Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:23

katrin No aktuálne vôbec neviem, naposledy som mala Gorenje, vydržala 6 rokov a potom sa pokazil termostat, za pár korún opravené a potom som ju predala takže možno ešte niekomu slúži. Ale keďže neviem čo je teraz na trhu aktuálne tak neporadím.

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:28

paktofonika Nevadí, zatím to není aktuální, budu to řešit, až bude větší problém, díky!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:29

katrin Snáď pomôže vodováha :)

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:31
Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:49

katrin Liebherr

jinak si nemyslím, ze by to byl ojedinelej problem, protože se přece všude píše, ze se lednice hned vedle sporaku dávat nemá

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 23:13

žádná firma nemá úplně všechno skvělý, že každá se specializuje na něco

​taky jsem chtěla všechno stejnou značku a přesně tohle nám říkali - proto mám ledničku Liebherr, na vaření-pečení-odsávání Küppersbusch a myčku AEG.... už 20 let!

katrin ten Bosch je v tom myslim nevinně - fakt se nedoporučuje mít lednici hned těsně vedle trouby, vestavná-nevestavná, to je fuk

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 07:05

RoSa jenze vestavny spotrebice nejsou de facto vedle sebe, ale kazdy ve sve skrince:-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 07:38

Zu Ještě můžete mít mezi troubou a ledničkou úzkou špajzku

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 08:20

Potrefenáhusa jo já právě jsem si vědoma že to není ideální mít vedle sebe. Proto jsem taky na Bosch nijak nezanevrela a vinu dávám sobě.

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 08:21

RoSa jj 

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 08:31

viktorka_od splavu tak to se snad rozumí samo sebou :) přesto to asi nestačí

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 08:49

My máme taky lednici vedle trouby, vestavný obojí, a žádný problém s tím není. Troubu mám relativně daleko od sporáku, a ničemu to nevadí, málokdy dělám nějaký složitější jídla, který se přesouvají mezi troubou a sporákem.

Zase jsem ale řešila umístění myčky ve vztahu k policím na nádobí, abych s tím moc nemusela pochodovat po kuchyni, a to je oproti dřívějším nájemním bydlením, kde to bylo všelijak, docela upgrade.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 09:45

Zina My mame taky lednici vedle trouby a mikrovlny, taky zadny problem.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 10:15

Trouby se dávají vedle lednic naprosto běžně a nejsou s tím žádné poroblémy. Navíc jsou trouby i lednice v samostatných skříních.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 12:38

Zu Taky jsme teď předělávali kuchyně a jsem hrozně ráda, že máme dřez v blízkosti sporáku, všechno ostatní mi připadne míň důležité. Dřez mám vlevo od sporáku, je tam 70 cm pracovní desky, takže na ni v pohodě dám prkénko, když krájím zeleniny nebo talíře, když nandávám něco z hrnců nebo pánve. Taky to mám blízko, když potřebuji scedit brambory a těstoviny nebo odložit zageglanou vařečku nebo naběračku do dřezu a nekapu po podlaze.

Přijde mi, že mezi sporákem a dřezem funguju nejvíc. :-)

A bacha na to okno, taky ho máme nad dřezem, což je bezva v létě, mám pořád otevřenou ventilačku. Akorát v minulé kuchyni jsme to nějak špatně rozměřili a při umývání oken zjistili, že nejde otevřít dokořán, protože v cestě je dřezová baterie. A chtělo to jen kousek, přemýšlet u toho a posunout o 3 cm.

Offline Garfie
Avatar
23910 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 13:08

Zu My máme taky vedle ledničky troubu a je to ok. Ten váš návrh se mi líbí, jen na první pohled myslím, že je lepší zkrátit cestu od ledničky k lince a neobcházet troubu, ale vlastně to tak mám taky a nevadí mi to :-D A co se týká vychytávek, já furt a všude prosazuju myčku trochu ve výšce, v nové kuchyni, kdybych se musela rozhodnout, dám klidně trobu dolů a myčku výš. Ohýbáš se k ní 100x denně  k troubě 3x za pečení a dole ti nevadí zašvihaný sklo . Dřez bych taky posunula pod okno, jak už tu někdo říkal. Pokud byste ho dělali znovu, nechala bych ho udělat posuvný, to je asi nejlepší vychytávka, na kterou jsem si zvykla v Japonsku, mají jen posuvný okna a je to geniální!! 

Jo a pak se mi ještě hrozně líbilo v jedné kuchyni, kde jsem krátce přebývala, měli malinkej rantl kolem pracovní desky, takže když něco rozliješ, nevalí ti to po lince přímo dolů, jednoduchý, geniální! 

Offline Myrtila
Avatar
2966 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 13:19

Garfie Tyjo, ten zvednutej rantl mam v praci v laboratori a naopak bych ho nejradsi uhoblovala :-D ta plocha se neda poradne utrit, kdyz se tam neco rozsype, zaleza to k tomu rantlu. To bych kdyztak taky zvazila. 

Offline Garfie
Avatar
23910 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 13:30

Myrtila Tak to máte nějak blbě udělaný, tam to fakt fungovalo bezvadně.  Ideální by pochopitelně bylo, kdyby to byl jeden kus jen mírně zvednutej, ale tak to je asi téměř utopická představa. 

Hele, teď jsem si kvůli tobě dohledala nějakou fotku a ona ta deska nebyla ze dřeva, jak jsem si pamatovala, ale možná i kámen, nebo nějaký lamino, těžko říct, to už si nepamatuju. Tak to možná jeden kus dokonce byl. 

Offline Myrtila
Avatar
2966 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 15:27

Garfie Kdyby to bylo z jednoho kusu a netvorilo to ostrý prechod, ale bylo to zvednute jakoby do obloucku (to je popis jako noha, ja vim), tak si to dovedu predstavit. 
Ja mam v te praci ke hrane stolu pridelanou nejakou listu, ktera ten stul trochu precuhuje nahoru, a to je fakt na houby, vsechno zaleza do skviry mezi tim. 

Offline Garfie
Avatar
23910 příspěvků moje polička 10. ledna 2020 16:14

Myrtila No jasně, pokud je tam mezera, i když mini, tak je to úplně k ničemu, zvlášť teda v kuchyni...