Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:56

kocoureksuggy Volně stojící.

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 20:57

viktorka_od splavu Myslím že u tý mojí lednice taky deklarovali samoodmražování, ale to teda bohužel nějak neprobíhá..

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:00

katrin 

Tam to může být nevýhoda. Vestavná je ve skříni, což je vlastně další izolace. Ale je to divné, máte tam alespoň pár cm odstup?

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:06

kocoureksuggy jasně, vestavěná by byla lepší z hlediska izolace. Odstup tam je skoro nulový, resp. mezera na 2 prsty, a ještě se dveře ledničky/mrazáku otevírají směrem k troubě. Prostě všechno špatně, ale takhle jsem si to vymyslela sama, takže při odmrazování můžu nadávat jen sama sobě.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:19

katrin 

A vložit mezi troubu a lednici panel z 18mm laminát v barvě korpusů? Pořád by zbýval prostor na větrání. A je něco nad lednicí? A odstup od zdi za lednicí?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:21

katrin aha my měli i předtím vestavnou, sice nebyla plně vestavěná, ale byla tomu uzpůsobená. myslím že ty volně stojící na to, aby byly takhle natěsno, nejsou stavěný

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:29

kocoureksuggyto mě nenapadlo, vložit něco mezi, já si myslím, že problém je hlavně v tom těsnění lednice, že prostě netěsní tak dobře. I kdyby se vložilo něco mezi, tak pořád ta nejproblémovější oblast kde se otvírá mrazák bude volná. 

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:30

viktorka_od splavu no, je to možný, že ty volně stojící na to nejsou stavěný a prostě se musí počítat s tím, že to 100% těsnit nebude. 

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:32

kocoureksuggy a teda nad lednicí není nic a místa za ni je tak normálně, no :-)

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:34

katrin 

 Hele, ten problém se špatným těsněním je docela neobvyklý. Jak často odmrazuješ? Máte lednici ve vodováze? Jak často pečeš v té troubě?

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:44

kocoureksuggy fakt to je neobvyklé?Vyvážená vodováhou není, to je fakt. Peču tak 1 - 2 týdně, většinou 1x týdně chleba, takže na vysokou teplotu. A odmrazuju podle potřeby, snažím se to samoyřejmě vždycky oddálit co nejvíc.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:47

katrin Bolo by fajn ju dať na iné miesto, ďalej od trúby a pozorovať, či bude namŕzať v takej miere i inde. Keď mi servisák opravoval chladničku tak vravel, že najviac opravuje práve Bosch, preto i keď som doteraz s bielou technikou od Bosch bola spokojná, chladničku si od nich nekúpim.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:48

katrin 

Fakt je to neobvyklé, zvlášť když pečeš tak málo. Začala bych tou vodováhou.

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:56

paktofonika Já bohužel nemám možnost dát ledničku jinam. Jinak jsem s ní spokojená. Až budu vybírat novou, tak uvidím, k jaké značce se přikloním, ale i přes tuhle zkušenost jsem na Bosh nezanevřela, susišku mám taky Bosh a dobrý.

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 21:58

kocoureksuggy Zkusím, díky za radu!

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:00

katrin 

Tak, doufejme, že to pomůže.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:00

katrin se sušičkou jsem taky spokojená a já teda i s tou lednicí, ale varoval nás dodavatel kuchyně, když muž chtěl všechny kuchyňské spotřebiče téhle značky, že žádná firma nemá úplně všechno skvělý, že každá se specializuje na něco, i když třeba dělají veškeré možné spotřebiče tak některé jsou lepší a v něčem horší.. no tak mikrovlnku a troubu bosch už bych víckrát nekoupila. mikrovlnka je úplně hloupá a navíc šíleně nahlas pípá a nejde to nijak vypnout (konzultováno s dodavatelem-jde to ztlumit a i to ztlumený na minimum je šílený jekot), trouba celkově stojí za...

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:06

viktorka_od splavu No já to mám každý pes jiná ves, trouba Electrolux, mikrovlnka dokonce Baumatic, to už se myslím u nás dneska ani neprodává, u té mikrovnky jsem teda ale vybírala hlavně podle vzhledu a rozměrů, protože je vestavěná, tak aby se vešla :-). 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:10

katrin Mám spotrebiče od Bosch, ale chladničku si od nich nekúpim. :) Ináč voľne stojacu chladničku No frost som mala a žiadna námraza sa v mrazáku nerobila, ale nemala som ju pri sporáku. 

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 22:18

paktofonika Asi jsem teda ještě s tou ledničkou měla štěstí, že s ní žádný jiný problém zatím nebyl. A jakou značku bys doporučila? Pro příště:-)