Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:40

viktorka_od splavu Jj, kvůli výšce, leda to nějak upajcnout (vnější okno je menší, tam by se to jen tak tak vešlo), navrch furt vahame, jestli nelizt radši oknem na nejakej pristavenej balkon/terasku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:50

Potrefenáhusa jo, toho ja trochu lituju sousedi maji a zavidim, zas by mi chybel obri kus prostoru, mame to do U a jedna nozicka toho u je do vysky, druha drez a sporak, v tom stredu pod oknem je nejvetsi pracovni plocha, mame ji tam i hlubsi. mame teda vstup na zahradu z druhe strany, byt to jedina moznost krom chodit sklepem tak rozhodne volim vystup na zahradu... fakt o stopro vyssi komfort bydleni, vyzkouseno.

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:51

Zu Kdyz by se dal dřez kousek doleva, cca pod prave kridlo okna, bude to rozlozeni, jake mam doma, a daleko mi to neprijde. Kdyz jsem to planovala, nakreslila jsem si to na ctvereckovany papir, a mezi lednici, drezem a sporakem jsem si narysovala primky a zmerila si je, a ta nejdelsi byla necele 3 m, coz je v realu v pohode. 

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:55

viktorka_od splavu myslím, že 390 cm, pod okno by určitě šel, vodu i elektriku budeme dělat novou, sambo chce to okno ale asi otvírat ( a zbytečně, protože na protější zdi je další okno, nynější stav je takový, že okno končí cca 45 cm nad zemí, tak tohle budeme měnit, abychom tam tu linku dali. původně byla jen na těch dvou protilehlých zdech a to mi přijde fakt málo)

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:57

Myrtila já si asi seženu pár kartonovejch krabic a půjdu to vyzkoušet hrou v reálu. mě ani ty plány nic neříkaj, já když to nevidím před sebou, nemám názor, takhle už jsem odsouhlasila i bourání a zdění dveří, protože prostě nevím a nemám žádnou zkušenost

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:57

Zu tak pokud by prvne oteviraci kridlo bylo to leve tak to pujde i pri posunuti. ja teda okno nad linkou otevrit muzu, ale stejne to nedelam;-) casto ale vetram ventilackou.

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:58

viktorka_od splavu přesně to jsem říkala, že do ulice to stejně otvírat nebudu, jen větrat ventilačkou :) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:58

Zu jo, ja tech zkusenosti mam uz docela dost, a pokud to jen trochu jde tak to v tehle fazi dolad presne jak chces, jinak te to bude stvat a bourat okno a dosazovat opacne uz nikdy neudelate..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:59

Zu

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 12:01

viktorka_od splavu

hlavně výměna toho okna nás napadla až po půl roce vzdychání, že ta kuchyň bude hrozně malá, my jsme fakt komici :)

všem díky za rady a postřehy!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 14:11

viktorka_od splavu jako jo, ale jsou tam některý problematický momenty

1) cena (nutně tenhle rok musíme předělat střechu a kuchyně už začíná bejt mírně havarijní a mě nebetyčně sere)

2) je to vejš, než to máte vy - v zásadě 1. patro

3) nutná dohoda se sousedy - vztahy nemáme špatný, ale mírně nevyzpytatelný (náš pes štěká, náš strom jim stíní a naši ptáci, který krmíme, jim klovou fasádu - nejlepší by bylo, kdyby to chtěli taky a udělat to stejný, ale nutně to nějak vymyslet tak, abysme se neohrožovali na soukromí (dvojdům s nízkou zdí mezi)

jinak obrázky už uložený mám

tohle neni moc hezký, ale rozměrama a rozložením by to cca odpovídalo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 14:20

Potrefenáhusa chapu. my jsme si se sousedy jeste bliz;-)) ale zatim dobry, uff. a souhlas, na co v baraku sahnes to polkne milion nebo aspon pul:-//

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 16:15

Zu Zkusit si to udelat z krabic je dobry napad, ja prave taky moc nemam predstavivost na tyhle upravy, tak jsme z krabic modelovali pro zmenu krb :-) Clovek kolem tech beden parkrat projde a hned vi, jak se mu tam pak bude fungovat. 

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:35
Reakce na Zu:

Potrefenáhusa no, s umístěním sporáku úplně asi spokojený nebudem, místo tam sice je, ale zase je to daleko od dřezu a lednice... hodili jsme to do Ikea plánovače a zatím poslední verze je taková:

​Mě to přijde jako ideální řešení. Z lednice vyndám na linku, opláchnu v dřezu, nalevo od dřezu krájím, obaluji, vkládám do hrnců a dávám na varnou desku. Okolo plotny je akorát místa na odkládání. Já osobně nevidím smysl v barové desce, nikdy jsem tam nikoho neviděla sedět, ale to je jen detail. Jen mě zajímá, kam budete ukládat skleničky a hrnečky?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:39

kocoureksuggy nevím jak Zu, ale já kdybych mohla, dávala bych všechno do šuflat. akorát to zabere pak hrozně místa:-/ kuchyně bez horních skříněk jsou teď v módě, já bych si teda aspoň na jednu stranu nízký horní skříňky dala, ale každý třeba moc nádobí nechce a otevřené police mu neva (já je nerada hodně moc)

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:45

viktorka_od splavu 

Já si také myslím, že zásuvky jsou nejlepší . Ale ukládat tam sklenky, šálky a podšálky, to bych z toho měla za chvíli jen střepy. Horní skříňky, třeba na zeď vedle trouby by to, dle mého, vyřešily.

Otevřené police už mám také za sebou, utírání prachu mě taky moc nebaví.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:47

viktorka_od splavu Tak u horních skříněk je klíčový to slovo nízký, na jednu stranu člověk ten kšír potřebuje někam zaklidit, na druhou stranu ten prostor využitej skříňkama až ke stropu mi připomíná účelový  průmyslový prostory. A otevřený police jsou zlo, ještě pokud se sejdou s plynovým sporákem. 

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:52

Zu Já teda mám ledničku s mrazákem vespod (samostatná dvířka)  vedle trouby a problém s tím je. Dělá se mi strašně rychle námraza v tom mrazáku a myslím si, že to je právě kvůli té troubě, že i přes těsnění se prostě teplo do mrazáku dostane. Lednička je Bosch, čekala jsem, že bude těsnit líp, ale bohužel...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:54

katrin tak my máme taky bosch a nenamrazuje se, protože má samoodmražování:D a předtím jsem měla.. tjo už nevim, starou lednici a taky v pohodě, jede myslím doteď

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:55

katrin 

A tu lednici máš vestavěnou anebo volně stojící?