Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 13. března 2021 07:35
Reakce na continuity:

Lilly_Ku no podívej, já jsem tak nějak přesvědčena, že spolupráci jiných lidí spíš podpořím tím, že je nebudu házet do jednoho pytle. A že je práce s násilníky komplikovaná, ma velké specifika a jednoduché řešení neexistuje, na tom se shoduje většina odborníků, kteří se jejich léčbou zabývají. 

Tím bych to za sebe asi uzavřela, protože ke shodě tady asi nedojdeme. 

​Ja vim, ze jsi presvedcena o necem jinem.

Ale chci, aby tu zaznel i jiny nazor na tohle tema.

Ja ti ten tvuj postoj neberu, ale proste holt neni jedinej ani jedinej rozumnej nebo jedinej rozsirenej.

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 13. března 2021 07:59

Mne směr, kterým se tahle diskuze ubírá, upřímně nepříjemně překvapuje. Směšuje se tu domácí násilí a sexuální násilí. Myslela jsem, že je už rozšířený fakt, že naprostá většina sexuálních ataků a násilí se koná mezi lidmi, kteří se více či méně znají, náhodné přepadení na ulici či v parku tvoří výraznou menšinu. A i tak se stále pořád radí ženám, ať se nějak oblékají a neoblekaji, nějak chovají a nechovají. Z toho vyplývá, že účinnější prevence je učit chlapce, že ženy nejsou sexuální objekt, že se na ně bez svolení nesahá apod., zkrátka už od dětství, což zahrnuje i pořád zlehcovane "škádlení" typu zvedání sukní apod. Taky jsem myslela, že je stejně široce rozšířený fakt, že domácí násilí se týká daleko více rodin i u nás, než kolik se ho odhalí, argument arabským světem je tady takt trochu mimo. Zvláště teď, v době lockdownů se o jeho nárůstu mluví snad už i v Televizních novinách a píše na iDnesu. Internetoví predátoři jsou jen špička ledovce, i když pravda asi ta nejvíc pobuřující, takže snadno vyvolává dojem, že jde o problém nejzávažnější

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 13. března 2021 07:59
Reakce na continuity:

Karoleena to je ale celosvetová štatistika WHO. U nás je přece situace zcela jiná. Asi se shodneme, že v muslimských krajinách je to hrůza, ale z toho bych opravdu nevyvodzovala, že každý třetí Čech je potenciální násilník. 

​Mas rada cisla a statistiky, tak si k situaci v cr neco najdi. Protoze situace je dost tristni. Mnoho zen napr. pokusy o znasilneni nebo samotna znasilneni vubec nehlasi (kam se zapocitavaji i pripady domaciho nasili), natoz aby resily, ze je nekdo obtezoval v parku nebo na pracovisti. Mnoho organizaci pomahajicich zenam v nouzi na to dlouhodobe upozornuje. 

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 13. března 2021 08:18

Lamicka pripadne si postezujes na pracovisti na obtezovani a je ti vysvetleno, ze takova je firemni kuktura

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 13. března 2021 08:33

Lamicka dzizisketa Lilly_Ku Karoleena  zcela souhlasim

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 13. března 2021 08:40
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. března 2021 08:59

Lilly_Ku dzizisketa Lamicka díky, souhlas.

711990 tohle je peklo..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. března 2021 09:02
Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. března 2021 09:39

continuity nepopírám, že predátorství na sítích je komplikovanější problém, ale základ to má stejný, jak sama píšeš, neprobíhá tam žádná výchova, co je a co není vhodné na sítích dělat (byť mi přijde zcela absurdní že je potřeba dospělém muži vysvětlovat že není vhodné onanovat před 12ti letým dítětem). Ale zase, ta diskuze tak jak ji vnímám z medií, je o tom učit děti jak se mají chovat na internetu aby nenaletěly predátorům,  ne o tom učit ty dospělé že toto opravdu není vhodné dělat. Takže očekáváme od dětí, že zvládnou něco co ti dospělí ne, takže zase přesouváme tu zodpovědnost i na tu obět.

K tomu házení do jednoho pytle, nikdo neříká že to dělají všichni muži, ale to neznamená že nemůžeme všechny chlapce a muže učit jak se k ženám chovat. Všechny děti nejsou agresivní, ale i tak je všechny učíme, že se ostatní děti nebijou, nežduchají.... Prostě naše společnost má nějaká pravidla, uznává nějaké hodnoty (alespoň na papíře) tak je učíme, resp. měli bychom učit všechny kterých se to týká.

Problém o kterém se tu na začátku psalo, že se ženy v Londýně (a nejen tam) bojí v noci chodit samy domů. Řešení tohoto problému nespočívá v tom poukazovat na to, že nějaké ženy doma týrají své muže, nebo že i dívky dokáží na internetu utýrat spolužáka.

Jednoduše, pokud se žena bojí v Londýně jít noci sama, tak problémem není za žena.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. března 2021 10:04

Sairon  souhlasim, stejna jako s Lilly_Ku a spol.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:25

Lamicka já přece nikde nepíšu, že sexuální násilí není problém. Je a velký. Ale zároveň si nemyslím, že cesta ven vede přes budeme vychovavat syny, vychovávat dcery nepomuze. Takto jednoduché to prostě není. 

To bylo to tvrzení, na které jsem úplně původně reagovala. 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:27

Rada bych jeste doplnila, ze nejde jen o vychovu kluku, ale taky holek, aby vedely kdo si co k ni smi/nesmi dovolit, ze ona urcuje hranici a aby se umela dostatecne nahlas ohradit nenechala si libit, co ji neni prijemne. Jde to ruku v ruce. 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:31

continuity jenze ty jsi napsala, ze dceru vychovas tak, aby byla opatrna. Muj nazor je takovy, ze to neni spravne. Jakoby si mela vzit do baru dlouhou sukni, aby ji nahodou nekdo neobtezoval. Jenze ten problem je uplne jinde. 

Offline Kan
Avatar
7098 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:49

Lamicka Vychovávat k opatrnosti se přece nevylučuje s tím, aby děti byly zdravě sebevědomé, ne? Nejít do rizika a umět to hlavně rozpoznat je dost důležitý. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:50

Kan

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:53

Kan co ale znamena nejit do rizika v pripade oblekani?

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 13. března 2021 11:54
Reakce na continuity:

Sairon já teda s dovolením budu učit moje dcery jak se chovat, aby minimalizovaly riziko. I když si nemyslím, že minisukně a alkohol je pro násilníka omluva. To je stejný jako přechod pro chodce. Dítě tam ma přednost, ale stejně je učím počkat, dokud projíždějící auto nezastaví. Protože, když ten druhý udělá něco špatně, odnese to především oběť a život nebo zdraví ji už nevrátí to, že to ten útočník nesmí udělat. 

​Já ti rozumím... a souhlasím že oběť neobživne jen proto, že ona "neudělala chybu". Nicméně ten argument se správným oblečením mě taky nemile zarazil, a je podle mě velmi smutný, že se o tom vůbec musí takhle mluvit/uvažovat. "Minimalizovat riziko" taky může v určitejch oblastech skončit rovnou u burky... kdoví co nakonec bude platit za  dostatečný/nevyzývavý oblečení. 

Byla bych pro drakonický tresty  (ano vím, že ani kvůli nim oběť neobživne), který by mohly někoho odradit předem. A ne to omlouvat jinou kulturou a z toho plynoucím "nepochopením", což se v těch zmíněných oblastech taky děje. Jasně, tady zřejmě vraždil "našinec", ale ty rady ohledně oblečení vznikly hlavně kvůli multikulti. Nelíbí se mi, že by měla zřítelnice rezignovat na šortky, tak je to

Offline Kan
Avatar
7098 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:02

711990 Nepsala jsem o oblékání. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:05

Kan dobře, tak jak nejít do rizika v případě nočního návratu domů.

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 13. března 2021 12:06

Kan to ja chapu, ale co si pod tim predstavujes?