 00:02

continuity tomu co pises se rika but not all men a je to jeden z klasiku mezi zavadejicimi argumenty.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 13. března 2021 00:23

Karoleena to je ale celosvetová štatistika WHO. U nás je přece situace zcela jiná. Asi se shodneme, že v muslimských krajinách je to hrůza, ale z toho bych opravdu nevyvodzovala, že každý třetí Čech je potenciální násilník. 

Navíc ten apel na výchovu je taková dvojsečná vec, ono ani tak nezáleží co budeme chlapeckum a holčičkam vykládat. Velmi třeba záleží na tom, jaký vztah mají rodiče mezi sebou. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 13. března 2021 00:28

Lilly_Ku no podívej, já jsem tak nějak přesvědčena, že spolupráci jiných lidí spíš podpořím tím, že je nebudu házet do jednoho pytle. A že je práce s násilníky komplikovaná, ma velké specifika a jednoduché řešení neexistuje, na tom se shoduje většina odborníků, kteří se jejich léčbou zabývají. 

Tím bych to za sebe asi uzavřela, protože ke shodě tady asi nedojdeme. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. března 2021 00:44

continuity Původní posty byly tuším o nezvládnutý bezpečnostní situaci v Londýně, to myslím radikální feminismus moc nevyřeší. Fajn by bylo, kdyby sem přispěl někdo, kdo tam žije. V ostatním souhlasím s tebou a na víc nemám sílu ani zájem. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 13. března 2021 07:30

mirajo co si predstavujes pod pojmem radikalni feminismus?

Jinak ja ziju v berline, coz teda neni londyn, ale je to taky zapadni velky mesto.